Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] po wymianie poduszek srs świeci kontrolka- elmconfig (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=185998)

berthold61 14-07-2013 11:54

po wymianie poduszek srs świeci kontrolka- elmconfig
 
4 załącznik(i)
mam problem z poduszkami już wymienionymi po malutkim dzwonie , crash data wykasowana u profesjonalistów ( elmconfig nie dał rady ) i nadal świeci kontrolka z poduszek mam tu zrzuty z elmconfiga , pytanie gdzie uderzyć czego szukać czy gdzie coś żle ustawiłem
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

acha i jeszcze jeden błąd którego nie da się skasować B2477,F0 i nie wiem co oznacza bo za dużo ,ale wymieniałem też pompę wspomagania bez oznaczenia czy to ma jakieś znaczenie mimo że wspomaganie normalnie działa

moons 14-07-2013 15:31

Odp: po wymianie poduszek srs świeci kontrolka- elmconfig
 
Strzelam że profesjonalista wgrał na nowo wsad z czystego modułu i w nim była inna konfiguracja. Trzeba by teraz znaleźć auto z takimi samymi poduszkami jak u Ciebie i pozaznaczać te same ptaszki. Najlepiej robić sobie kopię swoich ustawień.
Pozdrawiam

berthold61 14-07-2013 20:28

Odp: po wymianie poduszek srs świeci kontrolka- elmconfig
 
Cytat:

Napisał moons (Post 2044788)
Strzelam że profesjonalista wgrał na nowo wsad z czystego modułu i w nim była inna konfiguracja. Trzeba by teraz znaleźć auto z takimi samymi poduszkami jak u Ciebie i pozaznaczać te same ptaszki. Najlepiej robić sobie kopię swoich ustawień.
Pozdrawiam

kopię mam zrobioną tylko sęk w tym że elmconfig nie chce mi tego wrzucić z powrotem ale jak zaznaczam poszczególne ptaszki to wchodzi bez problemu ale dokładnie nie pamiętam jak to było a z tego pliku zapisanego nie mogę tego wydostać i stoję w miejscu

i faktycznie coś pokręciłem bo mi teraz nie świeci kontrolka nie zapiętych pasów mimo że tą opcję zaptaszkowałem i odptaszkowałem a reakcji brak
no i ten jeden błąd dtc b2477,f0 nie wiadomo z czym go połączyć ? bo możliwości z 10 podobno z tym związanych może być

a może by mi ktoś pomógł to poustawiać na przykładzie tego obrazka ja mam 2 poduszki przednie 2 boczne oraz 2 kurtyny i 2 napinacze
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

moons 14-07-2013 21:54

Odp: po wymianie poduszek srs świeci kontrolka- elmconfig
 
Według mnie B2477 to błąd konfiguracji modułu.
Pozdrawiam

paablod 14-07-2013 22:05

Odp: po wymianie poduszek srs świeci kontrolka- elmconfig
 
A sprawdź takie ustawienia: http://naforum.zapodaj.net/thumbs/90c0c7336ed4.jpg

berthold61 15-07-2013 12:51

Odp: po wymianie poduszek srs świeci kontrolka- elmconfig
 
Cytat:

Napisał moons (Post 2045023)
Według mnie B2477 to błąd konfiguracji modułu.
Pozdrawiam



faktycznie może coś w tym jest co mówisz bo lampka z poduch już normalnie gaśnie ale ten błąd dalej istnieje ,mam podejrzenia że to coś z elektropompą wspomagania bo ją wymieniałem kupiona z allegro ale bez naklejki a były dwa rodzaje z końcówką BF oraz BJ ,stara chodziła cichutko a ta teraz wydaje cichy gwizd ale to tylko moje podejrzenie więc może być zupełnie coś innego

Bump:
Cytat:

Napisał paablod (Post 2045030)



no i bingo zaskoczyło lampka gaśnie tak jak powinno ---g:DD masz dużego browara u mnie

moons 15-07-2013 14:58

Odp: po wymianie poduszek srs świeci kontrolka- elmconfig
 
Pompa wspomagania nie ma nic do tego. Sam zresztą już do tego doszedłeś.
Nauczka na następny raz zapisywać nie tylko konfigurację programem ale i robić zrzuty z wyglądu okienek. Widocznie jest jakiś problem z zapisaniem całej starej konfiguracji do modułu, natomiast nie ma problemu z ustawieniem na nowo wszystkiego.
Pozdrawiam

berthold61 15-07-2013 20:40

Odp: po wymianie poduszek srs świeci kontrolka- elmconfig
 
Cytat:

Napisał moons (Post 2045320)
Pompa wspomagania nie ma nic do tego. Sam zresztą już do tego doszedłeś.
Nauczka na następny raz zapisywać nie tylko konfigurację programem ale i robić zrzuty z wyglądu okienek. Widocznie jest jakiś problem z zapisaniem całej starej konfiguracji do modułu, natomiast nie ma problemu z ustawieniem na nowo wszystkiego.
Pozdrawiam


dokładnie jest tak jak mówisz ,ale człowiek się dopiero uczy od nowa pewnych nawyków bo ja za długo siedziałem w VAG-ach a tam to całkiem inna bajka ale jak dobrze wiedzieć że na pomoc zawsze można liczyć ,
programem bawię się dopiero 3 dni ale już wiem że na 100 % bez zrzutów niczego nie będę zmieniał ,ciekawe dlaczego nie zapisało całej konfiguracji tylko wywalało błąd a zaptaszkowanie normalnie zapisuje , ale najważniejsze że wsio bangla ,,pozdrówka

moons 15-07-2013 22:09

Odp: po wymianie poduszek srs świeci kontrolka- elmconfig
 
Trzeba by zapytać autora programu :), ale obstawiam że w konfiguracji zapisanej przez program jest jakiś numer z modułu, który się zmienił przez to że specjalista wgrał Ci zupełnie inny wsad do modułu a nie kasował błędu wypadku. Gdybyś to robił na swoim to wczytanie zapisanej całej konfiguracji powinno pójść. Zresztą teraz możesz się pobawić i sprawdzić czy tak jest.

Pozdrawiam

tedi_k 15-07-2013 22:34

Odp: po wymianie poduszek srs świeci kontrolka- elmconfig
 
W konfiguracji modułu zapisanej przez program nie ma żadnego numeru modułu.
Opcja save/load akurat działa bez problemu.
Jedynym 'problematycznym' jest kolega berthold61 - uparł się, że będzie eksperymentował na układzie SRS. No to eksperymentuje...
Tyle, że trudno cokolwiek doradzać, jak nie wiadomo co kolega nacisnął a czego nie nacisnął...
Proponowałem wsparcie, ale kolega jest ambitny i zadeklarował, że woli sam to zrobić. No to mamy spory wątek o efektach intensywnej pracy:one: Powodzenia!

BTW - akurat poduszki to najgorszy pomysł do tego typu 'wprawek' konfiguracyjnych:569::569::569: Napisałem to już koledze chyba kilka razy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.