Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Stuki z przodu - prawa strona. Brak pomysłów. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=262457)

4kk 18-04-2017 19:26

Stuki z przodu - prawa strona. Brak pomysłów.
 
Witam.

Bylem na konkretnych szarpakach, facet powiedzial ze tuleje przedniego prawego wahacza wywalone. Wymienilem oba laczniki stabilizatora, obie gumy stabilizatora, caly przedni kompletny prawy wahacz. Powiedzial ze na drazkach kierowniczych i koncowkach drazkow nie ma zadnych luzow. Lecz nadal wystepuja gluche czeste stuki z prawej strony. Najgorzej je slychac na polnej/lesnej ale plaskiej drodze, albo UWAGA (to powinno dac do myslenia) - wolno jadac po kostce brukowej. Nie potrzeba zadnych duzych dziur. Wrecz przeciwnie, zwykla plaska droga z delikatnymi czestymi nierownosciami i prawa strona wali jak glupia - w bardzo duzej czestotliwosci. Nawet kilkanascie stukow na sekunde - takie dziwne "stuko-drganie". Ktos pomoze? Jakis pomysl?

Adept 18-04-2017 20:24

Odp: Stuki z przodu - prawa strona. Brak pomysłów.
 
sprężyna? łożysko amortyzatora?
Spróbuj u innego diagnosty

madamsz 18-04-2017 20:59

Odp: Stuki z przodu - prawa strona. Brak pomysłów.
 
Tak jak kolega pisze, sprawdź łożysko, odbojnik, no i amortyzator (ile procent maja na diagnostyce ?). Sprawdziłeś czy nic się nie odkręciło pod maską :) i luźno nie lata :).

Mariusz

4kk 18-04-2017 21:10

Odp: Stuki z przodu - prawa strona. Brak pomysłów.
 
No te elementy nie byly sprawdzane. Ale mam pewne przemyslenie.. myslicie ze jakby byla wybita poducha, albo lozysko amora to podczas ostrej zmiany nawierzchni nie walneloby? Bo niewali.. czy pokaze mi na tescie amorow wybite poduchy? Jak je sprawdzic?

salom 18-04-2017 21:34

Odp: Stuki z przodu - prawa strona. Brak pomysłów.
 
Sprawdż drążek kierownicy, a szczególnie jego zakończenie przegubowe tuż przy maglownicy.
Bo jeżeli wszystko masz dobre, a stuka, to może tylko tam.To jest prosty drążek od koła prawego do maglownicy.

sado28 19-04-2017 07:01

Odp: Stuki z przodu - prawa strona. Brak pomysłów.
 
ja tak mialem jak padło lozysko podpory polosi.
Na szrpakach nic nie wykrywalo, zawieszenie prawie cale wymienione a dalej stuka(takie gluche stukanie) nawet po "rownej" drodze

Fulara 19-04-2017 07:04

Odp: Stuki z przodu - prawa strona. Brak pomysłów.
 
a jak padnie łożysko podpory półosi to ono da się zdiagnozować bez demontażu ? będzie latać, mieć luzy ?

damianisko5 19-04-2017 08:42

Odp: Stuki z przodu - prawa strona. Brak pomysłów.
 
Będzie obracać się z wyraźnym oporem /jakby było zatarte. W czasie jazdy huczy przy każdej prędkości. Im wyższa, tym głośniej. Podnieś auto i obracaj kołem, najlepiej z pomocą drugiej osoby. Bywa też, że obejma się już wyrobi a dociągniecie nakrętek już NIE pomoże. Przy dużym przebiegu to normalne i nic nie poradzisz. Kup nowe, dobrej firmy a te trochę kosztują. Samodzielnie wymieniałem w Fieście. Nic trudnego. Wyleje się ok. 1 litra oleju. Trzeba uzupełnić, najlepiej nowym. powodzenia.

niziak 19-04-2017 09:02

Odp: Stuki z przodu - prawa strona. Brak pomysłów.
 
Cytat:

Napisał 4kk (Post 2788481)
Wrecz przeciwnie, zwykla plaska droga z delikatnymi czestymi nierownosciami i prawa strona wali jak glupia - w bardzo duzej czestotliwosci. Nawet kilkanascie stukow na sekunde - takie dziwne "stuko-drganie". Ktos pomoze? Jakis pomysl?

A jazda z wciśniętym lekko hamulcem zmienia coś w stukach?

Rift 19-04-2017 10:35

Odp: Stuki z przodu - prawa strona. Brak pomysłów.
 
Może masz "wywalony" amortyzator (mi on klepał) + łożysko górne amortyzatora, które mi się rozpadło w rękach - ogólnie zrobienie łożyska na małych kuleczkach w plastikowych rynnach to pomysł jakiegoś debila.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.