Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Zmiana silnika diesel (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=197796)

jachuzdw 26-01-2014 19:39

Zmiana silnika diesel
 
Witam posiadam forda focusa 2001rok z silnikiem 1.8 TDCI 115 KM.Moje pytanie brzmi czy jest możliwość i czy to duzo przeróbek aby wymienic ten silnik na 1.8 TDDI(stary dobry diesel) a nie taki awaryjny jak tdci;/

mojmistrz 26-01-2014 19:56

Odp: Zmiana silnika diesel
 
Taniej wyjdzie kupno focusa tddi ;) sprzedaj awaryjną maszynę i kup to, co Cię interesuje.

jachuzdw 26-01-2014 20:03

Odp: Zmiana silnika diesel
 
Łatwo powiedzieć sprzedaj jezeli jest cos z silnikiem.
Zapala się sprężynka, zaczyna nierowno pracowac i kopcic;/

mojmistrz 26-01-2014 20:14

Odp: Zmiana silnika diesel
 
Ogólnie jest to do ogarnięcia, jeśli kupisz silnik z osprzętem, ale ile Cię to w rezultacie będzie kosztować, to już inna sprawa. Poczytaj tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jester 26-01-2014 20:24

Odp: Zmiana silnika diesel
 
Kto ci powiedział, że TDCi jest awaryjny? :-)
Z wymianą będziesz miał problem. Wiązki nie będą się zgadzać, czujniki pasować i na pewno coś pójdzie nie po twojej myśli. Przy wartości auta +/- 10 tyś. nie warto robić sobie kłopotu.

jachuzdw 27-01-2014 14:05

Odp: Zmiana silnika diesel
 
Sam sie przekonałem o jego awaryjnosci:)

maol 27-01-2014 14:34

Odp: Zmiana silnika diesel
 
To, ze masz awarię, nie świadczy o tym, że ten silnik jest awaryjny. Znam wiele egzemplarzy (w tym mój prywatny) w którym po 300 tys. nie było JAKIEJKOLWIEK awarii.

manqt 27-01-2014 14:53

Odp: Zmiana silnika diesel
 
Zacznijmy od tego, że jeżeli chcesz wstawić inny motor to musisz być pewny na 200%, że ten co chcesz wstawić jest w dobrej kondycji wraz z osprzętem. Jeżeli już go wstawisz i będzie wszystko git to pewnie zaraz zaczniesz narzekać, że tylko 90 koni, słaby i głośniejszy od tdci. Moja rada jest taka- zrób w swoim co masz do zrobienia i daj sobie spokój z podmianką motoru. Szkoda wykładać aż tyle kasy. Ja w swoim jestem w trakcie naprawy układu wtryskowego i wcale aż tak dużych kosztów to nie wyniosło. U mnie akurat wyszło zużycie elementów. Auto ma nakulane ponad 300 tysięcy i pewnie jak wszystko będzie ok to i następne 300 tysi zrobi.

jachuzdw 27-01-2014 15:06

Odp: Zmiana silnika diesel
 
maol kazdy mechanik u którego byłem twierdzi że są to silniki awaryjne i nawet nie chce sie podjąc naprawy;/ dlatego teksty typu napraw i sprzedaj nie sa odpowiednie xD

moons 27-01-2014 17:19

Odp: Zmiana silnika diesel
 
Zmień mechaników. Jeśli oni naprawiają silniki przez ich wymianę to gratuluję.
Sporo silników TDCi jeździ i ma się dobrze, W sumie jedyne co tam pada to wtryskiwacze od słabego paliwa, Twoje objawy to też wtryskiwacze. Regeneracja wyniesie Ciebie ułamek ceny zamiany silnika, a tym bardziej że chcesz wstawić silnik którego pochodzenia też nie będziesz znał. Zapewniam Ciebie że kupno silnika i wszystkiego co potrzebne, wymiana wyniesie Ciebie prawie tyle co kupić inne auto z TDDi.
A jeśli już tak się uparłeś to lepiej sprzedaj swojego, dołóż to co masz na wymianę i kup inne auto.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.