Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   dławi się na benzynie przy wciskaniu gazu jak jest zimny:/ [zetec 1.8 + LPG] (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=68426)

misiekjawor 27-04-2009 21:00

dławi się na benzynie przy wciskaniu gazu jak jest zimny:/ [zetec 1.8 + LPG]
 
witam. mam niebywaly problem z moim mondziakiem:( mianowicie jak jest zimny silnik i chodzi na benzynie i gdzy nagle wcisne gazdo dechy to jemu zamiast obroty podniesc sie do gory to ida na dol!! dlaczego nie mam pojecia:/ gdy sie przelaczy na gaz jest wtedy ok, i jak juz jest dobrze zagrzany to tez na benzynce ladnie sie zbiera. wymienilem kabloe, swiece, rozrzad, czujnik na przeplywomierzu, przeplywomierz, krokowke, czujnik temp wody oraz lambde, i jestem w kropce bo problem nie ustepuje. pomozcie!!! ten silnik to 1.8 16v + LPG sekwencja na listwie BRC

espero88 08-07-2010 18:03

Odp: dławi się na benzynie przy wciskaniu gazu jak jest zimny:/
 
wiesz kolego mam ten sam problem jak dodaje gazu stopniowo delikatnie to sie wkreca na obroty jak jest zimny a jak cieply to normalnie i nie wiem co to i mam taki sam silnik

Marek 09-07-2010 20:13

Odp: dławi się na benzynie przy wciskaniu gazu jak jest zimny:/
 
a sprawdzałeś zaworek odpowietrzania skrzyni korbowej???

który czujnik temp cieczy wymieniłeś???bo jak ten co załącza wentylator to napewno poprawy nie będzie

krzychu3073 09-07-2010 20:28

Odp: dławi się na benzynie przy wciskaniu gazu jak jest zimny:/
 
podpinam sie,identyczny przypadek mam!!!:mad: a co z tym zaworkiem 3eba robic???? to jest ten na skrzyni mniej wiecej pod cewka zaplonowa???

kolekcjoner20 10-09-2010 12:03

Odp: dławi się na benzynie przy wciskaniu gazu jak jest zimny:/
 
Czesc Misiekjawor. Mam podobny problem ze spatkiem obrotow na zimnym silniku. Znalazles juz przyczyne?

Siwyxxx 15-09-2010 16:44

Odp: dławi się na benzynie przy wciskaniu gazu jak jest zimny:/
 
ja również mam dokładnie ten sam problem co koledzy opisują. W następnym tygodniu jadę do mechaniora i dam znac na forum co to było.

Ps. mi przy podłączeniu pod kompa pokazuje błąd PO172- zbyt bogata mieszanka paliwa.

paka 25-09-2010 16:40

Odp: dławi się na benzynie przy wciskaniu gazu jak jest zimny:/
 
W escorcie miałem identyczny problem, pomogła wymiana filtra paliwa, na razie jest ok.

Slawko 25-09-2010 19:44

Odp: dławi się na benzynie przy wciskaniu gazu jak jest zimny:/
 
Cytat:

Napisał misiekjawor (Post 1149845)
gdy sie przelaczy na gaz jest wtedy ok, i jak juz jest dobrze zagrzany to tez na benzynce ladnie sie zbiera. wymienilem kabloe, swiece, rozrzad, czujnik na przeplywomierzu, przeplywomierz, krokowke, czujnik temp wody oraz lambde, i jestem w kropce bo problem nie ustepuje. pomozcie!!! ten silnik to 1.8 16v + LPG sekwencja na listwie BRC

i po co? wystarczy dobrze zestroić instalacje LPG po wcześniejszym resecie kompa i porządnej adaptacji. Normalny objaw przy wtryskowych instalacjach LPG po dłuższym jeżdżeniu(wiele, wiele km) na LPG.

TomCat 25-09-2010 21:10

Odp: dławi się na benzynie przy wciskaniu gazu jak jest zimny:/
 
a odpala dobrze ? może parownik popuszcza gaz który jest w komorze spalania w czasie odpalania ?

kowal_ezg 03-10-2010 21:19

Odp: dławi się na benzynie przy wciskaniu gazu jak jest zimny:/
 
Witam, mam taki sam problem, chociaż inny samochód. Mam pytanie do Sławka-moderatora: co ma instalacja gazowa jak problem występuje na benzynie i to tylko, gdy silnik jest zimny? O co chodzi zt tym resetem kompa i adaptacją? Jak to zrobic?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.