Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Nie wrzuca biegów na odpalonym silniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=153631)

Ciacho13 17-03-2012 16:05

Nie wrzuca biegów na odpalonym silniku
 
Witam, jak w temacie, jakiś czas temu kupiłem Forda Mondeo, rocznik 2001, silnik 2.0 TDDI, skrzynia manualna.

Wszystko było ok, wraz z powrotem z miejsca zakupu około 35 kilometrów.
Teraz problem objawia się w następujący sposób :

- na włączonym silniku samochód nie pozwala na wrzucenie jakiegokolwiek innego biegu, niż tego na którym został odpalony.
- na wyłączonym silniku samochód pozwala na to by wrzucić jakikolwiek bieg, wszystko wtedy jest ok, 1-2-3-4-5 ze wstecznym włącznie.
- samochód nie ważne, czy na biegu 1 czy na wstecznym rusza gwałtownie zaraz po opuszczeniu nogi z pedału hamulca (sprzęgło wciśnięte maksymalnie!)

To mój pierwszy Ford, nie znam się na tych samochodach, więc z prośbą o pomoc zwracam się do specjalistów, bo nie mam bladego pojęcia w tym temacie.

robarek 17-03-2012 17:39

Odp: Nie wrzuca biegów na odpalonym silniku
 
Sprawa moim zdaniem jest prosta. Sprzęgło nie wysprzęgla, czyli są następujace możliwości:
1. Układ hydrauliczny sprzęgła jest zapowietrzony
2. Padła pompa sprzęgła
3. Całe sprzęgło jest do wymiany
Powodzenia

kubson1 17-03-2012 18:39

Odp: Nie wrzuca biegów na odpalonym silniku
 
Zwróć auto jak najszybciej sprzedawcy, bo sprzedał Ci jakiś badziew. Wymiana sprzęgła w Twoim aucie to kolosalne koszta (2000-2500 zł). Masz tu podstawę prawną. Powodzenia życzę. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ciacho13 17-03-2012 19:09

Odp: Nie wrzuca biegów na odpalonym silniku
 
@robarek

Rozumiem, że 1 punkt, jest Twoim zdaniem najbardziej prawdopodobny ? Mam nadzieję :) Bo wymiana sprzęgła mi się zbytnio nie widzi...

Sprzęgło do tej pory nie wykazywało oznak zużycia, działało normalnie, w pełni normalnie. Czy to możliwe, żeby jakimś tanim kosztem sprzedawca mógł to naprawić tylko na czas "wypchnięcia" samochodu do kupca?

@kubson

Zapomniałem dopisać, że auto kupione w Niemczech... Wobec tego muszę zobaczyć w przepisach UE i DE na ten temat. W każdym razie podczas jazdy próbnej nic nie wskazywało na awarię sprzęgła po tygodniu od kupna i przejechaniu może 40 km.... od tej pory auto przestawiałem tylko na podwórku właściwie, bo muszę mu kupić próbne tablice niemieckie.

franczesko 18-03-2012 18:54

Odp: Nie wrzuca biegów na odpalonym silniku
 
ewidentnie jest hydraulika padnięta, albo wysprzeglnik koszt za oryginał 300 zł albo pompka tez ok 300 zł. Ale na początek odpowietrzanie tego ukladu.

Ciacho13 18-03-2012 20:40

Odp: Nie wrzuca biegów na odpalonym silniku
 
Ufff, a już myślałem, że całe sprzęgło :)

Dysponuje ktoś schematem, instrukcją gdzie to się znajduje i jak tam dotrzeć ? Ewentualnie jakieś zdjęcia ? Mój mail to [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czy da się to zrobić bez kanału ? Bo jestem poza domem, w Niemczech gdzie kupiłem auto i nie mam zbytnio dostępu do kanału, a takie rzeczy są tutaj na ogół drogie, chociaż jeśli się nie da bez kanału to i tak będę musiał zapłacić.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc

robarek 18-03-2012 20:54

Odp: Nie wrzuca biegów na odpalonym silniku
 
Pkt 1 jest najmniej kosztowny ale niestety nie najbardziej prawdopodobny :(
Może to też być, jak napisał "franczesko", padnięty wysprzęglik.
Odpowietrzyć można bez kanału, reszta niestety raczej tylko kanał.
Poszukaj na forum powinno coś być w temacie.

Ciacho13 09-04-2012 19:21

Odp: Nie wrzuca biegów na odpalonym silniku
 
Okazało się, że to tylko mała guma pod pedałem sprzęgła jest wadliwa i czasami nie pracuje właściwie pod pedałem :)

franczesko 09-04-2012 22:35

Odp: Nie wrzuca biegów na odpalonym silniku
 
mógłbyś przybliżyć która to ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.