Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Wymiana s-maxa eb na diesiel (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=259752)

Matek24 03-03-2017 17:26

Wymiana s-maxa eb na diesiel
 
Witam
Uzytkuje od 2.5 roku s-maxa 2.0 ecoboost 203km titanium s. W zwiazku z duzymi przebiegami jakich nie planowalismy przed zakupem tej benzyny stwierdzilismy z zona ze czas zmienic na diesel. Szukamy juz s maxa koniecznie titanium s. Biore pod uwage 2 silniki. 2.0 163km i 2.2 200km. Jako ze mamy teraz przekladnie powershift i jestesmy z niej zadowoleni chcielibysmy zeby nowe auto mialo taki automat. Po przejrzeniu kilku ofert okazalo sie ze nie ma PS z silnikami 2.2. Czy moze ktos mi napisac jak sprawuje sie skrzynia durashift w tych autach? Czy lepiej wziasc slabszy silnik ale z powershiftem?
Pozdrawiam
Ps. Za 2-3 tygodnie bede wystawial swojego esia na sprzedaz. Jesli ktos chetny to zapraszam na priv.

slawek-kali 03-03-2017 17:34

Odp: Wymiana s-maxa eb na diesiel
 
Jest wolniejsza, ale trwalsza i tansza w eksploatacji. No i znana mechanikom...

kuna-workowata 04-03-2017 10:49

Odp: Wymiana s-maxa eb na diesiel
 
Nie wiem jak automaty bo w swoim 2.2 mam manual ale jeśli chodzi o apetyt na paliwo to mi teraz po 7tyś km stanęło na 7.9l. Nie mam zacięcia sportowego i tylko raz na jakiś czas depnę mocniej. Mój poprzednik wykręcił jednak 9.4l-więc da się ��.

stingerA6 04-03-2017 11:02

Odp: Wymiana s-maxa eb na diesiel
 
Warianty po Twoim EB są dwa. Albo 2.0 z powershift z wirusem na 200 koni, albo 2,2 podkręcone na 230. Powershift z 2.0 będzie mniej palił, z kolei 2,2 zapewni jeszcze lepsze osiągi i tańsza skrzynia w naprawie, choć PS chodzi fajnie, nie generuje zwiększonego zużycia paliwa. U mnie przy wyborze niestety 2.2 odpadł, bo po przeliczeniu krew mnie zalała bo oddać dla państwa więcej o 8 tys za 0,2 większą pojemność uznałem za rozbój.

Matek24 04-03-2017 13:13

Odp: Wymiana s-maxa eb na diesiel
 
Takie 2.0 z wirusem na 200km nie straci na wytrzymalosci? Jakie sa koszta takiego wirusa i jakie ryzyko awarii?

stingerA6 04-03-2017 13:23

Odp: Wymiana s-maxa eb na diesiel
 
Koledzy jeżdżą na wirusach po grube tysiące i nie narzekają. Finalny koszt najlepiej ustalić z forumowymi tunerami, ale w 2 pewnie się zmieścisz (a w obecnej promocji nawet w 1).

Matek24 04-03-2017 13:29

Odp: Wymiana s-maxa eb na diesiel
 
To bylaby chyba najlepsza opcja. Biorac jeszcze koszty ubezpieczenia pomysle o tym rozwiazaniu. Jednak prosze jeszcze o opinie na temat durashift w 2.2.

stingerA6 04-03-2017 13:32

Odp: Wymiana s-maxa eb na diesiel
 
Tu masz wzorcowo opisana lekturę kolegi i jego "besti" z motorem 2.2
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Matek24 04-03-2017 18:57

Odp: Wymiana s-maxa eb na diesiel
 
Musze pierw sie dowiedziec jak mi wyjdzie ubezpieczenie za 2.2. Ogolnie ja bylbym sklonny do kupna manuala z tym silnikiem jednakze wiekrzosc czasu zona uzytkuje rodzinne auto i ona chce automat nie mam wyboru. Teraz place 1200 euro rocznie za 2.0 eb. Dowiem sie na dniach jak to bedzie z 2.2.

slawek-kali 04-03-2017 19:12

Odp: Wymiana s-maxa eb na diesiel
 
Wysokie skladki masz.. bardzo wysokie..


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.