Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Brak reakcji po przekręceniu kluczyka.Nie świecą sie kontrolki i nie odpala (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=86777)

janiub 21-12-2009 23:20

Brak reakcji po przekręceniu kluczyka.Nie świecą sie kontrolki i nie odpala
 
Po wymianie sprzęgła włożyłem klucz do stacyjki przekręciłem a tu brak reakcji.Nie zapaliły się żadne kontrolki no i oczywiście nie odpalił.Czy może to być wina wyjętego akumulatora podczas wymiany sprzęgła,może jakieś zwarcie podczas podpinania akumulatora,jeżeli ktoś miał taki problem to pomóżcie

wytryh 22-12-2009 09:22

Odp: Brak reakcji po przekręceniu kluczyka.Nie świecą sie kontrolki i nie odpala
 
sprawdź wszystkie połączenia na klemach, a czy radio gra itp?

ekokk 22-12-2009 10:04

Odp: Brak reakcji po przekręceniu kluczyka.Nie świecą sie kontrolki i nie odpala
 
witam
miałem to samo ale w escorcie...... chcieli wymieniać pół samochodu.....a prawdziwy fachowiec postawił diagnozę w 1 min. a naprawa trwała 15 min. koszt .....śmiech na sali - 27 pln.:D
upalił się kabel zasilający bezpośrednio stacyjkę z akumulatora (na zewnątrz oczywiście nie było nic widać)...po wymianie odcinka 10 cm. odpaliłem i ......papa
nie wiem czy mondeo ma też takie rozwiązanie zasilania
pozdrawiam...............

maciekevi 22-12-2009 12:37

Odp: Brak reakcji po przekręceniu kluczyka.Nie świecą sie kontrolki i nie odpala
 
a masz immobilaser?

dempsej 22-12-2009 12:56

Odp: Brak reakcji po przekręceniu kluczyka.Nie świecą sie kontrolki i nie odpala
 
a co ma do tego immobilizer ???????? nawet gdyby zablokował mu to kontrolki paliłyby się tylko nie startowałby rozrusznik a kontrolka od immo przy zegarku świeciłaby się światłem ciągłym. Ewidentnie gdzieś przerwa na kablach.

hilly3077 22-12-2009 13:42

Odp: Brak reakcji po przekręceniu kluczyka.Nie świecą sie kontrolki i nie odpala
 
Cytat:

Napisał ekokk (Post 1316217)
witam
miałem to samo ale w escorcie...... chcieli wymieniać pół samochodu.....a prawdziwy fachowiec postawił diagnozę w 1 min. a naprawa trwała 15 min. koszt .....śmiech na sali - 27 pln.
upalił się kabel zasilający bezpośrednio stacyjkę z akumulatora (na zewnątrz oczywiście nie było nic widać)...po wymianie odcinka 10 cm. odpaliłem i ......papa
nie wiem czy mondeo ma też takie rozwiązanie zasilania
pozdrawiam...............

witam!
dokladnie mialem to samo w Scorpio, upalil mi sie kabel zasilajacy ok. 10 cm od akumulatora. Koszt naprawy - nic, bo zalutowalem kabelki sam :)
pozdrawiam...

janiub 22-12-2009 19:11

Odp: Brak reakcji po przekręceniu kluczyka.Nie świecą sie kontrolki i nie odpala
 
Dziękuje za podpowiedzi faktycznie okazało się że przepalił się kabel.

marcineczek222 22-02-2010 18:13

Odp: Brak reakcji po przekręceniu kluczyka.Nie świecą sie kontrolki i nie odpala
 
a gdzie mozna znalec ten kabel??? tez mam cos podobnego. czasem przekrecam kluczyk i zero reakcji, nic sie nie swieci, radio nie dziala, swiatla sie nie wlaczaja. po jakims czasie odpala normalnie, prad jest i dziala kilka miesieecy normalnie...

dyda6joe 22-02-2010 19:46

Odp: Brak reakcji po przekręceniu kluczyka.Nie świecą sie kontrolki i nie odpala
 
przeczyść klemy i dobrze dokręć

ołówek79 08-08-2019 13:02

Odp: Brak reakcji po przekręceniu kluczyka.Nie świecą sie kontrolki i nie odpala
 
Cytat:

Napisał marcineczek222 (Post 1369532)
a gdzie mozna znalec ten kabel??? tez mam cos podobnego. czasem przekrecam kluczyk i zero reakcji, nic sie nie swieci, radio nie dziala, swiatla sie nie wlaczaja. po jakims czasie odpala normalnie, prad jest i dziala kilka miesieecy normalnie...

Odświeżam
Gdzie ten kabel???


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.