Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] 2008 2.0 tdci szarpie , głośno klekocze . (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=285396)

yarpiin 27-08-2018 20:40

2008 2.0 tdci szarpie , głośno klekocze .
 
Witam wszystkich forumowiczów.

Od nie dawna jestem posiadaczem Mondeo 2.0 tdci 145 2008r . Od kilku tygodni a dokładniej po wymianie Turbiny Mondek zapadl na przypadłość ciężką do zdiagnozowania.
Mieszkam w UK ale tam magicy rozłożyli ręce pomyślałem że w kraju ktoś go wyleczy. Niestety brak mechanikow , diagnostycy rozkładają rece.

Wiec do rzeczy. Autko jadac ze stala predkoscia po lekkim nacisnieciu gazu zaczyna glosno klekotac, co najgorsze im bardziej rozgrzany silnik tym klekot glosniejszy. Dzieje sie tak w zakresie 1500-2000 obrotow nie zaleznie od biegu.

Dodam ze mam zaslepiony egr. Diagnoza w polsce odslepic egr wyczyscic jezeli zasyfiony i wymienic zaworek podcisnienia turbiny. Podobno puszczal i powodowac mial blad p003a , delikatne przeladowanie i czkawke podczas przyspieszania okolo 3000 obrotow.

Zaworek wymieniony , egr odslepiony a auto zaczyna szarpac i sie krztusic po odpaleniu i jadac ze stala predkoscia - przyspiesza w miare normalnie.

Zaslepiam egr ponownie autko jedzie ok tylko glosno klekocze i ma czkawke podczas mocnego przyspieszania.

Przeczytalem setki stron forum , Mondeo , Forda I innych z tym silnikiem i rady tam wyczytane nie pomogly w moim przypadku.

Jezeli jest tu jakis ktos z okolic Inowroclawia kto potrafi pomoc to prosze o kontakt , niestety mam 2 tygodnie na rozwiazanie problemu a lokalni mechanicy albo rozkladaja rece albo nie maja czasu/ochoty sie z tym babrac.

Bardzo prosilbym o pomoc.

Pozdrawiam

Sławek

bimarrrr 27-08-2018 20:45

Odp: Mondeo 2008 2.0 tdci szarpie , głośno klekocze .
 
sprawdzal ktos co sie dzieje z doladowaniem?? jakies logi??

yarpiin 27-08-2018 21:02

Odp: Mondeo 2008 2.0 tdci szarpie , głośno klekocze .
 
Cytat:

Napisał bimarrrr (Post 3023107)
sprawdzal ktos co sie dzieje z doladowaniem?? jakies logi??

Ddiagnosta byl z magicznym pudelkiem , podpial na jalowym. Poszperał i pojechalismy na przejażdżkę . Jedyna diagnoze jaka postawil to zaworek podcisnienia turbiny , blad p003a i " lekkie " przeładowanie turbo. To co kazal zrobic to tak jak pisalem wymienic zaworek , odslepic i ogarnac egr . Miala byc poprawa . Wszystko zrobione ze 2h temu i niestety poprawy nie ma.

bimarrrr 27-08-2018 21:10

Odp: Mondeo 2008 2.0 tdci szarpie , głośno klekocze .
 
fajnie jakbys mial logi, bo gdzies na pewno to wychodzi, tym bardziej jak jest slyszalny klekot...

Hansolo 27-08-2018 21:12

Odp: Mondeo 2008 2.0 tdci szarpie , głośno klekocze .
 
Skoro od wymiany turbiny, to w niej trzeba szukać przyczyny. Dałeś swoją - zregenerowaną, nową, używkę bez regeneracji ?

yarpiin 27-08-2018 21:14

Odp: Mondeo 2008 2.0 tdci szarpie , głośno klekocze .
 
Cytat:

Napisał bimarrrr (Post 3023133)
fajnie jakbys mial logi, bo gdzies na pewno to wychodzi, tym bardziej jak jest slyszalny klekot...

