Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Wariowanie obrotów 1.8 16V ZETEC (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=187320)

Lukas23 05-08-2013 20:25

Wariowanie obrotów 1.8 16V ZETEC
 
Witam,

Mam Focusa MK1 1.8 16V Zetec .Mam pytanie. Od trzech dni samochód zaczął wariować po wciśnięciu sprzegła podczas jazdy. Otóż gdy dojeżdżam do świateł na biegu i wciskam sprzęgło obroty podskakują do 1400 i tak stoją przez 2 sekundy. Gdy koła przestaną się kręcić spadają do normy. I przypuśćmy że jade i chcę zredukować lub parkuję trzyma na 1400 i po zatrzymaniu spadają do normy. Powiem tylko, że wcześniej miałem problem, że gasł (rok temu) więc wymieniłem korkowca i było ok. A teraz w drugą stronę. Przeszukałem wiekszość forów w dwóch jezykach i nie znalazłem pomocy.

Ma ktoś jakąś dobrą radę ( ale nie jak mechanicy żeby wymieniać wszystko po kolei, aż znajde problem.

RS AUTO-RAF 05-08-2013 20:44

Odp: Wariowanie obrotów Focus MK1 1.8 16V ZETEC
 
Kolego a odpowietrzenie skrzyni korbowej sprawdzałeś?
a jakaś kontrolka silnika sie zapaliła?
Może jakieś podciśnienie spadło.
Trzeba by posprawdzać.

Lukas23 05-08-2013 21:04

Odp: Wariowanie obrotów Focus MK1 1.8 16V ZETEC
 
Nie mge namierzyć odpowietrzenia i żadna kontrolka sie nie pali. A czy to mogło tak nagle sie stać? Jak odłączam silniczek korkowy to obroty spadają ale nie gaśnie. Jak odłączam kostke przy filtrze powietrza nie ma różnicy ( to chyba przepływomierz jest tak?) Wszędzie piszą, że gdzieś lewe powietrze ciągnie ale nie chce mi się wierzyć że gdzieś nieszczelność jest. Pytam na forum zanim pojade do mechaników bo nie uśmiecha mi sie wymieniać całego układu powietrza aż znajdę usterke. Zawsze ktoś na forum rzucił jakiś pomysł i działało.

korek007 06-08-2013 12:07

Odp: Wariowanie obrotów Focus MK1 1.8 16V ZETEC
 
Cytat:

Napisał Lukas23 (Post 2055581)
...Jak odłączam silniczek korkowy to obroty spadają ale nie gaśnie. ....

Po odłączeniu krokowca silnik powinien zgasnąć. Jeżeli nie gaśnie, to krokowiec niesprawny (nie zamyka się po odłączeniu) lub przepustnica nieszczelna, bo gdzieś powietrze musi przepływać.

Lukas23 06-08-2013 21:34

Odp: Wariowanie obrotów MK1 1.8 16V ZETEC
 
Koledzy dzisiaj oczyściłem krokowca i wymieniłem przepustnice. obroty wróciły do normy. Ale jak zakładałem silniczek to szarpnąłem za cos gumowego i to chyba jakaś uszczelka albo stary silicon był. I teraz silnik nie równo pracuje na wolnych obrotachi słyszę syczenie. Co teraz czy lepiej wyczyścić krokowca i gniazdo w kolektorze i bez uszczelki dać czy lepiej zastąpić ją czymś. Jeśli zastapić to czym najlepiej.

korek007 07-08-2013 08:30

Odp: Wariowanie obrotów MK1 1.8 16V ZETEC
 
Pod krokowcem uszczelka musi być. Nie wiem jak w 1.8, ale w 1.6 wygląda ona jak dwa połączone kółka lub prostokąty, w zależności od krokowca. Bez uszczelki będzie przedostawało się tam powietrze.
Coś jest nie tak z forumowym zegarem. Pisałem o 9:30, a pokazuje 7:30 ?

Orson 08-08-2013 09:40

Odp: Wariowanie obrotów MK1 1.8 16V ZETEC
 
Możecie koledzy wrzucić jakieś zdjęcie z lokalizacją silnika krokowego w MK1 1.8 16V ZETEC, mam zamiar go wyczyścić, ale szczerze mówiąc nie koniecznie wiem jak się do tego zabrać, wolałbym mieć pewnośc niż szukać na chybił trafił i coś poniszczyć, szukałem na forum, ale niestety nie znalazłem, chce również wymienić przewód odpowietrzenia skrzyni, wszystko w związku z tzw przegazówą, szczególnie podczas gdy włączona jest klima, po wysprzęgleniu obroty potrafią wchodzić nawet do 4000, obciach jak cholera, szczególnie w mieście na światłach, silnik wyje jakby chciał startować na ćwierć mili :). Chyba, że macie inne pomysły na temat problemu to proszę o podpowiedzi.

ndrozdowski 08-08-2013 10:51

Odp: Wariowanie obrotów MK1 1.8 16V ZETEC
 
Wymiana przewodu odpowietrzenia skrzyni korbowej nie naprawi twojego problemu.

charlie1986 08-08-2013 10:56

Odp: Wariowanie obrotów MK1 1.8 16V ZETEC
 
u mnie mechanik zaślepił zawór odpowietrzenia skrzyni korbowej, jeżdzę tak już pół roku i obroty się uspokoiły i nie ma żadnych negatywnych objawów

slawek_s 08-08-2013 11:10

Odp: Wariowanie obrotów MK1 1.8 16V ZETEC
 
Cytat:

Napisał Orson (Post 2056905)
Możecie koledzy wrzucić jakieś zdjęcie z lokalizacją silnika krokowego w MK1 1.8 16V ZETEC, mam zamiar go wyczyścić, ale szczerze mówiąc nie koniecznie wiem jak się do tego zabrać, wolałbym mieć pewnośc niż szukać na chybił trafił i coś poniszczyć, szukałem na forum, ale niestety nie znalazłem (...)

Słabo szukałeś. :wink: Tak na szybko dwa wątki z tego forum i jeden z [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.