Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   pomózcie w wymiananie przedniego łozyska (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=15957)

pawel60 27-08-2006 21:30

pomózcie w wymiananie przedniego łozyska
 
szumią już od pewnego czasu wiec zabrałem sie za wymiane ale po odkręceniu koła i zacisku hamulcowego utknąłem w martwym punkcie...a mianowicie nie moge za chiny ściągnąc tarczy hamulcowej. Czy cos robie nie tak?? Prosze o pomoc i wskazówki dotyczące wymiany takiego łożyska :fcp5

frazir 28-08-2006 03:35

Potrzebny jest specjalny sciagacz ... aby wyciagnac tarcze

1olek 28-08-2006 04:31

a ja widzialem jak mechanicy uzywaja mlota i tarcza schodzi bo "bez mesla i mlota to nie robota" ;) Tylko trzeba to robic umiejetnie zeby nie ukruszyc tarczy, nie bic po brzegach.

MAN 28-08-2006 06:00

Masz zespawaną tarczę z piastą zapomocą rdzy. Nie masz potrzeby ściągania samej tarczy możesz sciągnąć ją razem z piastą sciagaczem lub na prasie bo piasta jest wciskana w łozysko i też pewnie mocno siedzi bo jest zapieczona od rdzy. Ostatnio wymieniałem tarcze i bez szlifierki sie nie obyło musiałem stare po nacinać aby pękły po obwodzie aby ściagnąć zpiasty

pawel60 28-08-2006 06:34

a amortyzator należy wycągać razem z piastą aby nie rozkalbrować zbieżności

leszek 28-08-2006 07:44

tak amor rozkręcasz u góry pod moską i wyciągasz razem z piastą tak jest szybciej
jeszcze wybijasz półośkę z piasty i dwie gałki ściągasz z wachacza i z układu kierowniczego

pawel60 28-08-2006 08:28

serdeczne dzięki :fcp1 Po pracy walczę dalej

Dojker 28-08-2006 19:02

łożysko
 
No u mnie wysiadło łożysko w kloe z lewej strony też szumiało przy skręcie oddałem auto do warsztatu mieli zrobićłożysko za 130 zł + robocizna ok 80 żł ale teżnie mogli ściagnąć i przy okazji rozpierdzielili przegób bo podobno nie dało rady inaczej ściągnąć faktura wyszła na 550 zł = łożysko + przegób + zbierzność+ robocizna - mówili że w fordach tak już jest przy ściąganiu łozyska że są problemy bo strasznie zapieczone są

pawel60 28-08-2006 21:07

:567: Właśnie wracam z garażu. wymontowałemzwrotnicę razem z półosią i amortyzatorem , tarczę udało się zdemontować ale była zgrzana z piastą.
Potraktowałem półoś mlotem 5 kilo a ona ani drgnie .chyba zapieczona ????????? :fcp9
Co może ktoś doradzić???? :fcp20

MAN 29-08-2006 06:01

Durza ilość WD-40 oraz młot lub prasa chydrauliczna pozostaje. No jeszcze jak byś miał durzy sciągacz do łożysk to zapomocą ściagacza powinno dać rade wyprasować pół oś z piasty


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.