Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Słychać zasysanie powietrza przy dodawaniu gazu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=195606)

Timi 20-12-2013 12:26

Słychać zasysanie powietrza przy dodawaniu gazu
 
Witam. Podczas szybkiego dodawania gazu, słychać zasysanie powietrza i z opóźnieniem wchodzi na obroty. W trakcie jazdy, podczas zmiany biegu, trzeba delikatnie dodać gazu bo inaczej szarpie. Odpalanie - OK, Przyśpieszenie - OK, Wolne obroty - OK, Wężyki od podciśnień - OK, Jeden błąd, który się pojawia po przejechaniu kilku kilometrów - Uboga dawka paliwa na 1 cylindrze (lambda - OK) z katalizatorem czy bez, bez zmian. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ?

krystian1410 20-12-2013 15:11

Odp: Słychać zasysanie powietrza przy dodawaniu gazu
 
Cytat:

Napisał Timi (Post 2126832)
Podczas szybkiego dodawania gazu, słychać zasysanie powietrza i z opóźnieniem wchodzi na obroty

pewnie jest gdzieś nieszczelność

Timi 20-12-2013 19:22

Odp: Słychać zasysanie powietrza przy dodawaniu gazu
 
Wszystko szczelne.

bolek-tarnow 21-12-2013 07:16

Odp: Słychać zasysanie powietrza przy dodawaniu gazu
 
filtr paliwa zmieniony?
zasysanie powietrza zawsze slychac i lekkie szarpniecie bedzie zawsze gdy gwaltownie dodasz gazu.
to ze podczas zmiany biegow trzeba dodac delikatnie gazu to akurat poprawne dzialanie kierowcy - nazywa sie to miedzygaz.
np. w dieslu nie ma takich mocnych odczuv jak w pb gdy przy zmianie biego nie podbije sie obrotow.

Timi 21-12-2013 11:59

Odp: Słychać zasysanie powietrza przy dodawaniu gazu
 
Filtr paliwa był zmieniany i nic się nie poprawiło. Ciśnienie paliwa ostatnio sprawdzałem i było ponad 3 bary. Co do między gazu, to się zgodzę, ale ja go stosuje nie żeby dobrze wszedł bieg tylko żeby uniknąć "kangurków" jak w dużym Fiacie. "Kangurki" są chwilowe 2-3 szarpnięcia i później normalne.

Emmm 21-12-2013 17:44

Odp: Słychać zasysanie powietrza przy dodawaniu gazu
 
Koledzy, coś się Wam z tym międzygazem pomieszało :) . Owszem, międzygaz można stosować ale wyłącznie przy redukcji z wyższego biegu na niższy i raczej w przypadku skrzyni biegów niesynchronizowanej, a że takich skrzyń nie montuje się obecnie w seryjnych autach więc technika jazdy z międzygazem nie ma racji bytu, chyba, że ktoś ma uszkodzone synchronizatory któregoś z biegów lub jest kierowcą czołgu albo spychacza starej generacji.
Pozdrawiam

jerzuu123 22-12-2013 22:48

Odp: Słychać zasysanie powietrza przy dodawaniu gazu
 
To właśnie wygląda na podciśnienie- u mnie miałem tak że weżyk był źle założony i przy dodawaniu gazu zaciągalo go do środka,sprawdź też ten trójnik od podciśnienia,ja długo walczyłem zanim doszedłem do tego.

bolek-tarnow 23-12-2013 09:29

Odp: Słychać zasysanie powietrza przy dodawaniu gazu
 
Cytat:

Napisał Emmm (Post 2127351)
Koledzy, coś się Wam z tym międzygazem pomieszało :) . Owszem, międzygaz można stosować ale wyłącznie przy redukcji z wyższego biegu na niższy i raczej w przypadku skrzyni biegów niesynchronizowanej, a że takich skrzyń nie montuje się obecnie w seryjnych autach więc technika jazdy z międzygazem nie ma racji bytu, chyba, że ktoś ma uszkodzone synchronizatory któregoś z biegów lub jest kierowcą czołgu albo spychacza starej generacji.
Pozdrawiam

nie zgodzę się z Tobą w tej kwestii.
miedzygaz mozna stosowac i przy redukcji i przy zmianie biegu na wyzszy.
z ciekawostek to Opel Insignia ma automatyczny miedzy gaz, ktory automatycznie przytrzymuje obroty silnika na poziomi takim na jakim powinny byc na kolejnym biegu (wyzszym) niezaleznie czy wrzucisz bieg nizszy czy wyzszy on i tak ustawia sie z obrotami pod wyzszy bieg. Po co to jest zrobione skoro skrzynia nie pochodzi z czolgu czy tez spychacza?! a no po to by nie zajezdzac sprzegla i zniwelowac szarpania podczas puszczania sprzegla.

Timi 23-12-2013 16:09

Odp: Słychać zasysanie powietrza przy dodawaniu gazu
 
Wszystkie przewody i połączenia sprawdzone. Uszkodzone przewody wymienione na nowe.

Emmm 24-12-2013 01:14

Odp: Słychać zasysanie powietrza przy dodawaniu gazu
 
No dobrze ale problem pozostał czy "wyleczyłeś"?
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.