Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] słabe hamulce przy pierwszym wciśnięciu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=98488)

Hrabia82 23-04-2010 09:56

słabe hamulce przy pierwszym wciśnięciu
 
Witam,

Mam problem ze słabymi hamulcami. niedawno wymieniłem tylne tarcze i zaciski bo stare były ostro już zjechane i myślałem że się poprawi.

ale nadal jest tak samo. teraz dokładniej przyglądam się pracy hamulców i widzę dziwne zachowanie: zaczynam ostro hamować - reakcja taka że pedał idzie dość głęboko i lekko, a trzeba mocno cisnąć by skutecznie hamować.
Natomiast w sytuacji gdy najpierw mocniej wcisnę, odpuszczę i znów wcisnę to hamulce od razu inaczej hamują - dużo mocniej tak jak powinny a i pedał łapie wyżej.

co może być przyczyną takiego zachowania?

dodam że nie mam żadnych wycieków, hamulec po zgaszeniu silnika jest twardy więc servo jest ok.

cosmo80 23-04-2010 10:00

Odp: słabe hamulce przy pierwszym wciśnięciu
 
Jest to objaw zapowietrzonego układu. Najlepiej zrobisz jak wymienisz płyn na świeży i przy okazji wymiany odpowietrzy się układ. Płyn hamulcowy jest higroskopijny czyli chłonie wilgoć z otoczenia, przez co traci swoje właściwosci a efekty tego właśnie czujesz na pedale hamulca.

Hrabia82 23-04-2010 10:30

Odp: słabe hamulce przy pierwszym wciśnięciu
 
Cosmo, powiedz mi jeszcze jak zlać płyn? i rozumiem że odpowietrzanie robię po kolei od koła tylnego prawego, potem tylne lewe, przednie prawe i na koniec przednie lewe?

czy coś jeszcze trzeba przy tym zrobić?

acha a ile wchodzi płynu hamulcowego?

Wojtek 23-04-2010 10:39

Odp: słabe hamulce przy pierwszym wciśnięciu
 
Sie ma.

A masz tak , że jak przytrzymasz pedał hamulca to czujesz , że powolutku wchodzi w podłogę ?

Hrabia82 23-04-2010 10:48

Odp: słabe hamulce przy pierwszym wciśnięciu
 
Cytat:

Napisał ciupaga28 (Post 1421229)
Sie ma.

A masz tak , że jak przytrzymasz pedał hamulca to czujesz , że powolutku wchodzi w podłogę ?

jak mam odpalony samochód i mocno przycisnę pedał (dużo siły) to powoli włazi.

co to znaczy?

Wojtek 23-04-2010 10:57

Odp: słabe hamulce przy pierwszym wciśnięciu
 
Więc może to być już powoli koniec pompy hamulcowej.
Przepuszcza wewnątrz na którejś sekcji.
Ja to przerabiałem w Renault. Wymiana pompy na nową załatwiła sprawę.
Mozna też naprawić pompę , ale pewnie różnica w cenie niewielka.
Ale mogę się mylić odnośnie diagnozy. W moim przypadku i przy takich objawach była pompa do wymiany.

Hrabia82 23-04-2010 11:01

Odp: słabe hamulce przy pierwszym wciśnięciu
 
ok. dzięki za rady, najpierw zobaczę z odpowietrzeniem układu. jak nie pomoże to trzeba będzie pomyśleć o pompie.

jeszcze pytanie:

to jest to? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wojtek 23-04-2010 11:04

Odp: słabe hamulce przy pierwszym wciśnięciu
 
Zapowietrzony układ , zawsze mi się kojarzył , że jak podpompujesz parę razy to pedał hamulca jest ok. Przy walniętej pompie jest taka samo , różnica jest jedna , że pedał powoli wchodzi w podłogę.
Ale faktycznie zacznij od tego co tańsze :mrgreen:

Tak. to jest ta pompa.[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Proszę tylko napisz pózniej czy odpowietrzenie pomogło.

Hrabia82 23-04-2010 11:19

Odp: słabe hamulce przy pierwszym wciśnięciu
 
spoko, po południu sprawdzę czy jak popompuję kilka razy pedał to czy dalej będzie właził w podłogę.

A na przyszłą środę zaplanowałem po południu odpowietrzanie, więc postaram się jeszcze we środę opisać co i jak.

Hrabia82 26-04-2010 10:28

Odp: słabe hamulce przy pierwszym wciśnięciu
 
Cytat:

Napisał ciupaga28 (Post 1421252)
Zapowietrzony układ , zawsze mi się kojarzył , że jak podpompujesz parę razy to pedał hamulca jest ok. Przy walniętej pompie jest taka samo , różnica jest jedna , że pedał powoli wchodzi w podłogę.

Sprawdziłem poprzez podpompowanie pedału, i wychodzi że po kilkukrotnym naciśnięciu hamulec łapie wyżej i od razu staje się twardy.

wskazywałoby to na zapowietrzenie układu. we środę po pracy będę go odpowietrzał i zobaczymy co wyjdzie. mam nadzieję że to rozwiąże ten problem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.