Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Grzeje się tylne koło (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=207627)

ustralith 04-07-2014 17:57

Grzeje się tylne koło
 
Witam. Wiem, że na forum jest kilka podobnych tematów aczkolwiek mój wydaje się nieco inny. Dodam dla uściślenia, że chodzi o lewe tylne koło w kombi z 2004r.
Zostały rozebrane wyczyszczone i przesmarowane prowadnice zacisku hamulca oraz tłoczka. Założone nowe łożysko SKF. I niestety koło nadal się grzeje wystarczy przejechać z 10km po mieście.
Byłem na stacji diagnostycznej, oba koła mają identyczne opory toczenia, również siła hamowania jest jednakowa. Jednym słowem diagnosta nie stwierdził istotnych różnic. Stwierdził jedynie, że przyczyną może być przewód hamulcowy lub uszczelka tłoczka. Ale wtedy chyba wyszły by różnice na sile hamowania przy odpuszczaniu hamulca, choć mówi że możliwe, że akurat w tym momencie hamulec działał poprawnie. Mechanik stwierdził, że według niego tłoczek "lekko chodzi". Czy ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze może być przyczyną? Możliwe żeby nowe łożysko grzało się samo z siebie?

SRS 04-07-2014 19:34

Odp: Grzeje się tylne koło
 
a płyn hamulcowy to kiedy wymieniałeś w całym układzie , ewentualnie giętki przewód hamulcowy,

elKubello 04-07-2014 20:17

Odp: Grzeje się tylne koło
 
Od paru dni walczę z tym z przodu z prawej strony. Wymienione wszystkie gumy zacisku i wszystko lekko chodzi, łożysko w porządku, auto się toczy, siła hamowania różnica 3% a koło gorące jak piec. Wszystko wskazuje na przewód... prawdopodobnie.. bo jak nie to nie mam pojęcia.

ustralith 06-07-2014 21:28

Odp: Grzeje się tylne koło
 
Cytat:

Napisał srs (Post 2236457)
a płyn hamulcowy to kiedy wymieniałeś w całym układzie , ewentualnie giętki przewód hamulcowy,

3 lata temu były wymieniane przewody z tyłu, ale nie wiem czy mi zaleli stary płyn czy nowy.

karloss 07-07-2014 09:31

Odp: Grzeje się tylne koło
 
Sprawdź prowadnice zacisku czy luźno pracują. Nie mam tutaj na myśli samego zacisku, ale same prowadnice. Na jednej z nich jest założona gumka. Jak dasz za dużo smaru i ta gumka będzie stara to zablokuje prowadnicę i będziesz mieć efekt w postaci grzania tarczy. Wymień ją i nie nałóż tylko trochę smaru. Ja miałem dokładnie taki przypadek.

enjoypoznan 07-07-2014 10:28

Odp: Grzeje się tylne koło
 
Albo dokładnie wyczyść prowadnice i tuleje prowadnic i przesmaruj płynem hamulcowym.

Zwróć uwagę czy osłonki gumowe prowadnic nie są popękane.

ustralith 10-07-2014 09:34

Odp: Grzeje się tylne koło
 
Cytat:

Napisał elKubello (Post 2236476)
Od paru dni walczę z tym z przodu z prawej strony. Wymienione wszystkie gumy zacisku i wszystko lekko chodzi, łożysko w porządku, auto się toczy, siła hamowania różnica 3% a koło gorące jak piec. Wszystko wskazuje na przewód... prawdopodobnie.. bo jak nie to nie mam pojęcia.

I co pomogła wymiana? bo mi nie... Zostały jeszcze uszczelki ale panowie mechanicy nie mowili zeby cos z nimi było nie tak

zales 10-07-2014 12:23

Odp: Grzeje się tylne koło
 
piszesz że wyczyściłeś prowadnice zacisku i tłoczka, a czy sprawdziłeś linkę od ręcznego i dźwignię w zacisku która pracuje z ręcznym? Z tego co wiem to to jest główna bolączka FORDów jeżeli chodzi o grzanie się koła. Jeżeli po 10km jest już gorące, to wykluczył bym łożysko, a zajął się regeneracją CAŁEGO zacisku.

Sam jestem po podobnej walce. Zacisk rozbierany czyszczony i smarowany, a koło nadal się grzało i po nagrzaniu wydawało lekki pisk. Prawe za to było chłodne, ale łożysko huczało. Wczoraj zmieniłem piasty (obydwie L+P) i na razie nic nie huczy i koła są chłodne.

Dombek 10-07-2014 12:49

Odp: Grzeje się tylne koło
 
Albo po prostu linka od ręcznego lekko trzyma

zales 10-07-2014 13:35

Odp: Grzeje się tylne koło
 
Cytat:

Napisał Dombek (Post 2239509)
Albo po prostu linka od ręcznego lekko trzyma

No mówiłem ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.