Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Konserwacja zaworu EGR (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=55942)

miras500 25-11-2008 16:10

Konserwacja zaworu EGR
 
1 załącznik(i)
Chciałbym wyczyści zawór EGR w mondeo benzyna tylko mam pytanko na zdjęciu jak widać na górze jest kopółka
plastikowa czy mogę spokojnie ją wykręcić i części metalową zanurzyć w benzynie :fcp4

wicia.w 28-11-2008 00:53

Re: [mk3]Konserwacja zaworu EGR
 
możesz odkręcić tam jest tylko zawór mechaniczny, ale obawiam się że to czyszczenie nie pomoże bo wina leż w elektryce wali się czujnik położenia który jest w pokrywce plastikowej .

miras500 30-11-2008 10:35

Re: [mk3]Konserwacja zaworu EGR
 
ok dzięki ten egr kupiłem na szrocie był wyciągniety z anglika - mój ma takie objawy kilka dni świeci kontrolka
a kilka dni jest ok sama zgasła. był wcześniej czyszczony pomogło na dwa tygodnie i znowu zapaliła sie spowrotem
kontrolka ,komputer znowu egr zatankowałem paliwo vpower po przejechaniu 20km sama zgasła od dwóch tygodni
spokój zobacze jak się zapali wyczyszcze zakupiony egr i go podmienie

ozmatox 22-12-2008 20:02

Re: [mk3]Konserwacja zaworu EGR
 
Czy czyszczenie EGR coś daje? Wiem że "Wszyscy czyszczą", ale czy jest jaki efekt? w Aso mówą ,że się nie czyści tylko wymienia ;) "złodziejaszki" 875 zawór+200wymiana+187podłączenie do kompa - odczyt usterki - naprawdę polecam :D
1262 a może jeszcze coś znajdą he he

miras500 26-12-2008 08:17

Re: [mk3]Konserwacja zaworu EGR
 
Kupiłem na alegro używany zawór egr za 150zł za nowy chcą 800zł :fcp5
wymieniłem tylko górną częsci sterownik jak na razie spokój kontrolka paliła się przez jeden dzień
miałem odpiąć klemy ale na drugi dzień z rana jak zapaliłem kontrolka zgasła i jak na razie od miesiąca spokój :fcp29

sosnek 26-12-2008 19:59

Re: [mk3]Konserwacja zaworu EGR
 
A jak to wyglada w dieslach? Duzo na forum jest na temat zaslepiania EGR'a a co z czyszczeniem/konserwacja? DA sie to zrobic - jesli tak to jak ?:)

Dzieki

motorek26 26-12-2008 20:04

Re: [mk3]Konserwacja zaworu EGR
 
możesz próbować czyścić pomoże ale nie na długo w dieslu bardzo odkłada sie cały ten nagar i on jest najwiekszym winowajcą najlepszym sposobem jest zaślepienie go wtedy silnik zacznie pracować na czystym powietrzu nie zasysa z powrotem spalin najlepiej jeszcze wyjąć kolektor dolotowy i wyczyścić go zobaczysz co jest w środku

bolek-tarnow 06-05-2009 21:02

Odp: [mk3]Konserwacja zaworu EGR
 
motorek26 a co z benzyniakiem, jak sie uporac z zapalajaca sie kontrolka? blad dotyczy oczywiscie zaworu egr

wonder90 08-11-2009 12:49

Odp: [mk3]Konserwacja zaworu EGR
 
Również miałem ten problem w Mondeo 1,8 16v Duratec He w benzynie... Dwóch mechaników zielonogórskich zaleciło dać po gazie na wysokich obrotach (6-7 tysięcy) przez około kilometr...(Nie chodzi mi o szybką jazde, lecz przeciągnięcie samochodu na drugim i trzecim biegu na maxymalnych obrtach) Auto nie do poznania po tym wyczynie było, kontrolka po paru dniach sama zgasła.
Do tego autko ciszej chodzi i spalanie zmiejszyło się średnio o 0.5l/100. Niby nie wiele, lecz widać że silnik mniej "muli"

mkre5 08-11-2009 23:23

Odp: [mk3]Konserwacja zaworu EGR
 
i to racja z tym zeby mondka czasem przegonic, tez mi tak radzili, raz bylem skasowalem bledy, troszke bardziej agresywnej jazdy narazie czekam. jeszcze po wylaczeniu autka wcisnac gaz wtedy rzekomo zaworek odpuszcza reszte spalin (fakt ze slychac dychniecie)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.