Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Zepsuty schowek na desce rozdzielczej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=207806)

did3 08-07-2014 13:08

Zepsuty schowek na desce rozdzielczej
 
Witam,
Mam pewien kłopot a mianowicie ostatnio popsuł mi się schowek na desce rozdzielczej. Po naciśnięciu przycisku nie odskakuje i nie idzie do góry. Muszę się ratować nożykiem żeby go otworzyć. Po wciśnięciu przycisku podważam lekko nożem i udaje mi się dostać do zawartość, jednak muszę cały czas go trzymać ręką inaczej wieczko schowka opada. Wiecie może jak go naprawić?

Dziękuję za wszystkie posty.

lol19 08-07-2014 13:16

Odp: Zepsuty schowek na desce rozdzielczej
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Tutaj ludzie opisywali różne problemy na ten temat, poszukaj tam rozwiązania.

did3 08-07-2014 13:34

Odp: Zepsuty schowek na desce rozdzielczej
 
Dzięki, używałem szukajki ale nic mi nie znajdowało.

Bump: Nic tam nie ma w tym temacie. Tzn są zapytania właśnie o zepsuty schowek, ale zero odpowiedzi.

jamacieq 08-07-2014 15:44

Odp: Zepsuty schowek na desce rozdzielczej
 
Sam mam ten problem i też tam pisałem, ale jak wiesz zero odzewu na rozwiązanie problemu. Można to naprawić, ale trzeba mieć dużo czasu, cierpliwości i pomysłowości. Pisałem do 8 handlarzy częściami na allegro, co mieli części do S-max'a - odpisało dwóch, jeden że nie ma, a drugi że 150 zł. Szkoda na razie mi wydawać 150 zł + koszty przesyłki, zwłaszcza że nie widziałem w jakim stanie jest ten z allegro od handlarza (brak zdjęć). A schowka nie zamykam, leży sobie i tylko delikatnie odstaje z powierzchni deski rozdzielczej i podnoszę go normalnie przy użyciu palca. Jak przyjdzie czas to zajmę się może naprawą i zdam relację.

greegi 08-07-2014 20:05

Odp: Zepsuty schowek na desce rozdzielczej
 
Też to miałem.
Potrzeba ze 2 dni aby to naprawić. Tam są dwie sprężyny które podnoszą klapkę. Jest ona dosyć ciężka więc te zawiasy co ją wypierają mogą pęknąć. Ta klapka jest z ABS jakby coś.
U mnie właśnie pękły plastikowe zawiasy.
Kupiłem klej "KLEJ METALOWY EPOKSYDOWY 2X12ML TECHNICQLL 7708"
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Potrzebna była jeszcze siatka do zbrojenia kleju i odrobienia ubytków plastiku. Wziąłem taką do szpachlowania płyt gipsowych.

Aby to pokleić trzeba te sprężyny zdemontować. Są one dosyć mocne i przy naprężeniu nie da się tego pokleić. Wystarczy wyjąć takie metalowe pręty/ośki.
Potem lutownicą i prętem ABS polutowałem aby się trzymało kupy jako tako. I ostatecznie warstwami położyłem ten klej dwuskładnikowy i siatkę. Klej trzeba kłaść partiami aby zrobić odpowiednio grubą warstwę.

Trzyma już rok, więc raczej działa naprawa.

lysyG 10-07-2014 06:33

Odp: Zepsuty schowek na desce rozdzielczej
 
U mnie był ten sam problem - popękały mocowania końca sprężyn. Wziąłem więc i pozaginałem końce tych sprężyn aby blokowały się nieco dalej w bok o obudowę schowka i działa. Czas na naprawę - może z 30 minut.

did3 10-07-2014 09:12

Odp: Zepsuty schowek na desce rozdzielczej
 
lysyG, ale musiałeś wyciągnąć schowek z deski rozdzielczej? Jak to zrobiłeś?? Gdzie są jakieś mocowania schowka?

ibe 10-07-2014 09:27

Odp: Zepsuty schowek na desce rozdzielczej
 
Schowek, a właściwie sama ramka, umocowany jest jedynie na 3 torxach, (rozmiaru nie pamiętam) dostępnych po otworzeniu. Wyciągnąć i włożyć schowek można jedynie otwarty.
Ja swojego nie połamałem, ale podmieniono mi w ASO (sic!) - REWO w Lubinie na połamany przy okazji likwidacji szkody blacharskiej.:mad:
Poradziłem sobie bez wyciągania sprężyn - nawierciłem ścianki boczne i wcisnąłem śruby 4mm, o które teraz opiera się sprężyna. Potwierdzam, że sprężyny są dość mocne i robienie tego bez ich ściągania i bez pomocy jest frustrujące, ale możliwe.

lysyG 10-07-2014 09:34

Odp: Zepsuty schowek na desce rozdzielczej
 
dokładnie trzy śruby - jedna z tyłu schowka (od strony szyby) i dwie z przodu - po obu stronach zamka. Jak schowek wyjmiesz to zobaczysz o co chodzi.

did3 10-07-2014 11:54

Odp: Zepsuty schowek na desce rozdzielczej
 
Dzięki, jak będę miał wolną chwilę spróbuję się pobawić.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.