Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   centralny z pilotem - czy mam alarm ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=40232)

Jankon 18-03-2008 17:22

centralny z pilotem - czy mam alarm ?
 
Mam centralny zamek z pilotem z dwoma przyciskami. Jedyny napis na pilocie to VDO. Oprócz tego oczywiście imobilaizer.
Przy zamykaniu i otwieraniu auto miga kierunkami, nei wydaje żadnego dżwięku. Niby wszystko ok ale zastanawia mnie jedna rzecz: jeżeli zamknę pilotem a następnie otworzę kluczykiem i zapalę silnik, to migają kierunki, tak jakby uaktywnił się alarm, którego (chyba) nie mam.

Podobna sprawa: siedząc w środku zamykam z pilota, następnie otwieram też pilotem, nie otwieram drzwi kierowcy i nie wysiadam, po jakimś czasie (kilkadziesiąt sekund ? nie mierzyłem dokładnie) centralny zamyka automatycznie - sprawa normalna, ale? odpalam auto, kierunki migają ! Znowu tak jakby włączał się alarm. Dźwięków nie wydaje żadnych.

Jeżeli będzie potrzeba to dorzucę fotki pilota. A przy okazji: rozbierając pilota w celu wymiany baterii "odkryłem" trzy dodatkowe działające przyciski, tzn. scieżki są na płytce, ale w obudowie brak gumowych przycisków. Zwarcie ścieżki powoduje świecenie diody, nie sprawdzałem czy jakoś na to reaguje central w samochodzie, ale pewnie nie. Zapewne robią uniwersalne płytki do pilotów i tylko różne obudowy...

Pytania:
1. Czy to normalne ?
2. Czy tylko brakuje syreny do wycia?
3. Gdzie powinna ewentualnie być syrena? Czy może powinien wyć klaksonem?
4. Czy może trzeba jakoś uaktywnić wycie ?

Pozdrawiam

ARTurio 18-03-2008 18:39

Re: centralny z pilotem - czy mam alarm ?
 
WITAM
Mam identycznie i przyłączam się do pytania w całej rozciągłości.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Mannieek 18-03-2008 18:54

Re: centralny z pilotem - czy mam alarm ?
 
mam tak samo :) ale alarmu nie ma :(

ARTurio 18-03-2008 19:12

Re: centralny z pilotem - czy mam alarm ?
 
to o co chodzi z tymi sygnałami świetlnymi?

glebur 19-03-2008 09:18

Re: centralny z pilotem - czy mam alarm ?
 
Nie wiem czy to akurat to, ale ja mam cos takiego:

Centralny i alarm w pilocie (ale 3-przyciskowym), oryginalne fordowskie naklejki "alarm" na szybach. Samochod mruga swiatlami po uaktywnieniu alarmu, ale nie wyje kiedy sie go otwiera. Wyje dopiero kiedy probuje go odpalic nie dezaktywujac wczesniej alarmu. Podobno Ford montowal wlasnie takie prostackie alarmy...

Na moj gust masz cos z syrena (albo jej nie ma albo np. wylaczona)...

Maciejas 19-03-2008 19:43

Re: centralny z pilotem - czy mam alarm ?
 
witam ja też tak mam alarmu brak przyłączam się do pytania

Hahar 19-03-2008 22:45

Re: centralny z pilotem - czy mam alarm ?
 
Witam..z tego co pisze Jankon wynika ze albo ma uszkodzona syrene , ewentualnie jej wogóle nie ma.Reszta jest ok.

Teraz co do sytuacji opisanej ponizej
" siedząc w środku zamykam z pilota, następnie otwieram też pilotem, nie otwieram drzwi kierowcy i nie wysiadam, po jakimś czasie (kilkadziesiąt sekund ? nie mierzyłem dokładnie) centralny zamyka automatycznie - sprawa normalna"....taka sytuację alarm traktuje jako pomyłke, po 30 sekundach sam sie ponownie uzbraja .Następnie "odpalam auto, kierunki migają ! Znowu tak jakby włączał się alarm. Dźwięków nie wydaje żadnych" ....alarm takie zdarzenie traktuje wtedy jako kradzież.

Hahar 19-03-2008 22:52

Re: centralny z pilotem - czy mam alarm ?
 
Cytat:

Napisał glebur
Nie wiem czy to akurat to, ale ja mam cos takiego:

Centralny i alarm w pilocie (ale 3-przyciskowym), oryginalne fordowskie naklejki "alarm" na szybach. Samochod mruga swiatlami po uaktywnieniu alarmu, ale nie wyje kiedy sie go otwiera. Wyje dopiero kiedy probuje go odpalic nie dezaktywujac wczesniej alarmu. Podobno Ford montowal wlasnie takie prostackie alarmy...

Na moj gust masz cos z syrena (albo jej nie ma albo np. wylaczona)...


Witaj..prawdopodobnie masz włączony tzw.ciche wł/wył alarmu.Samochód podczas zamykania i otwierania z pilota mruga swiatłami, ale nie wydaje zadnych dzwieków.Syrena wyje dopiero przy odpalaniu auta bez próby dezaktywacji wcześniej alarmu.

Spróbuj wcisnąć na chwilke jednocześnie dwa przyciski na pilocie-przeważnie zamykanie i otwieranie.spowoduje to ustawienie głosnego wł/wył alarmu (światła + syrena)
Pozdrawiam

resonal 20-03-2008 16:26

Re: centralny z pilotem - czy mam alarm ?
 
Witam
Mam pilota z dwoma przyciskami (zamykania i otwierania) tylko, że ani przy zamykaniu ani przy otwieraniu nie wydaje żadnego dzwięku, ani nie mruga światłami. Po zamknięciu jedynie w środku nad radjem mryga czerwona dioda, czy on nie ma alarmu? Czy auto jest w jakiś sposób chronione? czy to może oznaczać, że ma tylko sam centralny? Bo jak sam centralny to by się przydało założyć jakiś alarm.

ARTurio 20-03-2008 21:19

Re: centralny z pilotem - czy mam alarm ?
 
WITAM
wydaje mi się, że jednak nie ma alarmu, ja mam tak samo, trochę to posprawdzałem i nie wyje, więc przyjmuję, że nie ma.
pozdr.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.