Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] wymiana płynu wspomagania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=128910)

gepardcheester 19-04-2011 18:43

wymiana płynu wspomagania
 
witam, zamierzam wymienić płyn od wspomagania w swoim mondeo 1.8, gdyż płyn jest dość ciemny a i zapobiegawczo, gdyż mój drugi mondek mi się posypał, pociekła pompa wspomagania, czy ktoś mógłby mnie poinstruować jak dokonać wymiany płynu i jaki płyn najlepiej wlać i ile? wybaczcie za takie banalne pytania, ale mechanik ze mnie mierny

berek1903 19-04-2011 18:49

płyn do wspomagania kupisz w kazdym sklepie motoryzacyjnym, nie ma ogólnie płynu typu lepszy ,gorszy kazdy po jakims czasie trzeba wymienic (jesli chodzi o ilosc to niepamietam patrz poprostu na oznaczeniach na zbiorniczku MAX/ MIN) .jesli chodzi o wymiane to ja robie tak ze sciagam najnizej połozony przewod od wspomagania i płyn wycieka jesli trzeba to cisnieniem ze sprezarki wydmuc***e resztki.nastepnie zakładam przewód i zalewam nowy płyn PAMIETAJ!! po wymianie płynu nalezy odpowietrzyc układ , odpowietrzenie odbywa sie poprzez krecenie kierownica na uruchomionym silniku w obie strony przez dłuzszy czas :)

i podczas krecenia wyjdz z samochodu niech silnik dalej pracuje sprawdz wtedy poziom płynu ewentualnie jak brakuje dolej i powinno byc git zreszta poczujesz na kierownicy jak pracuje czy ma opory czu niee

Maddragon 19-04-2011 19:06

Odp: wymiana płynu wspomagania
 
Gepard jeśli nie chce Ci się cudować a płyn masz jeszcze czerwony a nie brązowy, to najprostszym sposobem jest: kupić 1L oleju do wspomagania np. MOBIL ATF 220 DEXTRON II (sam taki zalałem) i wyssać za pomocą cienkiej strzykawki lub małej gruszki, to co jest w zbiorniczku i zalać nowy. Po paru dniach operację powtórzyć, jak się trochę wymiesza. I tak aż kolor będzie przezroczysto malinowy. Niestety w ten sposób zużywasz więcej oleju niż przy normalnej wymianie, ale nie zapowietrzasz układu.
Ja natomiast odkręciłem korek od zbiorniczka wypiąłem go od nadkola i po prostu obróciłem delikatnie tak aby wszystko wylatywało ze zbiorniczka do jakiegoś naczynia. Najlepiej wtedy mieć pomoc drugiej osoby, która odpali silnik i przekręci na maxa w lewo i w prawo kierownicą, wtedy bez mała 100% płynu usuwane jest z układu. Zalewasz nowy płyn i kręcąc kierownicą odpowietrzasz układ. Powolne ruchy kierownicą od max lewo do max prawo. U mnie trwało to jakieś 5 minut zanim pompa się wyciszyła. Bo podczas tego odpowietrzania pracuje trochę głośniej. Po wlaniu świeżego oleju kontroluj stan jego w zbiorniczku, bo go trochę wciągnie. Dolewaj do minimum, jak pompa ucichnie to dolej do max i po robocie.
Pozdro.

gepardcheester 19-04-2011 20:12

Odp: wymiana płynu wspomagania
 
tylko jeszcze powiedzcie mi:) gdzie wypiąć jakiś przewód od wspomagania żeby ten płyn mógł wyciec? gdzie go szukać? czy wyjąć jakoś zbiorniczek i wtedy zlać ten płyn?

Maddragon 19-04-2011 20:28

Odp: wymiana płynu wspomagania
 
Jak dla mnie to najlepiej wypiąć cały zbiorniczek. Nie będziesz miał w razie czego niepotrzebnych, a możliwych zapoceń. Możesz również przy zbiorniczku wypiąć powrót, to jest zdaje się górny. Jak się mylę, niech mnie ktoś poprawi. Pozdro.

Kimura 19-04-2011 20:47

Odp: wymiana płynu wspomagania
 
Najlepiej i najbezpieczniej (bo nie porozlewa się na paski) zdjąć przewód z chłodniczki pod zderzakiem. Jest to najniższy punkt i zleci cały płyn (murowo).

Tylko uwaga! Jak ktoś zakupił tylko 1 L płynu to mu braknie!! Jak u siebie wymieniałem to musiałem dolać jakąś 50-tkę starego przez filtr.

gepardcheester 19-04-2011 21:00

Odp: wymiana płynu wspomagania
 
Cytat:

Napisał Kimura (Post 1641300)
Najlepiej i najbezpieczniej (bo nie porozlewa się na paski) zdjąć przewód z chłodniczki pod zderzakiem. Jest to najniższy punkt i zleci cały płyn (murowo).

Tylko uwaga! Jak ktoś zakupił tylko 1 L płynu to mu braknie!! Jak u siebie wymieniałem to musiałem dolać jakąś 50-tkę starego przez filtr.

a gdzie jest zlokalizowana ta chlodnika zeby moc odpiac ten przewod?:) i czy dojscie jest w maire dobre? czy trzeba rzmontowywac pol auta?

jogopeda 20-04-2011 01:09

Odp: wymiana płynu wspomagania
 
moze jakas wskazowka - zdjecie?? bo u mnie kolor plynu jest juz nieciekawy, bo brazowy, wiec tez podepne sie pod temat bo przydalo by sie go wymienic

gepardcheester 20-04-2011 12:04

Odp: wymiana płynu wspomagania
 
dokładnie, może jakieś zdjęcie czy wskazanie lokalizacji gdzie szukać tego najniższego podpięcia przewodu od wspomagania:)

Maddragon 20-04-2011 12:16

Odp: wymiana płynu wspomagania
 
Cytat:

Napisał gepardcheester (Post 1641316)
a gdzie jest zlokalizowana ta chlodnika zeby moc odpiac ten przewod? i czy dojscie jest w maire dobre? czy trzeba rzmontowywac pol auta?

Trzeba tylko zdjąć przednią osłonę pod silnikiem, jeśli ktoś ma. Chłodnica wspomagania to taka wygięta rurka metalowa, przed chłodnicą silnika w jej dolnej części. Prawie po środku auta. Jak zajrzysz przez wlot w zderzaku to ją pewnie zobaczysz.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.