Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [MK3]Rzuca na boki tył samochodu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=61191)

marcin1051 04-02-2009 10:30

[MK3]Rzuca na boki tył samochodu
 
Podczas jazdy przeażnie gdy jest ślisko i jest nierówna droga(kolejiny)tył pojazdu rzuca lekko na boki tak jakby pływał po drodze.Wymieniłem tylne amortyzatory na nowe bo jeden był mokry teraz jest dużo lepiej,ale samochód i tak dalej pływa zwłaszcza jak jest ślisko(lód).Może to wina opon bo nie są najlepsze i w dodatku letnie,a może to jakaś tuleja w tylnim zawieszeniu.Auto 2005-97tyś,kombi 2,2tdci w czerwcu był robiony przęgląd i ustawina geometria.Po wymianie amorów zbiżnosci nie ustawiałem bo mechanik powiedział że nie trzeba.Co to może być za przyczyna?

tomiscorpio 04-02-2009 10:35

Re: [MK3]Rzuca na boki tył samochodu
 
Moze te opony juz na drutach pracują , są tak wyjechane.

A jak jedziesz wolno nie czujesz takiego kolysania na boki tylem ??

marcin1051 04-02-2009 10:38

Re: [MK3]Rzuca na boki tył samochodu
 
opony są kiepskie ,przy małych prędkoścach czuć też rzucanie

marcin1051 04-02-2009 10:40

Re: [MK3]Rzuca na boki tył samochodu
 
najbardzej czuć na kolejinach,dziurach-zwłaszcza jak jest ślisko na lodzie czy też na bruku

Cobretti 04-02-2009 10:45

Re: [MK3]Rzuca na boki tył samochodu
 
no to opony ....

marcin1051 04-02-2009 10:49

Re: [MK3]Rzuca na boki tył samochodu
 
Tak podejrzewałem że to mogą być opony,czekam jak się ociepli i kupuje nowe bo zimówek mi się już nie opłaca

marcin1051 04-02-2009 10:50

Re: [MK3]Rzuca na boki tył samochodu
 
Tak podejrzewałem że to mogą być opony,czekam jak się ociepli i kupuje nowe bo zimówek mi się już nie opłaca

hudybyk 04-02-2009 14:29

Re: [MK3]Rzuca na boki tył samochodu
 
nie koniecznie opony, u mnie co prawda w mk1 było tak samo i przyczyna była w wytłuczonych tulejach drążków reakcyjnych (wahaczy podłużnych) po wymianie auto wróciło poprawnego prowadzenia, a wcześniej właśnie na nierównościach albo w koleinach cały tył uciekał, albo rzucał lekko na boki, nie wiem jak to jest w mk3 dokładnie z zawieszeniem ale najlepiej jedz na szarpaki i wszystko się wyjaśni.
Koszt niewielki badania bo ok 20 zł ale chociaż będziesz pewny ;)
ps. ogólnie na początku też myślałem ze to amorki ale na badaniu sprawność wyszła 80% i tylko te tuleje w drążkach wybite, wymiana rozwiązała całkowicie problem ;)

Zajka 04-02-2009 16:40

Re: [MK3]Rzuca na boki tył samochodu
 
Albo gumy nad belką masz już wytłuczone...

tomiscorpio 04-02-2009 19:18

Re: [MK3]Rzuca na boki tył samochodu
 
No nie wiem jak tam chcesz, ja raz zalozylem opony od znajomego , bo mi jedna z tylu poszla na profilu przyciete.

To zalozylem i bylo ok zrobilem jakies 3-4 tys km i jak powolilem jechalem na rownej drodze , to tyl samochodu bujal sie.
Pojechalem je zdjac to przy zdejmowaniu druty wyskoczyly :fcp1

No na lodzie lysa opona to nigdy sie trzymac nie bedzie.

Wedlug mnie to juz opony i tak trzeba wymienic , a gumy warto sprawdzic

A dobra letnia opona , bedzie lepiej jezdzic niz lysolec jakikolwiek.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.