Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] centralny zamek nie działa - zablokowane drzwi kierowcy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=66096)

Caro7104 01-04-2009 18:07

centralny zamek nie działa - zablokowane drzwi kierowcy
 
Przepraszam z góry...bo jestem użytkownikiem tego wspaniałego FORUM od niedawna...:oops:
Próbowałem szukać podobnych objawów za pomocą wyszukiwarki lecz bezskutecznie. Może ktoś miał podobne objawy i pomoże w ustaleniu przyczyny i sposobu usunięcia usterki:?:.
Jestem użytkownikiem Mondeo Kombi MK III z 2001r. Problem wystąpił kilka dni temu. Zauważyłem, że z kluczyka nie można zamknąć drzwi. Słychać pracę zamków- jednak na pół gwizdka. "Zapadki" składają się na moment i ponownie odskakują. Po zamknięciu mechanicznym z użyciem kluczyka próba otwarcia kończy się sukcesem...:572:, ale tylko częściowym. Odblokowywane są wszystkie zamki za wyjątkiem zamka drzwi kierowcy. No jakaś porażka:(
Próby wielokrotne i nic. Dodam, że korzystając z rad innych forumowiczów próbowałem
1. sztuczki z 4-ro krotnym przekręcaniem kluczyka w stacyjce i naciskaniem klawisza na pilocie,
2. wyciąganiem na jakiś czas bezpiecznika w obwodzie centralnego zamka (nr 24),
3....nawet odpinania zacisków akumulatora... i nic
Dodam, że mam 2 kluczyk ze sterowaniem. Jego działanie jest identyczne.
Czy ktoś spotkał się z podobnymi objawami. Czy laik da sobie rade z tym problemem- wówczas proszę o wskazówki:wink:,
ewentualnie podajcie mi namiary na jakiegoś speca na śląsku (mieszkam w ŚWIĘTOCHŁOWICACH) co specjalizuje się w tego typu naprawach (proszę nie wskazywać serwisów autoryzowanych- mam z nimi odpowiednie doświadczenie:shock:)
Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do dyskusji...

mario_p 01-04-2009 18:23

Odp: Problem z centralnym zamkniem :-(. Pomocy!!!
 
Hejo, nie miałem takiego przypadku ale pisałem w moich postach o problemach z zamkami i często z klapą bagażnika. Problem może tkwić w zamku kierowcy , który steruje resztą, jak jest wilgotny i brudny to może zacząć świrować z zamkami. Podaje link z Mondeo Klub Polska do artykułu jak rozebrać i wyczyścić ten zamek, możesz spróbować :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Jeśli chodzi o warsztat to ja osobiście STANOWCZO ODRADZAM ten warsztat ford przy Kauflandzie w Piaśnikach, jak do niego pojechałem bo mi auto kopciło to skończyło się po dwóch tygodniach na odholowaniu do Bosch Adamczyk, spierdzilił mi alarm bo chyba jakieś zwarcie zrobili i kompletnie nie wiedział co jest z autem, a mówił że to prosta sprawa jak przyjechałem, potem to mi chciał wymieniać turbo, listwę wtryskową i pompę paliwa! A to była wina wtrysku, ale musiałem jeszcze jechać do Bosa na naprawę alarmu (na szczęście tylko 90zł mnie skasowali).
Znajomi chwalą sobie warsztat na Styczyńskiego w Chorzowie ale to nie Ford tylko ogólnie mechanika.
Powodzenia i do zobaczenia na drodze (na pewno się mijamy nie raz...:))

Caro7104 01-04-2009 18:49

Odp: Problem z centralnym zamkniem :-(. Pomocy!!!
 
Dzięki za radę. Spróbuję:wink:
Byłem bardzo blisko, rozebrałem drzwi, odkleiłem wygłuszenie, ale uznałem, że zamek jest zbyt skomplikowany...
Dostałem wiatru w skrzydła. Sprawdzę tą możliwość. Dam znać, co z tego wyszło:):)
Pozdrawiam.

