Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Czy przy popsutym sterowniku silnika da się odpalić takie auto ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=185878)

MethOd 12-07-2013 12:17

Czy przy popsutym sterowniku silnika da się odpalić takie auto ?
 
Witam.

Dostałem do naprawy Galaxy 96 r.

Auto jeździ od święta, silnik 2.0.
Problem w tym że pracuje nierówno, niema kopa, szarpie przy przyśpieszaniu.
Podłączyłem go pod komputer i wyrzuca błąd P1000, inne moduły jak abs, poduszki itd. testuję bez problemu.

Pytanie brzmi: czy przy uwalonym sterowniku silnika da się odpalić takie auto ?
Dla eksperymentu odłączyłem przepływomierz i drugi czujnik na rurze dolotowej. Nic to nie zmieniło. Inne auto by nie odpaliło a ta cholera pali ale dziwnie pracuje.

Podpowiedzcie coś, czy mam wymienić sterownik ?

bartixr 12-07-2013 15:19

Odp: Czy przy popsutym sterowniku silnika da się odpalić takie auto ?
 
jak działa to sterownik jest sprawny. wymiana sterownika nie naprawisz tego egzemplarza.

MethOd 12-07-2013 19:21

Odp: Czy przy popsutym sterowniku silnika da się odpalić takie auto ?
 
Ok , więc jaka może być inna przyczyna ? Wymieniłem czujnik na dolocie który jest za przepływomierzem, jest troszkę lepiej ale jeszcze to nie to.

jblack 12-07-2013 19:44

Odp: Czy przy popsutym sterowniku silnika da się odpalić takie auto ?
 
moze lambda szwankuje

MethOd 12-07-2013 20:56

Odp: Czy przy popsutym sterowniku silnika da się odpalić takie auto ?
 
A jak to sprawdzić skoro nie mogę podłączyć się do ECU ??

D245 13-07-2013 20:55

Odp: Czy przy popsutym sterowniku silnika da się odpalić takie auto ?
 
Poszukać sprzętu który będzie się mógł podłączyć ,bo jestem prawie pewien że łączysz się VAGcomem a ten soft i interface kkl nie potrafi dogadać się ze sterownikiem silnika produkcji forda - w galaxy mk1 vagcom ogarnie wszystko tylko przy silnikach 1,9tdi i 2,8vr6 do silników forda to zdaje się interface na elm327 .

dwoje19 13-07-2013 21:12

Odp: Czy przy popsutym sterowniku silnika da się odpalić takie auto ?
 
Cytat:

Napisał MethOd (Post 2043799)
Dostałem do naprawy Galaxy 96 r.

Aż dziw bierze, że ludzie dali ci auto do naprawy...przecież ty nawet nie masz sprzętu a co dopiero wiedzy...
Sory ale nie mogłem się powstrzymać. Ja też naprawiam auta i to nie zawodowo ale było mnie stać by wydać kilka tysięcy na konkretny sprzęt aby nie robić wiochy...

bartixr 14-07-2013 11:23

Odp: Czy przy popsutym sterowniku silnika da się odpalić takie auto ?
 
też chciałem od razu coś podobnego napisać, ale stwierdziłem, ze niech się chłopak uczy ;p

MethOd 14-07-2013 15:08

Odp: Czy przy popsutym sterowniku silnika da się odpalić takie auto ?
 
Cytat:

Napisał dwoje19 (Post 2044462)
Aż dziw bierze, że ludzie dali ci auto do naprawy...przecież ty nawet nie masz sprzętu a co dopiero wiedzy...
Sory ale nie mogłem się powstrzymać. Ja też naprawiam auta i to nie zawodowo ale było mnie stać by wydać kilka tysięcy na konkretny sprzęt aby nie robić wiochy...

Kolego dwoje19, po czym oceniasz że nie mam sprzętu itd. Po jednym pytaniu ?
Takich "pro" ja ty za takie wypowiedzi powinno się gonić.

D245: VAGiem faktycznie nie można było się połączyć, elm zadziałał, wymieniłem czujnik ze względu na błąd , KTS też pokazał błąd owego czujnika. Pytanie co może być jeszcze nie tak, filtry powietrza i paliwa wymienione, zbiornik paliwa wypłukany i zalane świeże paliwo. Świece i przewody wymienione. Nadal szarpie i niema mocy. Ciśnienie w cylindrach sprawdzone , w normie.

Bump:
Cytat:

Napisał dwoje19 (Post 2044462)
Aż dziw bierze, że ludzie dali ci auto do naprawy...przecież ty nawet nie masz sprzętu a co dopiero wiedzy...
Sory ale nie mogłem się powstrzymać. Ja też naprawiam auta i to nie zawodowo ale było mnie stać by wydać kilka tysięcy na konkretny sprzęt aby nie robić wiochy...

PS. Gratulacje że było cie stać. Szacun :wink:

dwoje19 14-07-2013 18:21

Odp: Czy przy popsutym sterowniku silnika da się odpalić takie auto ?
 
Cytat:

Napisał MethOd (Post 2044775)
PS. Gratulacje że było cie stać. Szacun

Że kogoś stać to nie chodzi od razu o pieniądze tak jak ty to zrozumiałeś...stać mnie na pokorę, stać mnie na honor, stać na to by się nie wstydzić przed ludźmi z jakimś ELM z allegro...kumasz?...
Pozdro.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.