Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Po wymianie łozyska podpory półosi wciąz te same objawy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=157885)

GrzegorzTarnów 15-05-2012 20:07

Po wymianie łozyska podpory półosi wciąz te same objawy
 
Tak jak w tytule, po wieli poradach kolegów wymieniłem dzisiaj łóżysko podpory półosi. Niestety nie pomogło, wciąż wyje, na zakretach wyje bardziej. Nie mam juz pomysłu co to może być. Może ktos ma jakis pomysł ?

huptas 15-05-2012 22:02

Odp: Po wymianie łozyska podpory półosi wciąz te same objawy
 
to może być po prostu opona

mondeo70235 15-05-2012 22:31

Odp: Po wymianie łozyska podpory półosi wciąz te same objawy
 
kolego objawem zepsutego łożyska podpory jest wycie podczas jazdy tak jak by skrzynia wyła,a jeśli wyje ci na zakrętach to jest łożysko zewnętrzne.Dla pewności przełóż koło z tyłu do przodu i sprawdz bo tak jak kolega napisał czasem opona wyje

GrzegorzTarnów 16-05-2012 11:35

Odp: Po wymianie łozyska podpory półosi wciąz te same objawy
 
W ciagu roku wymianiałem opony trzy razy, aż w końcu kupiłem nowe. Na 100% to nie opony. A czy jest mozliwe że łozysko na kole, lewe lub prawe wyje tylko pod obciążeniem ?

Mateoo 16-05-2012 13:30

Odp: Po wymianie łozyska podpory półosi wciąz te same objawy
 
No oczywiście. Z łożyskami masz tak, że jak np od pasażera się zepsuje to wyje gdy skręcasz w lewo, bo dostaje obciążenia. Być może siadły Ci dwa, jak wyje Ci w obie strony. W focusie jak wyciągłem łożyska, to sahara w środku była, stąd te wycie. ;)

fundil 16-05-2012 13:31

Odp: Po wymianie łozyska podpory półosi wciąz te same objawy
 
Cytat:

Napisał GrzegorzTarnów (Post 1828841)
W ciagu roku wymianiałem opony trzy razy, aż w końcu kupiłem nowe. Na 100%

To co powiesz na to że ja z powody nowej opony wymieniłem nie potrzebnie łożysko koła

GrzegorzTarnów 16-05-2012 16:30

Odp: Po wymianie łozyska podpory półosi wciąz te same objawy
 
Cytat:

Napisał fundil (Post 1828883)
To co powiesz na to że ja z powody nowej opony wymieniłem nie potrzebnie łożysko koła

Rozumiem cie, tylko ten dziwny odgłos mam od roku, w międzyczasie zmieniałe letnie na zimówki i odwrotnie, w końcu kupiłem nowe PIRELLI. Podpowiem tylko że wycie nie jednostajne tylko falujące pojawia sie przy prędkości około 50km/h, i wzmaga sie długim skręcie w lewo

fundil 16-05-2012 19:40

Odp: Po wymianie łozyska podpory półosi wciąz te same objawy
 
A łożysko kola zmieniałeś?

Mateoo 16-05-2012 19:58

Odp: Po wymianie łozyska podpory półosi wciąz te same objawy
 
W lewo wyje czyli wychodziło by na łożysko od pasażera(przód albo tył). Ja już nie pamiętam jak to było u mnie, bo to z 5 lat temu było. Ale wiem, że też wyło mocno.

luckmar 16-05-2012 20:55

Odp: Po wymianie łozyska podpory półosi wciąz te same objawy
 
Podnies samochód i zakręć kołami i dopiero się wsłuc*** jakiegoś "innego" szumu, ja tak diagnozuje bo kiedyś też myślałem że prawe łożysko huczy przy skręcie w lewo, wymieniłem a tu wina leżala po lewej stronie ....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.