Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Zaciski hamulcowe i ich różnice między liftami (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=124859)

piontas85 18-10-2010 12:34

ZACISKI HAMULCOWE TYŁ Mondeo 2001 sedan
 
Gdzie kupic zaciski hamulcowe tył do Mondeo 2001. Nowe kosztują około 500 zł za sztukę, zdecydowanie za dużo.

dikileiden 18-10-2010 12:40

Odp: ZACISKI HAMULCOWE TYŁ Mondeo 2001 sedan
 
allegro np. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ,

Kean 07-03-2011 16:50

Zaciski hamulcowe i ich różnice między liftami
 
Muszę wymienić jeden zacisk hamulcowy w moim aucie. Ponieważ nowe są koszmarnie drogie, zdecydowałem się na zakup kompletu używanych i ich regeneracje (nie mogę pozbyć się auta na jakiś tydzień lub jeździć bez hamulców z tyłu :) ).
Znalazłem na popularnym serwisie aukcyjnym zacisk, a jego opis głosi iż: Ford mondeo mk3 2006r LIFT, 2.2 TDCI,155PS,zacisk tył lewy,hatchback,sedan

Moje auto to hatchback w benzynie z 2003 roku (po 1 lifcie).
Będzie to pasować? Z tego co rozmawiałem ze sprzedawcą, to podobno te "nowe" są delikatnie mniejsze.
Klocki hamulcowe chciał bym przełożyć te które mam obecnie (maja ok 4-5kkm).

bolek-tarnow 07-03-2011 16:59

Odp: Zaciski hamulcowe i ich różnice między liftami
 
beda pasowac ale musisz kupic komplet z jarzmami i wymienic klocki bo sa inne. sam bede dokonywal takiej operacji. jeden z kolegow na tym forum opisywal taka wymiane w swoim MOD - nawet wkleil zdjecia przed i po wymianie.
Ty masz takie zaciski:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
a te po 2 FL sa takie:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
takie masz kolocki:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
a takie sa do tych zaciskow z 2 FL:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Kean 07-03-2011 17:34

Re: Zaciski hamulcowe i ich różnice między liftami
 
Dzięki za info!
Czyli żeby nie pchać się w koszty wymiany klocków (które kupowałem dosyć niedawno) najlepiej będzie jak kupie to: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i dam do regeneracji, a później swoje (aktualne) zregenerowane sprzedam?

Rijndael 07-03-2011 17:39

Re: Zaciski hamulcowe i ich różnice między liftami
 
Nie wiadomo czy będą pasować (raczej nie). Zaciski nie zostały zmienione dokładnie przy lifcie tylko trochę później, jest bardzo dużo aut poliftowych ze starszym typem zacisków. Skoro masz auto z 2003 to prawdopodobnie masz te starsze, ale trzeba to sprawdzić, bo u Forda nigdy nic nie wiadomo. Oczywiście możesz kupić dwa nowsze i zmienić od razu klocki, to na 99% da się zrobić i ma nawet pewien sens, bo te nowsze nie zapiekają się tak chętnie jak starsze.

bolek-tarnow 07-03-2011 18:54

Odp: Re: Zaciski hamulcowe i ich różnice między liftami
 
Cytat:

Napisał Kean (Post 1613078)
Czyli żeby nie pchać się w koszty wymiany klocków (które kupowałem dosyć niedawno) najlepiej będzie jak kupie to: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i dam do regeneracji, a później swoje (aktualne) zregenerowane sprzedam?

to jest dopiero pchanie sie w koszty. przekombinowales - przeliczyles koszta zakupu zaciskow i wykonania regeneracji 2 kompletow?

Kean 07-03-2011 19:00

Re: Zaciski hamulcowe i ich różnice między liftami
 
Zaciski załóżmy 300zł + do tego regeneracja 200 + wysyłki 50zł. Mamy łącznie 550zł za oba zaciski. Swoje wysyłam do regeneracji i płace 200, a sprzedaje za 400. Czyli suma sumarum wychodzi ok 350zł za zaciski w moim aucie. Oczywiście do tego montaż.

martinez07 07-03-2011 19:09

Odp: Zaciski hamulcowe i ich różnice między liftami
 
Kupujesz zaciski za 300zł po lifcie, swoje regenerujesz i sprzedajesz za 400zł i w sumie zaciski wychodzą Ci za 100zł :)
Ale każdy ma inny kalkulator... ;)

Kean 07-03-2011 19:15

Re: Zaciski hamulcowe i ich różnice między liftami
 
No a co z klockami do tych po lifcie? ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.