Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Cewka zapłonowa co i jak. :) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=76681)

tyzeusz 17-08-2009 18:03

Cewka zapłonowa co i jak. :)
 
Mam Galaxy 2.3 benzyna po założeniu gazu już drugi raz poleciała cewka zapłonowa 1 z prawej strony. Po pierwszej awarii diagnoza padła że mechanik zakładający gaz źle podłączył zasilanie komputera gazu wpiął się w wiązkę zasilająca pierwszą cewkę. Po mojej reakcji zmienił zasilanie ale niestety nic to nie pomogło druga cewka (nowa) też padła. Mam prośbę może ktoś z was koledzy coś poradzi co może być tego przyczyną - cewki nie są tanie, tym bardziej że są to cewki bosch. Pilnie proszę o pomoc

dydorobert 17-08-2009 19:59

Odp: Problem z cewką zapłonową.
 
iskra przy zasileniu silnika gazem przeskakuje przy wyższym napięciu w układzie zapłonowym niż przy zasileniu benzyną, różnica może wynosić ok. 10 kV więc spróbuj zmniejszyć o ok. 0.2 mm przerwy na elektrodach świec to spowodujesz obniżenie napięcia szczytowego na cewce, poza tym sprawdź stan przewodów i świec zapłonowych - na gazie trzeba wymieniać je częściej; oprócz tego trzeba sprawdzić czy mieszanka gaz - powietrze nie jest za uboga. pozdro

tyzeusz 17-08-2009 23:46

Odp: Problem z cewką zapłonową.
 
Dzięki jutro to sprawdzę mam nadzieję że następna nie padnie.

tyzeusz 18-08-2009 23:33

Odp: Problem z cewką zapłonową.
 
No niestety poleciała następna ale ta do której gazownik wpiął się ostatnio - zaprowadziłem samochód do niego i niech robi co chce ma być dobrze.

Lorina 26-08-2009 11:37

Odp: Problem z cewką zapłonową.
 
Właśnie i ja mam też już drugi raz problem z cewką. Mam zainstalowany gaz w autku i po roku znowu muszę kupić nową cewkę :(

Przemek_PC 26-08-2009 12:01

Odp: Problem z cewką zapłonową.
 
Spójrz na to inaczej, ile przez rok zaoszczędziłeś jeżdżąc na LPG? Teraz stać cię na kupno nowej cewki? :) A poważnie, czy wymieniając cewkę wymieniasz też przewody WN?

Marcin G 04-09-2009 17:15

Odp: Problem z cewką zapłonową.
 
A czym objawia się uszkodzenie cewki?
Mam problem bo mi przerywa przy przyspieszaniu, traci moc i przerywa.
Czy to cewka?
Wymieniłem na inną nie nową i to samo. Świece nowe, przewody nowe.
A na dodatek mechanicy nie mogą połączyć się diagnostyką z silnikiem.

Przemek_PC 04-09-2009 17:53

Odp: Problem z cewką zapłonową.
 
Przerywa na gazie i na benzynie? Jakie masz świece?

Marcin G 04-09-2009 18:34

Odp: Problem z cewką zapłonową.
 
No właśnie.
Świece kupiłem nowe - Bosh. Wiem że piszecie żeby ich nie stosować ale są nowe.
Raczej nienormalne jest to żeby na starych Motorcraftach było tak samo jak na nowych Bosh.
Może lambda?
Jak ją spawdzić miernikiem?

łajek 04-09-2009 19:45

Odp: Problem z cewką zapłonową.
 
ja w moim autku zmieniam też cewkę średnio raz na rok i zawsze pada ta po prawej stronie jak u kolegi TYZEUSZ .byłem już u miliona mechaników i gazowników i 99% z nich mi mówiło że to wina wyższej temperatury spalania gazu i tego że cewki są w tym silniku tam gdzie są. podobno w autach innych firm w których cewki też są w głowicy i do tego jeszcze przykryte występuje ten sam problem / m.in. silniki skody fabii jakby nie patrzeć grupa vw/


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.