Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=242029)

baal 04-04-2016 15:35

Brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej
 
Witam. Nigdzie nie ma rozwiązania problemu choć kilku forumowiczów miało czy ma dalej niżej opisany problem.
Od jakiegoś czasu zauważyłem brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej w moim fordzie. dzisiaj sprawdzałem przewód zasilający przechodzący przez gumę w tylnej klapy ponieważ zasugerowałem się podobną usterką w poprzedniej wersji Galaxy. Po przecięciu przewodu (u mnie czarny) w poddaszu auta i wykonaniu sprawdzenia stwierdzam brak napięcia więc nie jest to wina popękanych przewodów w osłonie gumowej. Dodam ,że do oświetlenia tablicy nie ma bezpiecznika. Może ktoś z kolegów już miał powyższy problem i zna jego rozwiązanie.

bialek05 08-09-2016 18:10

Odp: Brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej
 
witam dołącze się umnie tak samo . Wszystko sprawdzone brak zasilania na tablicę . Ktoś coś wie co zrobić żeby działało

stomat 09-09-2016 16:21

Odp: Brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej
 
W starej budzie był osobny bezpiecznik na oświetlenie tablicy rejestracyjnej nr 30, w nowej też pewnie jest, należy sprawdzić czy się nie przepalił.

mm32 09-09-2016 19:28

Odp: Brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej
 
Nie ma bezpiecznika do oświetlenia tablicy rejestracyjnej.

bialek05 09-09-2016 19:29

Odp: Brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej
 
Dziś zauważyłem że po przekreceniu kluczyka na chwilę się zapali podświetlenie tablicy i po chwili gaśnie.Co to może być?

mm32 10-09-2016 08:07

Odp: Brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej
 
Zapewne BCM odłącza zasilanie od podświetlenia tablicy ze względu na zbyt duży prąd.Zacząłbym od wymiany żarówek na nowe,czasami ,gdy przerywa się włókno wolframowe żarówki,jedna część tego włókna przywiera do wyprowadzenia co skutkuje tym,że żarówka świeci dalej,ale jaśniej.

bialek05 10-09-2016 11:27

Odp: Brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej
 
Żarówki ledowe są. Ale spróbuję.Dam znac co i jak

mm32 10-09-2016 15:15

Odp: Brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej
 
To wstaw zwykłe żarówki i będzie działać.

sewenpamp 11-09-2016 08:33

Odp: Brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej
 
Cytat:

Napisał bialek05 (Post 2656641)
Żarówki ledowe są. ...

Sie ma tak tylko informacyjnie ja też mam ledowe i działają normalnie "żarówki led canbus"

Bump:
Cytat:

Napisał bialek05 (Post 2656447)
Dziś zauważyłem że po przekreceniu kluczyka na chwilę się zapali podświetlenie tablicy i po chwili gaśnie.....

Podobnie miałem jak w trzecim stopie dałem zamiast 16W żarówki 5W. Skończyło się na wymianie na nową 16W i skasowaniem błędu forscanem.
(błąd trzeba skasować bo inaczej nie będzie działało)

bialek05 11-09-2016 08:59

Odp: Brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej
 
Ja mam wszystkie ledowe pozycyjne ,środek i te wlusterkach.Później skasuje błędy może to pomoże


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.