Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Aktywacja hill assist za pomocą ids-a (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=311115)

slawekloll 16-07-2020 18:28

Aktywacja hill assist za pomocą ids-a
 
Posiadam clona idsa zaznaczam że programowanie dziala. Podpowie mi ktoś jak aktywować funkcje wspomagania ruszania pod górkę? Czy to wogole wykonalne?

tedi_k 16-07-2020 19:13

Odp: Aktywacja hill assist za pomocą ids-a
 
Ale się Kolega uparł...:shock:
IDSem tez się da - ale to "zabawa dla masochistów"...
FORScanem zrobi się to w minutę - góra dwie, a IDSem może się uda po pół godzinie...

Aktywację robi się w centralnej konfiguracji pojazdu (CCC). Do jej wykonania wystarczy umiejętność czytania.

BTW - FORScan działa też na VCM2 - więc nawet nowego kabla nie trzeba kupować...

slawekloll 16-07-2020 19:36

Odp: Aktywacja hill assist za pomocą ids-a
 
W żadnym wypadku nie się nie uparłem na tego ids-a :D poprostu nie wiedziałem że FORSCAN będzie działał na VCM2 a nie chciałem nowego kabla kupowac. Dziękuję za podpowiedź ;) jutro będę działał

slawekloll 19-07-2020 10:13

Odp: Aktywacja hill assist za pomocą ids-a
 
Podłączyłem się przez FORScana włączyłem opcje zamykania dzwi po ruszeniu, monitorowanie ciśnienia w oponach i asystenta ruszania. Dzwi się zamykają, monitorowanie ciśnienia dziala(jest aktywne w menu samochodu) a ten asystent nie działa i nie ma go w menu. Adaptacja ABS była robiona. Wie ktoś może dlaczego może tak być?

sabaciontko 19-07-2020 14:12

Odp: Aktywacja hill assist za pomocą ids-a
 
A czujniki ABS u kolegi wspomagają tę funkcję ? U mnie w FF MK3 2013 , po aktywacji od razu zadziałało. Aktywowane w IPC ?

slawekloll 19-07-2020 15:48

Odp: Aktywacja hill assist za pomocą ids-a
 
W IPC czyli w zegarach? Aktywowałem tylko w centralnej konfiguracji i zrobiłem adaptacje ABS.

tedi_k 19-07-2020 20:48

Odp: Aktywacja hill assist za pomocą ids-a
 
Cytat:

Napisał slawekloll (Post 3267495)
...ten asystent nie działa i nie ma go w menu. ...

Albo się palec omsknął przy zmianie wartości, albo znów jakiś błąd w FORScan. Ostatnio coraz częściej się to kolegom Rosjanom zdarza...
Nie jest tez wykluczone, ze niewłaściwą pozycję Kolega uznał za "włączającą HLA"...

slawekloll 19-07-2020 21:23

Odp: Aktywacja hill assist za pomocą ids-a
 
Wydaje mi się że dobra opcje wybrałem.. jutro jadę na urlop ale pod koniec tygodnia wrzucę screena co zmieniłem. Może poprostu u mnie nie można tego wlaczyc?

tedi_k 19-07-2020 21:33

Odp: Aktywacja hill assist za pomocą ids-a
 
Cytat:

Napisał slawekloll (Post 3267670)
...Może poprostu u mnie nie można tego wlaczyc?

Nie ma takiej opcji.

slawekloll 19-07-2020 22:25

Odp: Aktywacja hill assist za pomocą ids-a
 
Ok ;) w takim razie nie odpuszczę ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.