Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Klakson przestał działać (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=184669)

waldegar 14-05-2009 17:07

klakson
 
Mam trochę śmieszne pytanie...gdzie znajduje się w focusie MK1 2002 1.8TDDI klakson.Coś mi nie działa,a nie mam możliwości dokładnego sprawdzenia auta.

motorek26 14-05-2009 19:07

Odp: klakson
 
popraw temat zgodnie z regulaminem

arturek 15-05-2009 09:20

Odp: klakson
 
Cytat:

Napisał waldegar (Post 1163261)
Mam trochę śmieszne pytanie...gdzie znajduje się w focusie MK1 2002 1.8TDDI klakson.Coś mi nie działa,a nie mam możliwości dokładnego sprawdzenia auta.

W przednim lewym nadkolu = po stronie kierowcy.
Można go odkręcić bez podnoszenia samochodu.
Nie jestem pewien - klucz chyba 13mm.


Cytat:

Napisał motorek26 (Post 1163363)
popraw temat zgodnie z regulaminem

Przypomina, że po zmianie oprogramowania forum usunieto pewne funkcje edycyjne i poprawki może dokonać tylko moderator.
Do takich zmian należy zlikwidowanie możliwości usunięcia własnego posta - ostatnio musiałem o to prosić moderatora

pozdrawiam
Arturek

waldegar 19-05-2009 19:24

Odp: klakson
 
Dzięki...znalazłem i wymieniłem:wink:

Zwil 10-08-2009 06:28

Klakson nagle nie działa
 
Witam,
Klakson mi przestał działać. Mam ford focus hatchback, listopad 2003, silnik 1,6, z poduszką powietrzną. Jak sie zabrać za sprawdzenie i ewentualne usunięcie usterki? Proszę o rady

Zwil 10-08-2009 18:12

Odp: Klakson nagle nie działa
 
Sprawdzilem bezpieczniki i są ok. Chyba że to jakis przekaźnik sygnału?Jak to sprawdzić, ewentualnie sam klakson?

oisom 11-08-2009 06:43

Odp: Klakson nagle nie działa
 
Tak sprawdź pierw klakson , mi też się już dwa razy zepsuł i teraz założyłem całkiem inny . Możesz albo podpiąć klakson bezpośrednio pod akumulator , lub może będzie łatwiej podpinając żarówkę pod kostkę do której się podpina klakson i niech ci ktoś naciśnie na kierownicy . Żarówkę możesz podpiąć do masy a drugim przewodem znajdziesz w kostce plusowy .

Zwil 11-08-2009 08:35

Odp: Klakson nagle nie działa
 
Wiem, doczytałem juz temat w innych tematach. Niepotrzebnie załozylem ten:/. Dziś będe sprawdzał.Ale Dzięki zaf atygę.

Zwil 12-08-2009 06:27

Odp: Klakson nagle nie działa
 
Ten kto wymyslił takie rozwiązanie ze umiescil klakson w takim miejscu, to nie powinien konstruować samochodów. OD góry nie da sie tam dostac, lecz tylko od dołu- ale żenada żeby do takiej drobnostki auto podnosic i grzebać eh:/. W sobote dopiero sprawdze.

Zwil 12-09-2009 13:59

Odp: Klakson nagle nie działa
 
Panowie sprawdziłem wszystko i okazuje sie że wtyczka jest do wymiany, która wchodzi do klaksonu. Sprawdzone bezpieczniki, przekażniki- są ok. Jest połączenie na etapie przekaźnk- a kabel który wchodzi tuż przed samą wtyczką-dowtyczki-też to sprawdziłem miernikiem wbijając szpilkę przed wtyczką w izolacje aby dotykało przewodu i ciągłość była. Niechciałem odizolowywać kabla więc stąd spartański sosób, nie ważne jaki by nie był sprawdzone. PYTANIE DO FACHOWCÓW: Czy orientujecie się czy ta wtyczka jest rozbieralna (bo jej nie odcinałem, mam zamiar kupić nową i wtedy się zajmę tym tematem), bo jak nie jest rozbieralna to muszę sie bawić w lutowanie nowej itd. proszę o radę. kanału nie mam więc pod blokiem dużo zabawy...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.