Jutro zadzwonie do tego diagnosty czy moglby podjechac i podlaczyc jeszcze raz, jednakże on uzywa jakiegos profesjonalnego multi boxa cos jak wielki tableto laptop i nie wiem czy jakies screeny da sie z tego zrobic. Klekot jest gdy egr jest zaslepiony i auto jedzie plynnie . Zaklekotal tylko raz gdy odslepilem ale znowu szarpal tak ze myslalem ze silnik wypadnie bokiem.

bimarrrr 27-08-2018 21:19

Odp: Mondeo 2008 2.0 tdci szarpie , głośno klekocze .
 
to rob logi kiedy jest tak jak fabryka, czyli z odslepionym...

yarpiin 27-08-2018 21:21

Odp: Mondeo 2008 2.0 tdci szarpie , głośno klekocze .
 
Cytat:

Napisał Hansolo (Post 3023134)
Skoro od wymiany turbiny, to w niej trzeba szukać przyczyny. Dałeś swoją - zregenerowaną, nową, używkę bez regeneracji ?


W moim miejscu zamieszkania turbiny sie regeneruje na zasadzie wymiany . Kurier przywozi zregenerowana a zabiera twoja uszkodzona.

Tzn ja mysle ze od wymiany turbiny , jako ze to juz moj 4 klekot a pierwszy ford myslalem ze one tak maja. Tym bardziej ze mechanik nic nie znalazl . Do kraju jechalem z mysla zeby tylko nasi mechanicy auto sprawdzili jednakze klekot konkretny zaczal sie w piatek na trasie UK-PL gdzie autko pracowalo przez dluzszy czas jednostajnie. Musze dodac ze gdy zimny klekotu takowego nie uswiadczysz dopiero po parunastu kilometrach i klekot rosnie.

Bump:
Cytat:

Napisał bimarrrr (Post 3023138)
to rob logi kiedy jest tak jak fabryka, czyli z odslepionym...

Ok jutro zdzwonie się z diagnosta i poprosze o ponowne podpiecie. I poprosze o logi.

Bump: W Inowrocławiu jest firma zajmujaca sie turbinami Bocar czy jakos tak Zna ktos ? podjade tam jutro i zapytam czy w ogole maja czas i czy wyciagna moja turbine czy mam szukac kanalu i wyciagnac i im dostarczyc.

bimarrrr 27-08-2018 21:29

Odp: Mondeo 2008 2.0 tdci szarpie , głośno klekocze .
 
najpierw zacznij od diagnostyki, jak pracuje ta turbina i jak dawkowane jest paliwo, bo wyjac to nie problem i znowu generalka... chyba ze lubisz wydawac kase, to zawsze mozesz u mnie :)

yarpiin 27-08-2018 21:33

Odp: Mondeo 2008 2.0 tdci szarpie , głośno klekocze .
 
Cytat:

Napisał bimarrrr (Post 3023145)
najpierw zacznij od diagnostyki, jak pracuje ta turbina i jak dawkowane jest paliwo, bo wyjac to nie problem i znowu generalka... chyba ze lubisz wydawac kase, to zawsze mozesz u mnie :)

Wiesz jak jestes w miare blisko Inowroclawia i masz czas to moge wydac u ciebie byle by jezdzilo :surprise: Ale tak jak juz mowilem diagnostyka byla zrobiona i polecenia po diagnostyce zostaly wykonane - co nie przynioslo rezultatu. Poniewaz skonczylismy dopiero o 20tej wliczajac jazde probna no to musze czekac do jutra na ponowna diagnostyke. A w miedzy czasie moge juz popytac co jak i czy zrobia bo odsylano mnie do kilku dieslowcow ale terminy na polowe wrzesnia a mam 2 tyg urlopu i jeszcze musze odebrac corke z poludnia polski w miare krotkim czasie. Moim najwiekszym zmartwieniem jest czas na dokonanie cudu a nie koszta.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.