Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Awaria tylnej wycieraczki. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=258720)

gawlik81 13-02-2017 17:38

Awaria tylnej wycieraczki.
 
1 załącznik(i)
Witam,
Posiadam Forda C-MAX Trend 2013 2.0 tdci, samochód sprowadzony z Włoch.
Mam problem z tylną wycieraczką, dziś przestała działać. Próbowałem znaleźć bezpiecznik, według schematy bezpiecznik powinien znajdować się w skrzynce pod pokrywą silnika w pozycji F42 (15A). Niestety pod podaną pozycją nie ma żądnego bezpiecznika.
Znalazłem na forum schemat który wygląda podobnie do mojego również brak F42.

Proszę o pomoc w ustaleniu miejsca gdzie znajduje się bezpiecznik tylnej wycieraczki.

kocio66 13-02-2017 20:11

Odp: Awaria tylnej wycieraczki.
 
Czy z instrukcji obsługi ten schemat masz?
Jeśli nie to możne popatrz tu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

bezpiecznik 42 w komorze silnika wg. instrukcji

gawlik81 13-02-2017 20:31

Odp: Awaria tylnej wycieraczki.
 
Widziałem już ten schemat, w mojej instrukcji obsługi jest identyczny. Problem w tym że w skrzynce z bezpiecznikami w moim C-MAX'ie brak jest bezpiecznika F42.
Mam F41 potem puste F42, F43, F44, F45, F46, F47 i dopiero 15A w F48 :(

gawlik81 14-02-2017 10:27

Odp: Awaria tylnej wycieraczki.
 
Ma ktoś może jakiś pomysł, pomoże ktoś???

kocio66 14-02-2017 16:25

Odp: Awaria tylnej wycieraczki.
 
Jeżdżę trochę starszym modelem ale myślę, że zasada działania jest podobna. W.g. schematu do mojego rocznika tylną wycieraczką steruje GEM. Dziś po włączeniu t.wycieraczki w moim bolidzie daje się słyszeć klik przekaźnika w skrzynce bezpieczników przed nogami pasażera.

gawlik81 14-02-2017 17:15

Odp: Awaria tylnej wycieraczki.
 
Znalazłem w moim C-MAX'ie bezpiecznik tylnej wycieraczki jest w pozycji F37. W instrukcji jest to nieużywany pozycja.

Wysłane z mojego Z2 przy użyciu Tapatalka

Asymptota 03-07-2023 14:33

Odp: Awaria tylnej wycieraczki.
 
2 załącznik(i)
Czy ktoś wymieniał silniczek tylnej wycieraczki?

Ewentualnie jeszcze lepiej to, czy ktoś rozkręcał i czyścił mechanizm tego silniczka (chodzi dokładnie o oczyszczenie trzpienia w obudowie)?
Jestem przekonany, że widziałem coś takiego tutaj na forum ale nie jestem aktualnie w staniego tego odszukać.

Silniczek przestał działać - tzn zablokowany jest trzpień. Po rozkręceniu na dwie części i przyłożeniu zasilania widać, żę wszystko pracuje, po prostu trzpień jest zablokowany.

Zakupiłem nowy zamiennik magneti marelli ale tylko cykał przekaźnik, a nie obracał trzpieniem.
Wymieniony na nowy...to samo więc otrzymałem zwrot $.

Aktualnie zastanawiam się, czy zdołam "zreanimować" stary mechanizm. Czy może jednak dalej próbować z zamiennikami bo po prostu miałem pecha. Bądź czego raczej nie chcę ze względu na $ (a to tylko wycieraczka...) zakupić nowy oryginał.

Pozdrawiam

Antej 03-07-2023 14:44

Odp: Awaria tylnej wycieraczki.
 
zasada ta sama
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

używany oryginał, nie ma sensu nic innego

Asymptota 05-07-2023 09:55

Odp: Awaria tylnej wycieraczki.
 
1 załącznik(i)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Dziękuję - finalnie tak też zrobię.

Mam za to kolejne pytanie. Na starym silniczku widnieje oznaczenie: AV61-17K441-AB
W internetach znajdują się takie same silniczki, z takich samych aut jak moje z zakresu roczników 2011-2014 ale z oznaczeniem AV61-17K441-AC

Orientuje się ktoś jaka jest pomiędzy nimi różnica? Ewentualnie wesprze źródłem, gdzie mogę się tego dowiedzieć?

edit:
Na stronie sklepu ford-esklep doszukałem się czegoś takiego po VIN mojego auta więc spróbuję z tą częścią AV61-17K441-AC, chociaż z mojego auta wymontowałem AV61-17K441-AB. Liczę, że to po prostu kolejna wersja produkcyjna :D

Antej 05-07-2023 10:11

Odp: Awaria tylnej wycieraczki.
 
Nie ma to znaczenia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.