FaYaH 01-04-2009 18:57

Odp: Problem z centralnym zamkniem :-(. Pomocy!!!
 
Caro, wczoraj mi sie stalo chyba to samo w moim mondeo. Tez mam MK3. U mnie to wyglada tak:
Zamykam auto i ide np. do pracy. I gdy wracam chce otworzyc z pilota to owiera sie caly samochod oprocz drzwi kierowcy, z kluczyka dokladnie to samo... Wiec mam zablokowane drzwi kierowcy teoretycznie(chociaz nie dzieje sie to za kazdym razem). Moim sposobem na to dzisiaj bylo przytrzymanie dluzej guzika otwierania i poczekanie az opuszcza sie szyby i otworzenie auta od srodka :P, ale to troche kiepski pomysl. Pojechalem dzisiaj jeszcze do ASO i powiedzieli ze prawdopodobnie trzeba wymienic zamek, pozniej pojechalem do autoelektroniki w Dąbrowie Gorniczej i powiedzieli to samo.

Jak spróbujesz tego czyszczenia to daj znac

Caro7104 01-04-2009 19:24

Odp: Problem z centralnym zamkniem :-(. Pomocy!!!
 
Jasne:!:
Jutro będę się z tym bawił:)

krasnal5 01-04-2009 21:23

Odp: Problem z centralnym zamkniem :-(. Pomocy!!!
 
Ja tez mam identyczny problem jak Caro.

FaYaH 01-04-2009 22:38

Odp: Problem z centralnym zamkniem :-(. Pomocy!!!
 
Moze po zimie cos tam sie popsulo, bo mi sie to zaczelo dziac w pierwszy cieplejszy dzien wiosny... Sam juz nie wiem. Z niecierpliwoscia czekam co Caro powie w/w zabiegu. Bo nowy zamek kosztuje kolo 400zl. Aaa jak ktos by mogl zalatwic nowa, oryginalna czesc taniej to prosze o informacje.

Caro7104 02-04-2009 12:10

Odp: Problem z centralnym zamkniem :-(. Pomocy!!!
 
MARIO P:509: Wielkie dzięki:!!::!!:
Odważyłem się rozbierać drzwi kierowcy ponownie, tym razem z demontażem zamka. Upewniłem się, że coś z nim nie tak, kiedy odpiąłem kostkę elektryczną kostkę zasilającą...:shock: Pozostałe drzwi działały z kluczyka bez zarzutów. Dodam, że demontaż jest nieco bardziej skomplikowany....
U mnie do zamka na dwa torx-y przymocowana była osłona prowadnic stanowiąca całość z mocowaniem wkładki, klamki. Ale przekonałem się że to nic trudnego... Trzeba było jedynie zdemontować osłonę wkładki (śruba na torxa od czoła drzwi za zaślepką- na wysokości zamka), klamkę. Zamek rozebrałem zgodnie z instruktażem, przeczyściłem styki (zauważyłem, że były zaśniedziałe styki zasilające silniczek wewnątrz części elektrycznej zamka).
Po złożeniu znowu działa
EXTRA.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów:)

Labobas 02-04-2009 22:50

Odp: Problem z centralnym zamkniem :-(. Pomocy!!!
 
Ja mam w MK II takie objawy.Mysle,ze zasad ta sama w czysczeniu.

raziel88ck 25-01-2014 14:52

Zamek od kierowcy przestał działać
 
Witajcie. Pogodę jaką mamy, taką mamy. Dziś próbowałem otworzyć drzwi z pilota i otworzyły się wszystkie, prócz tych od kierowcy. Spróbowałem z kluczyka, ale to nic nie dało. Wsiadłem nawet do środka i próbowałem otworzyć je od wewnątrz, ale bez skutku.

A teraz trochę informacji o dziwnym zachowaniu się centralnego zamka. Otóż auto potrafiło się zamknąć (samo z siebie) na postoju, jak i podczas jazdy, co mnie trochę zaskoczyło, bo takich rzeczy w Vectrze B nie miałem.

Jakieś rady?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.