Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   Świece Motorcraft AYFS22FM i regulacja przerwy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=149816)

Pushkin 03-02-2012 00:05

Świece Motorcraft AYFS22FM i regulacja przerwy
 
Jeśli było - sorry, ale nie znalazłem.
Czy w świecach Motorcraft Platinum AYFS22FM, dedykowanych do LPG, także reguluje się przerwę (wiem, że np. w motocyklowych świecach irydwych jest to absolutnie nie wskazane - stąd pytanie).

Pozdr.
Pushkin

darmodziej 03-02-2012 17:26

Odp: Świece Motorcraft AYFS22FM i regulacja przerwy
 
A jaką przerwę mają te świece?

monkey22 03-02-2012 17:59

Odp: Świece Motorcraft AYFS22FM i regulacja przerwy
 
Ja mialem motokrafty zmieniane przez zwyklego mechanika ktory nie raczyl ustawic przerwy , auto strasznie strzelalo podczas jazdy az po kolejnym strzale rozwalilo mi caly dolot powietrza ,Moje szczescie ze udalo sie zespawac plastik za 40 zl , pojechalem do gazownika i odrazu wyregulowal przerwe .( wszystkie strzaly zniknely)

monkey22 04-02-2012 07:55

Odp: Świece Motorcraft AYFS22FM i regulacja przerwy
 
No tak, ale mechanik powinien wykonac jazde testowa po naprawie lub wymianie .Ja odebralem auto i po przejechaniu kilometra pojawily sie strzaly, zanim dojechalem do gazownika to jeden strzal rozwalil dolot powietrza .Wazne ze usterka nie byla droga do eliminacji..

Slawko 04-02-2012 21:33

Odp: Świece Motorcraft AYFS22FM i regulacja przerwy
 
Cytat:

Napisał Pushkin (Post 1776650)
Czy w świecach Motorcraft Platinum AYFS22FM, dedykowanych do LPG, także reguluje się przerwę (wiem, że np. w motocyklowych świecach irydwych jest to absolutnie nie wskazane - stąd pytanie).

nie, nie reguluje się, dokładnie jak w tych motocyklowych.
jesli cos sie dzieje, to znaczy, ze nie sprawne sa inne elemnty np. kable WN, cewka itp.

monkey22 05-02-2012 08:06

Odp: Świece Motorcraft AYFS22FM i regulacja przerwy
 
Mi widocznie przy zakladaniu mechanik musial gdzies swieca dotknac lub uderzyc i zmienila sie szpara bo strasznie strzelal a po wizycie u gazownika jak wyregulowal to wszystko wrocilo do normy

Pushkin 06-02-2012 11:41

Odp: Świece Motorcraft AYFS22FM i regulacja przerwy
 
Cytat:

Napisał Slawko (Post 1777817)
nie, nie reguluje się(...)

Dzięki Slawko za odp. Wiem, że przerwa w instalacji gazowej powinna być mniejsza, ze względu na bardziej "suche" środowisko pracy. Wersja Platinum jest dedykowana do instalacji LPG, więc teoretycznie przerwa powinna być "zmieniona" fabrycznie. Dam znać, jaki jest efekt wymiany zestawu kable WN + świece Motorkrafta (który już do mnie jedzie) bez żadnych modyfikacji przerwy.

Pozdr.
Pushkin

konrad_b 06-02-2012 12:40

Odp: Świece Motorcraft AYFS22FM i regulacja przerwy
 
u siebie mam oryginalne świece, zakładane jeszcze w aso przed montażem gazu
wszystko działa bez zarzutu, zrobione obecnie ok 50kkm

więc dla mnie zmniejszanie odstępu na świecy to tzw "pudrowanie syfa"
czyli leczenie skutków a nie przyczyn ;)

poprzednim autem robiłem po 60kkm na kpl świec i tez nikt przerwy nie ruszał
świece fabryczne czy zamienniki NGK/BERU

raz pokusiłem się na czteroelektrodowe beru (oryginalnie były dwu) i bez różnicy

luka80 06-02-2012 20:45

Odp: Świece Motorcraft AYFS22FM i regulacja przerwy
 
dzisiaj przy zakładaniu LPG gazownik poinformował że trzeba kupić nowe świece, oryginalne fordowskie z zastrzeżeniem że przed założeniem trzeba zmniejszyć przerwę do (jak dobrze pamiętam) 0.8

Slawko 06-02-2012 20:46

Odp: Świece Motorcraft AYFS22FM i regulacja przerwy
 
absolutnie nie zmieniaj przerwy, ma być fabryczna.
a z ciekawości zapytam, teraz jest dobrze przed wymianą? jesli tak, to nic nie wymieniaj.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.