Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Wymiana żarówek przednich reflektorów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=145223)

Duath 01-12-2011 20:25

Wymiana żarówek przednich reflektorów
 
Witam wszystkich. Mam nadzieję, że teraz prawidłowo zacznę wątek.

Z tego, co wyczytałem, żarówki do świateł mijania są H4. Mam zamontowane standardowe, może i nie świecą najgorzej, ale szczerze powiedziawszy rewelacji też nie ma. Przeczytałem kilka wątków na ten temat i zobaczyłem, że ludzie polecają 2 rodzaje: Osram Night Breaker oraz Tungsram Megalight +60% czy +90%. Chciałbym Was zapytać, jak w praktyce ma się taka wymiana żarówek oraz które są lepsze i żywotniejsze. Sprawdzałem, to Malighty można na allegro dostać już za 30zł za komplet. I czego mogę się spodziewać po wymianie żarówek? Szukałem zdjęć porównawczych i mało które są satysfakcjonujące. Jak mniemam takie żarówki można bez problemu zakładać do standardowych reflektorów bez obaw, że uszkodzi mi elektrykę czy reflektory? Pytanie pewnie wyjdzie głupie, ale nie zwróciłem uwagi, bo nie przyglądałem się reflektorom aż tak: żarówka do krótkich/długich jest jedna, prawda? :)

z góry dziękuję za odpowiedź

Marek-B 01-12-2011 20:42

Odp: Wymiana żarówek przednich reflektorów
 
Cytat:

Napisał Duath (Post 1746299)

I czego mogę się spodziewać po wymianie żarówek?

Spodziewać się możesz jednego ...przepalenia żarówki po miesiącu , góra trzech.
Wielu już to przerabiało. Może i lepiej świecą , ale ja już odpuściłem . Dwa komplety w przeciągu pół roku.
H4 jest jedna do krótkich (mijania0 i długich ( drogowych). Jest dwuwłóknowa.

Glenroy 01-12-2011 21:03

Odp: Wymiana żarówek przednich reflektorów
 
Jeździłem na Night Breakerach plus, bluelight vision, i boshach jakichś, też coś z tych mocniejszych, przyznam że różnica w strumieniu światła jest widoczna, szczególnie na żarówkach osrama, tylko różnica jest taka, że night breakery wymieniałem 4-5 razy w roku, a do najtańszych jednak nie należą, więc ostatnio już miałem tego dosyć i kupiłem zwykłe osram standard, nie oszukujmy się, świecą gorzej, ale jeżdżę na nich codziennie od pół roku i żadna nie odmówiła posłuszeństwa. Na wiosnę pomyślę nad ledami na dzień, może wtedy będzie jakiś sens wrócić z powrotem do night breakerów. Na razie siedzą w reflektorach zwykłe H7 i night breakery H1 do drogowych :) Przyznam, że w komplecie H7+H1 świeciły na prawdę mistrzowsko i nie jeden uparcie twierdził, że są to ksenony bo świecą za dobrze jak na tradycyjne żarniki :)

Cobretti 01-12-2011 21:18

Odp: Wymiana żarówek przednich reflektorów
 
Tungsram Megalight+50/60% przerabiałem i byłem zadowolony...
wcale się "szybko" nie przepalają w stosunku np. do Philipsa Blue Vision (który wytrzymał może 6 mies)
Aktualnie używam (od kilku w sumie lat) Tungsram SportLight BLUish +50% ...
praktycznie wszystkie niebieskawo zabarwione żarówki dają ładne białe światło...

I tego tungsrama polecam z czystym sumieniem

Agutto 01-12-2011 21:28

Odp: Wymiana żarówek przednich reflektorów
 
Napisał:[QUOTE=Duath;1746299]Witam wszystkich. Mam nadzieję, że teraz prawidłowo zacznę wątek.

Z tego, co wyczytałem, żarówki do świateł mijania są H4. Mam zamontowane standardowe, może i nie świecą najgorzej, ale szczerze powiedziawszy rewelacji też nie ma. Przeczytałem kilka wątków na ten temat i zobaczyłem, że ludzie polecają 2 rodzaje: Osram Night Breaker oraz Tungsram Megalight +60% czy +90%. Chciałbym Was zapytać, jak w praktyce ma się taka wymiana żarówek oraz które są lepsze i żywotniejsze.


Philips +30%

Duath 01-12-2011 22:22

Odp: Wymiana żarówek przednich reflektorów
 
No właśnie z tymi żarówkami ze zwiększonym światłem też różnie jest. Brat w Golfie ma założone phillipsy +30% z tego co pamiętam i gość mówił mi, że wytrzymają może 2 miechy. Jeździ już na nich niecały rok... Po prostu potrzebuję żarówek, które będą świeciły wyraźnie lepiej niż standardowe i były w miarę żywotne.

kosmas 02-12-2011 06:09

Odp: Wymiana żarówek przednich reflektorów
 
ja też mam tungsram sportlight h7 i h1 + postojówki philips bv i jestem bardzo zadowolony. Na razie świecą parę tygodni ale nic się nie dzieje i światło zdecydowanie bielsze od zwykłych i lepiej oświetla drogę. Dorzucam fotkę
http://i44.tinypic.com/2efuv7b.jpg

makary 02-12-2011 06:54

Odp: Wymiana żarówek przednich reflektorów
 
Podstawowa rzecz -nie dotykać paluchami szklanych baniek.
Nawet fabrycznie nowe należy przemyć dla usunięcia ewentualnych śladów tłuszczu ,Nie wiadomo kto przed nami dotykał je łapami.

Duath 02-12-2011 07:15

Odp: Wymiana żarówek przednich reflektorów
 
@makary, czym preferujesz przeczyścić? Jaki preparat i szmatka?

Czytałem też tutaj, że wymiana żarówek jest bardzo prosta. Jak to wygląda w praktyce w przypadku całkowitego amatora? :)

klepaq 02-12-2011 10:15

Odp: Wymiana żarówek przednich reflektorów
 
kolego Kosmas a policja nie czepia sie ze masz niebieskie postojowki??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.