Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] wymiana przedniej szyby na podgrzewaną / PZU a Nordglass (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=158185)

cormorant 20-05-2012 21:41

wymiana przedniej szyby na podgrzewaną / PZU a Nordglass
 
Witam,

Widziałem podobne tematy ale nie do końca dają odpowiedź.

Gdzie można zlokalizować wiązkę podgrzewania przedniej szyby.
O ile są pociągnięte kable wystarczy zamontować podgrzewaną szybę i włącznik?

Autoszyba z PZU gwarantuje wymianę szyby w Nordglass.
Można za dopłatą wybrać szybe z podgrzewaniem?
Dużo czytałem o słabej jakości szyb Nordglass. Czy z góry jest narzucone jakiej marki szybę otrzymam czy mogę sam dokonać wyboru?

Proszę o pomoc.

Dzięki!

Matych 20-05-2012 21:58

Odp: wymiana przedniej szyby na podgrzewaną / PZU a Nordglass
 
Sam chciałem tak zrobić ale szyby nord glas cieszą się rzeczywiście kiepską opinią ,jak mają potem padać nitki grzejne to szkoda zachodu,jeśli nie masz szyby podgrzewanej nikłe na to szanse aby była instalacja.

pretorian2 20-05-2012 21:58

Odp: wymiana przedniej szyby na podgrzewaną / PZU a Nordglass
 
jeżeli korzystasz z opcji "szyba" bez straty zniżek to tylko zamiennik (nordglas, pilkington), wszystko zależy z kim pzu ma podpisaną umowę mam na mysli warsztat, co ci zaproponują, ale tego dowiesz się dopiero na miejscu. Ja niestety jutro wymieniam, ubezpieczenie w HESTIA, zobacze co mi beda chcieli wtrynić. Jak chcesz grzaną to sprawdz czy w podszybiu jest puszczona wiązka, jeżeli tak to 75% roboty z głowy, bo bezpieczniki w skrzynce komory silnika będą,jak masz ww. to kable do przycisku też już powinny być, potem trzeba aktywować w GEM i "voila".

Matych 20-05-2012 22:04

Odp: wymiana przedniej szyby na podgrzewaną / PZU a Nordglass
 
W PZU będzie norglas Pilkington to orginał a nie zamiennik

pretorian2 20-05-2012 22:34

Odp: wymiana przedniej szyby na podgrzewaną / PZU a Nordglass
 
Orygianł do focusa to saint gobain, pilkington przeca robi na pierwszy montaż oraz jako aftermarket-zamiennik- bez znaczka forda, czytałem przed chwilą po forach, ludzie korzystali z opcji "szyba" i montowali pilkingotna jako zamiennik. Co dają w zamienniku w PZU nie wiem, pisałem wyżej, jutro bede wiedział co proponują w HESTIA.

bartek535 21-05-2012 00:31

Odp: wymiana przedniej szyby na podgrzewaną / PZU a Nordglass
 
W PZU będą chcieli Ci wcisnąć NordGlassa. Mają podpisaną umowę z Nordglassem i Piklingtonem, ale prawie na 90% zawsze dzwoni baba z Nordglassa. Ja chciałem z Piklingtona szybę ale nie dało się ich przekonać, więc jeżdżę z pękniętą szybą ale podgrzewanie działa.

Darecki_22 21-05-2012 08:53

Odp: wymiana przedniej szyby na podgrzewaną / PZU a Nordglass
 
Wymieniałem szybę w grudniu z ubezpieczenia (Allianz), wymieniłem w ASO, dostałem oryginalną ze znaczkiem Ford. Nikt nie wciskał mi zamiennika. pozdr

pretorian2 21-05-2012 09:45

Odp: wymiana przedniej szyby na podgrzewaną / PZU a Nordglass
 
ale też wzieli Ci 10% ze składek, wyzej opisałem na czym polega opcja ubezpieczenia szyba, przy ubezpieczaniu samochodou dodatkowo wybierasz taką opcję za śmieszne pieniądze 65zł a w razie wymiany płacę 100zł - udział własny, zakładając, że nowa pilkingtona kosztuje kolo 1100zł to jest bardzo opłacalne. Przy skorzystaniu z tej opcji - szyba - nie trace znizek, przy korzystaniu z AC mogę też mieć znaczek forda ale trace 10%. Allianz nie ma opcji "szyba" i mozna skorzystać tylko z AC.

ciafka 21-05-2012 10:37

Odp: wymiana przedniej szyby na podgrzewaną / PZU a Nordglass
 
Przeczytałem, bo ciekawy temat, i się trochę pogubiłem... Ostatnio przedłużyłem w Allianz i za 90 PLN wykupiłem właśnie opcję zachowania zniżek przy wymianie szyby z AC - na oryginalną w ASO. Brak udziału własnego. Albo coś źle zrozumiałem, albo kolega pretorian2 ma niepełne dane.

pretorian2 21-05-2012 12:29

Odp: wymiana przedniej szyby na podgrzewaną / PZU a Nordglass
 
może coś się zmieniło od zeszłego roku, też miałem w allianz jak pytałem o opcje wymian szyb to nie mieli tego w pakiecie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.