Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [1,6 TDCi] Focus Mk2 - trzeba długo kręcić. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=98718)

Obeah 26-04-2010 09:55

Focus Mk2 - trzeba długo kręcić.
 
Witam,
nienawidzę swojego focusa. Ciągle jest z nim jakiś problem. Samochód z 2005 roku, a psuje się jak stary grat.
Najnowszy problem dotyczy odpalania. Czasami, bez względu na to czy zimny, czy ciepły, ma problem z odpaleniem. Trzeba długo kręcić. Czasami kręcę przez 10 sekund i nic. Dopiero druga lub trzecia taka próba skutkuje odpaleniem.
Czy ktoś wie, dlaczego tak się dzieje?
Jeżeli tak dalej pójdzie, to go chyba spalę, albo utopię!
Auto ma 180000 km. Turbina ma przedmuch i wydmuc***e sadzę. Wyprowadziłem odmę - miało pomóc na dymienie. Nie pomogło. Wymieniłem też filtry, rozrusznik.
Zimą nie palił. Chciałem wymienić świece, ale mechanik doszukał się uszkodzenia wiązki. Do tego podczas jazdy przy przyspieszaniu słychać miarowy metaliczny stukot.

majsterus_nt 26-04-2010 18:15

Odp: Focus 1.6 TDCI - trzeba długo kręcić.
 
bo paliwo się cofa i dlatego musisz kręcić,

nie narzekaj na forda, przecież to zacne autko:p
-jak stoi w salonie:p

a turbo jak może mieć przedmuch???


myślę, że lepiej spalić niż zatopić, i jeszcze zephnąć ze skarpy dla lepszego efektu :D

p.s. 28-04-2010 22:19

Odp: Focus 1.6 TDCI - trzeba długo kręcić.
 
świece profilaktycznie wymienić możesz, na pewno nie zaszkodzi.

co po innych objawów, zwłaszcza tych stuków...
nie jestem do końca pewien, ale nie wykluczone, że to ma coś wspólnego z wtryskiwaczami lub zaworami...

co do nie odpalania zimą, to przyczyn może być kilka: słabszy akumulator, świece, woda w filtrze paliwa i parę innych (choć te są najczęstsze)

pytanie -masz autko od nowości (wtedy rzeczywiście pechowo trafiłeś) czy też kupiłeś sprowadzone "cacko" od handlarza albo z komisu (co znaczyłoby że kupiłeś zarżnięty złom, który być może ma już ze 400 tyś km, przy których większość aut by zdechła) i nie pojechałeś do ASO na weryfikację jego stanu?

mam nadzieję, że autko jeszcze zacznie się sprawować

akusioll 02-05-2010 19:51

Odp: Focus 1.6 TDCI - trzeba długo kręcić.
 
Moze ziomek masz rozrząd przestawiony?

Obeah 04-05-2010 22:52

Odp: Focus 1.6 TDCI - trzeba długo kręcić.
 
"Moze ziomek masz rozrząd przestawiony?"
a możesz coś więcej na temat tego rozrządu?

akusioll 05-05-2010 06:34

Odp: Focus 1.6 TDCI - trzeba długo kręcić.
 
No po prostu jak masz pasek to ci mogl przeskoczyc o jeden ząbek. Jedz do jakiegos warsztatu niech ci sprawdza i bedziesz wiedzial. A tak w ogole to jak juz odpali to chodzi normalnie? Czy przerywa cos w tym stylu?

Obeah 05-05-2010 20:18

Odp: Focus 1.6 TDCI - trzeba długo kręcić.
 
Chodzi normalnie, nie ma problemów z mocą, ani spalaniem. Bardzo intensywnie dymi na czarno. Silnik ma spore wibracje.

akusioll 06-05-2010 08:25

Odp: Focus 1.6 TDCI - trzeba długo kręcić.
 
No to więc nie może być to rozrząd... Wtryski tez nie moga lac skoro ze mowisz ze spalanie w normie... To ja juz nie wiem:(

Obeah 06-05-2010 10:09

Odp: Focus 1.6 TDCI - trzeba długo kręcić.
 
W dwóch serwisach forda, po kilkugodzinnej grzebaninie powiedzieli mi to samo. 'Nie wiemy. Może ten typ tak ma' !!! Konia z rzędem temu, który ogarnie w czym tkwi problem.

damiasek 06-05-2010 11:02

Odp: Focus 1.6 TDCI - trzeba długo kręcić.
 
Cytat:

Napisał Obeah (Post 1423351)
Witam,
Najnowszy problem dotyczy odpalania. Czasami, bez względu na to czy zimny, czy ciepły, ma problem z odpaleniem. Trzeba długo kręcić. Czasami kręcę przez 10 sekund i nic. Dopiero druga lub trzecia taka próba skutkuje odpaleniem.

Jak jest prędkość obrotowa rozrusznika, może za wolno kręci?
Cytat:

Napisał Obeah (Post 1423351)
Auto ma 180000 km.

Pewny to przebieg?
Cytat:

Napisał Obeah (Post 1423351)
Wyprowadziłem odmę - miało pomóc na dymienie. Nie pomogło. Wymieniłem też filtry, rozrusznik.

Rozrusznik na wymieniłeś na nowy? Odma to jedynie jak by dymił olejem, a nie sadzą.
Cytat:

Napisał Obeah (Post 1423351)
Zimą nie palił. Chciałem wymienić świece, ale mechanik doszukał się uszkodzenia wiązki. Do tego podczas jazdy przy przyspieszaniu słychać miarowy metaliczny stukot.

Przy zwiększonym obciążeniu metaliczny stuk - to może dwumasa?
Dymnienie na czarno wskazuje na niecałkowite spalanie paliwa, czyli na zbyt bogatą mieszankę(problemy z egr, przepływomierzem, turbo, wtryskami, programem, komputerem) lub żle rozpylaną mieszankę czyli wtryski. Najlepiej podpiąć zew. komputer i posprawdzać dawki paliwa przy różnych zakresach obciążenia silnika. Metaliczny stukot to ewidentne uszkodzenie mechaniczne, skoro występuje przy przyspieszaniu to szukać trzeba gdzieś na przeniesieniu napędu silnik>dwumasa ?>sprzęgło> skrzynia (na każdym biegu to występuje?)> półosie i przegóby! > koła. Skąd dochodzi ten dzięk?

Pozdrawiam
Damian


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.