Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2015- ] Wyłączenie start-stop sprzętowo permanentnie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=301293)

dqpb 28-09-2019 14:07

Wyłączenie start-stop sprzętowo permanentnie
 
Hej,

czy ktoś z was próbował tego sposobu na wyłączenie start-stop w aucie?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tedi_k 28-09-2019 20:49

Odp: Wyłączenie start-stop sprzętowo permanentnie
 
Cytat:

Napisał dqpb (Post 3177927)
...czy ktoś z was próbował ...

A tak bliżej Kolega wyjaśni - po co tak komplikować prostą sprawę???
W poliftowym C-max "permanentne" wyłączenie Start/Stop za pomocą FORSCana trwa 5 minut jeśli ktoś jest gadatliwy i robi to z kimś... Jak robi sam to wystarczy mniej niż minuta...:one:

max78 30-10-2019 22:04

Odp: Wyłączenie start-stop sprzętowo permanentnie
 
Witam a jakaś podpowiedz gdzie w FORScan można zdezaktywować tę funkcję.
Pozdrawiam

tedi_k 30-10-2019 22:31

Odp: Wyłączenie start-stop sprzętowo permanentnie
 
Cytat:

Napisał max78 (Post 3188352)
... gdzie w FORScan można zdezaktywować tę funkcję....

W Centralnej Konfiguracji auta.

max78 31-10-2019 16:04

Odp: Wyłączenie start-stop sprzętowo permanentnie
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3188358)
W Centralnej Konfiguracji auta.

Tak wiem kolego że w konfiguracji ale chodziło mi czy można prosić o scr gdzie się to robi w programie:) i jakie podaje ewentualnie wartości czy się coś zaznacza itp:)

ChceMiecCMAXa 31-10-2019 16:27

Odp: Wyłączenie start-stop sprzętowo permanentnie
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3188358)
W Centralnej Konfiguracji auta.

Cytat:

Napisał max78 (Post 3188568)
Tak wiem kolego że w konfiguracji ale chodziło mi czy można prosić o scr gdzie się to robi w programie:) i jakie podaje ewentualnie wartości czy się coś zaznacza itp:)

To są właśnie ci wszyscy wspaniali, przystojni, wszechwiedzący użytkownicy rangi premium, którzy zamiast odpisać w jednym poście, to będą tak odpisywać, po to abyś się poczuł jak dzieciak, po to abyś jeszcze raz wielebnego znaffcy zapytał prosząc o odpowiedź, wskazówkę... po to aby się poczuł jak wspaniały znaffca, ( co? nie wiesz gdzie to jest? nie potrafisz tego sam znaleźć? to najlepiej wypad z tego forum i nie zadawaj pytań, nikt Cię za rączkę tutaj nie poprowadzi... ) i tak zamiast temat zamknąć się w 2, 3 postach to robi się śmietnisko.

tedi_k 31-10-2019 19:16

Odp: Wyłączenie start-stop sprzętowo permanentnie
 
Cytat:

Napisał ChceMiecCMAXa (Post 3188573)
To są właśnie ci wszyscy wspaniali, przystojni, wszechwiedzący użytkownicy rangi premium, ....

Ja osobiście zakładam, iż mam do czynienia z przeciętnie inteligentnymi - w tym posiadającymi umiejętność czytania - użytkownikami samochodów Ford C-max.:568::569:

Jeśli szanowny kolega dowiedział się/wiedziała iż ASS wyłącza się w Centralnej Konfiguracji - to co szanownego Kolegę powstrzymuje aby przejrzeć i znaleźć pozycję dotyczącą ASS??? Wartości mogą być jedynie 2 - with lub without. "Przeciętna inteligencja" polega między innymi na tym, że rozumie się co one znaczą.
Jak szanowny kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] może zauważył - zrzut ekranu z FORScana można zrobić dopiero po podłączeniu do auta.
Jakoś tak zupełnie mi się nie chce wychodzić i podpinać aby zrobić uprzejmość PATENTOWANEMU LENIOWI, który po podaniu niezbędnych informacji nadal nie ma ochoty podjąć własnego wysiłku.
Tyle w temacie pomocy.

BTW - Centralna Konfiguracja to "Central Configuration". Jeśli się tego nie wie i nie umie znaleźć to po prostu dla własnego bezpieczeństwa powinno się natychmiast sprzedać kabel Viakena by sobie nie narobić nieodwracalnych szkód. :568::569::569::569:
Dobrze i szczerze radzę.

max78 01-11-2019 22:49

Odp: Wyłączenie start-stop sprzętowo permanentnie
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW

Drogi kolego forum służy jak przynajmniej mi się wydawało w celu wymiany informacji lub pomocy osobom jej potrzebującym wiec tego typu teksty są nie na miejscu. !!.Tak wiec proszę nie obrażaj ludzi jeśli nie chcesz pomóc to nie pomagaj.Może warto się troszkę zastanowić następnym razem nad odpowiedzią i pomyśleć iż nie wszyscy na forum zajmują się zawodowo mechaniką i dlatego szukają pomocy bo nie chcą sobie uszkodzić samochodu eksperymentami jak tu sugerujesz.Wystarczyło odpisać iż jednak potrzebna jest jakaś wiedza w tym temacie i lepiej np samemu się nie bawić a zlecić to komuś kto ma w tym doświadczenie - a niestety w mojej okolicy nikt takiej usługi nie oferuje.
Reasumując to widzę iż jak ktoś wcześniej opisał zamiast udzielić normalnej odpowiedzi to się niestety wymądrza.
Pozdrawiam

tedi_k 01-11-2019 23:25

Odp: Wyłączenie start-stop sprzętowo permanentnie
 
Cytat:

Napisał max78 (Post 3188981)
...
Reasumując to widzę iż jak ktoś wcześniej opisał zamiast udzielić normalnej odpowiedzi to się niestety wymądrza.
...

Jaka jeszcze informacja jest Koledze niezbędna do wyłączenia ASS?
Podałem - w centralnej konfiguracji auta, i że chodzi o ASS właśnie. Co jeszcze trzeba wiedzieć by się za to zabrać jeśli się o to pyta?
BTW - tak z ciekawości - FORScana udaje się uruchomić i podłączyć do auta bez wypytywania po forach?

max78 02-11-2019 12:57

Odp: Wyłączenie start-stop sprzętowo permanentnie
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW

Hmm może i tak jednak niestety kolego z informacji które już zdobyłem to niestety programowo się w dieslu się nie da trzeba sprzętowo to zrobić podobnież sprzętowo.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.