Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Problem z Klimatyzacja (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=63639)

giker70 04-03-2009 10:42

Problem z Klimatyzacja
 
Mam klimatronika i taki problem ze jak włączę odparowywanie szyby to klima na chwilkę się załączy a jak włączę samo ac to wogóle się nie uruchomi .

radek1977 04-03-2009 10:50

Odp: Klimatyzacja nie działa
 
Witam
U mnie teraz klima też się nie załącza bodajże jeżeli jest mniej niż 5 st to klimka nie działa

sharkys 04-03-2009 10:50

Odp: Problem z Klimatyzacja
 
podzielam zdanie wyzej

giker70 04-03-2009 11:28

Odp: Problem z Klimatyzacja
 
Tak wiem że jak jest niska temp. to klima się nie załączy i dla tego czekałem na taki dzień jak mamy dzisiaj temp otoczenia wynosi 14 stopni i dla tego dzisiaj sprawdzałem czy klima chodzi Moze trzeba potrzekać na cieplejsze dni

feniu 04-03-2009 13:06

Odp: Problem z Klimatyzacja
 
Mam to samo - 11stopni i chłodziło ale nie widziałem spadku obrotów...

giker70 09-03-2009 20:09

Odp: Problem z Klimatyzacja
 
na weekendzie jak było ciepło zauważyłem że klima się załącza tak na 5s i potem sie wyłaczy i tak co jakiś czas się załączy. wie ktoś jak temu zaradzić?

Lofbirr 09-03-2009 22:05

Odp: Problem z Klimatyzacja
 
u mnie z kolei klima wlacza sie z poslizgiem - tj wlaczam, kontrolka sie zapala ale po obrotach (i tym jakie powietrze leci) widac ze wlasciwy jej start nastepuje kolo 5-8 sekund pozniej. podobno to akurat nic niezwyklego (ps: nie znam sie specjalnie ale skoro sa czuniki temperatury wewnatrz to po pierwsze moze ten czas to wlasnie czas na korzystanie z nich ;) a po dwa - skoro sie wylacza to moze dlatego iz temperatura jest dokladnie taka sama jak ustawiona na klimie (a w nizszych temperaturach chwile sie moze utrzymac przeciez, tudziez byc jeszcze nizsza)

tatamarcela 09-03-2009 22:46

Odp: Problem z Klimatyzacja
 
Cytat:

Napisał giker70 (Post 1108880)
na weekendzie jak było ciepło zauważyłem że klima się załącza tak na 5s i potem sie wyłaczy i tak co jakiś czas się załączy. wie ktoś jak temu zaradzić?

mialem identyczny problem.
w sobote pojechalem napelnic klime. okazalo sie, ze klima byla w polowie pusta.
po uzupelnieniu czynnika sprezarka juz sie nie wylaczala.

Palladium 19-03-2009 21:50

Odp: Problem z Klimatyzacja
 
Witam,
Książka obsługi Mondeo str 22 -> klimatyzacja działa tylko i wyłącznie wtedy gdy temperatura na zewnątrz wynosi nie mniej niż +5 stopni.... dla nadgorliwych - zawsze można podgrzać czujnik temperatury zewnętrznej, który jest w zderzaku i sprawdzić czy załaczy się sprężarka :)

adk11 15-04-2009 09:30

Odp: Problem z Klimatyzacja
 
Podłączam się do tematu, auto z 2001 - klimatronik
Załóżmy, że mam włączony minimalny (około 1-2 kreski na wyświetlaczu) nawiew na nogi,
zaczyna mi zaparowywać przednia szyba włączam nawiem na nią. Obroty wentylatora zwiększają się, nawiew idzie tylko na przednią szybę.
Po ustąpieniu zaparowania przedniej szyby przełączam z powrotem nawiew na nogi, ale nawiew nie zmniejsza się, muszę go sam zredukować.
Jakbym znowu włączył nawiew na szybę od nowa cała sytuacja się powtórzy... męczące to jest, wy też tak macie w mk3 sprzed liftu?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.