Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] mondeo miga kontrolka oleju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=88447)

goovcik 10-01-2010 23:37

mondeo miga kontrolka oleju
 
witajcie! mam taki problem z mondim mk1 93 rok...dzis po raz pierwszy to sie zdarzylo-po przejechaniu ok 15 km zaczela mi migac kontrolka oleju. najpierw gasla po dodanu gazu (do ok 1200 obr) a potem juz palila sie ciagle w miare wzrostu temp silnika :( nie sprawdzalem poziomu oleju, tylko odrazu dolalem ok 1,5l (pamietalem ze jakis tydzien wczesniej bylo troche ponizej polowy na bagnecie), niestety, nie pomoglo. macie moze jakies sugestie co moglo sie zepsuc? nadmienie iz nie mam zbyt dlugiego obycia z mondeo, dlatego prosze mnie nie przeklinac i ewentualne porady pisac najlepiej lopatologicznie :P

silnik 2.0 benz.
przebieg 270000.

z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam! :)

Emmm 10-01-2010 23:53

Odp: mondeo miga kontrolka oleju
 
Kolego, faktycznie piszesz trochę chaotycznie. "Dolałeś ok 1,5l", sprawdź więc spokojnie, jaki jest stan oleju po tej dolewce i dopiero będzie można wyciągać jakieś wnioski.
Pozdrawiam

mr_yagooda 11-01-2010 07:44

Odp: mondeo miga kontrolka oleju
 
mozesz tez kolego uzupelnic profil :)

aprox99 11-01-2010 08:44

Odp: mondeo miga kontrolka oleju
 
Masz zepsuty czujnik cisnienia oleju,o ile pamietam znajduje on sie pod samochodem gdzies przy filtrze oleju.Pozdr

thing 11-01-2010 09:44

Odp: mondeo miga kontrolka oleju
 
tak jak piszą koledzy, najpierw sprawdź poziom oleju, następnie wymień czujnik.

goovcik 11-01-2010 14:29

Odp: mondeo miga kontrolka oleju
 
ok obiecuje ze uzupelnie profil :) Dzis rano sprawdzilem poziom oleju-po wczorajszej dolewce jest troszke ponizej max. Pod samochodem zadnych plam olejowych nie zauwazylem, no moze poza plynem do wspomagania, ale to inna bajka :P a czy nie sadzicie, ze moze to byc cos powazniejszego niz czujnik? jak odpalam go na zimno, to mam wrazenie jakbym wsiadl do diesla-tak klekocze :| jak sie zagrzeje to chodzi normalnie, a ta kontrolka zapala sie po rozgrzaniu silnika, na zimnym wszystko gasnie. to autko ma juz 270tys przebiegu i watpie zeby ktorys z poprzednich wlascicieli robil generalny remont silnika...tak z ciekawosci zapytam: lepiej zrobic generalke czy swap? co sie bardziej oplaca?


jak widac profil juz uzupelniony ;]

uro2 11-01-2010 17:55

Odp: mondeo miga kontrolka oleju
 
Swap jest dużo tańszy,remont-jesteś pewny co masz.Zależy jak długo chcesz nim jeździć.

Jakbyś miał gdzie sprawdzić ciśnienie na garkach to wiedziałbyś co dalej.

Jon222 11-01-2010 19:00

Odp: mondeo miga kontrolka oleju
 
witam. sądze że silnik dopełnia już swego żywota. Prawdopodobnie brak ciśnienia oleju po rozgrzaniu jest objawem zużycia panewek na wale i korbowodach (ztąd te klekoty
)Sprawdz również ciśnienie na cylindrach, bo jak bierze olej może być ze pierścienie przepuszczają i poprostu auto go spala.

santi 11-01-2010 19:10

Odp: mondeo miga kontrolka oleju
 
tylko że panewki stukają tylko przy określonych warunkach (prędkość obrotowa, obciążenie), stukają zawory, przy 270tys km, jest to bardzo prawdopodobne. Tak jak koledzy mówili sprawdź czujnik ciśnienia, może kabel nie łączy.

goovcik 13-01-2010 03:15

Odp: mondeo miga kontrolka oleju
 
dzieki wszystkim za odpowiedzi i sugestie :) jutro...hmm w sumie to juz dzis :) jade do warsztatu zmienic olej, filtr, czujnik i jeszcze kilka innych pierdół. jak wroce to dam znac co i jak poszlo. mam nadzieje ze to tylko czujnik a nic powazniejszego... :( myslicie ze polsyntetyk bedzie dobry? bo chyba teraz mam wlany mineralny...

wrocilem :) po wymianie oleju, filtra i czujnika wszystko dziala jak trzeba :) kontrolka sie nie zapala :D okazalo sie ze czujka byla rozszczelniona i przepuszczala olej. ciesze sie ze wystarczylo zainwestowac tylko 60 zl a nie wiecej za czujnik razem z wymiana :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.