Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=93604)

Hrabia82 05-03-2010 17:24

po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?
 
Witam,

po przejechaniu około 28 tys. km od wymiany koła pasowek + napinacz i rolki, temat powrócił. Koło pasowe znów dostało bicia i hałasuje. fakt że poprzednim razem pokusiłem się o zamiennik "SKF", ale z tego co już poczytałem na kilku forach temat nieustannie powraca.

ostatnio coraz głośniej na temat stosowania koła pasowego bez tłumika drgań, czy ktoś z was koledzy ma u siebie zastosowane takie koło, chodzi mi o nowe diesle TDDI/TDCI? wszędzie gdzie czytałem to każdy słyszał ale mało kto jest użytkownikiem takiego rozwiązania.

nie bardzo podoba mi się fakt że za kolejne 30 tys. km znów będę musiał wracać do tematu. nawet mój mechanik dziś zaproponował takie rozwiązanie ma się zorientować w temacie.

proszę o opinie na temat koła pasowego bez tłumika?

pozdrawiam
Hrabia

Mariusz 05-03-2010 17:27

Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?
 
A czy nie lepiej kupić oryginał w ASO Forda (ja tak zrobiłem i spoko). A jeśli chodzi o lite koło to nie wiem, nie wypowiadam się.

Hrabia82 05-03-2010 17:36

Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?
 
teraz wiem że nie trzeba było oszczędzać na zamienniku, ale i tak wiem że nawet na oryginale MOTORCRAFT też po podobnym przebiegu zaczyna się problem z kołem. taki to patent - chyba nie do końca udany.

chciałbym zrobić i mieć na długi czas spokój, dlatego zastanawiam się nad kołem litym, ale chciałbym usłyszeć opinie osób które mają takie koło w swoich kelkotach.

Zawika 05-03-2010 18:40

Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?
 
Cytat:

Napisał Hrabia82 (Post 1378966)
teraz wiem że nie trzeba było oszczędzać na zamienniku, ale i tak wiem że nawet na oryginale MOTORCRAFT też po podobnym przebiegu zaczyna się problem z kołem. taki to patent - chyba nie do końca udany.

:?: po przebiegu 28 tysi... że oryginalne...że niby siada :mrgreen:.
Skąd Ty masz takie informacje.
Ja na swoim pojeździłem już co najmniej 75 tysiączków i zamierzam(lub inny właściciel) pojeździć drugie tyle.

SrebnaStrzała 05-03-2010 19:31

Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?
 
SKF= Ford
Kupiłem SKF dostałem napinacz z zarysowanym znaczkiem Forda.
Odnośnie koła, tłumik chyba musi być bo by wał dostał w dupe, ale to tak na logikę, wiec nie wiem jak w rzeczywistości
Ja mam podobnie jak kolega też już zaczyna być słyszalny a wszystko było wymieniane jakieś 30.000 temu

faficzek 05-03-2010 19:51

Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?
 
wał w dupe nie dostanie, prędzej osprzęt (napinacz,łożyska altka,rolek). W audi jest lite koło a tłumikiem jest kółko altka i paskiem nie szarpie więc takie rozwiązanie jest możliwe
Pozdrawiam

SrebnaStrzała 05-03-2010 20:13

Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?
 
Ktoś tu kiedyś rozwiązał ten problem zastępując koło alternatora, kołem z sprzęgłem.

jarkmerk 05-03-2010 20:24

Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?
 
Witam piszecie ze SKF=FORD to znaczy ze to zamiennik i czy polecacie ten zamiennik.Mam ten sam problem co pozostali użytkownicy i zastanawiam się nad tym zamiennikiem.Prosze o wasze opinie.





FORD MONDEO 2.0 TDCI 130 PS

janusz72 05-03-2010 20:26

Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?
 
No wlasnie dzisiaj wymienialem u kolegi kolo pasowe w passacie zjadalo mu paski jedem po drugim czasami w takie drgania wchodzilo że z daleka bylo slychać, po wymianie wszystko ucichlo. Myśle że niema co się zastanawiać tyko trzeba zmiemić na oryginal i po sprawie! Do paska kosztowalo 450 zl

SrebnaStrzała 05-03-2010 20:49

Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?
 
Polecam wymienić komplet pasówka+ napinacz + rolki + pasek. Ja chciałem zaoszczędzić a ostatecznie wszystko podwójnie wymieniłem ;/


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.