Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=122664)

UKey 12-02-2011 07:24

Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Witam - wczoraj spotkała mnie nie miła sytuacja - pojechałem do zaprzyjaźnionego mechanika na wymianę filtrów - m.in. filtru paliwa. Kupiłem oryginalny filtr Bosha za 96zł - filtr przed wmontowaniem został po brzegi zalany ON i podłączony - kręcę, kręcę i przecieramy oczy ze zdumienia - auta nie chce zapalić - raz zaskoczyło - chciałem je przepalić - pół minuty na gazie - puszczam gaz - zgasł :? Założyliśmy stary filtr i zapalił na dotyk... nie wiem jak można zbadać czy nowy filtr jest jakiś felerny - wyczyściłem go z ropy dmuchnąłem powietrza na wejściu - czuć było lekki opór ale powietrze szło. Wykluczam błędne założenie czy zapowietrzenie bo widziałem jak mechanik to robił i wg mnie ok - poza tym nie pierwszy raz. Komuś się udało kupić felerny oryginalny filtr paliwa?

marek11 12-02-2011 08:12

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
no wszystko wskazuje ze wadliwy filtr a dlaczego kupiles boscha przeciez w tej samej cenie jest fordowski. 3 razy wymienialem i nigdy nie mialem problemu. Coz pozostaje reklamacja. Proponuje jakies zaswiadczenie z pieczatka od mechanika dolaczyc z opisana procedura wymiany jako podkladka.

SrebnaStrzała 12-02-2011 09:03

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Bosch albo Delphi robi dla Forda.

UKey 12-02-2011 11:28

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Dodam że filtr jest w 100% nowy z logo Bosha i Forda - nie wiem czy jest jakiś jeszcze bardziej oryginalny.

Tak sobie myślę - zainstalowany stary filtr nie jest oryginalny - założył go facet który sprzedawał mi auto - z tego co się orientuję oryginalne filtry mają znacznie więcej w środku i muszą stawiać większy opór pompie w baku - może auto diagnozuje to jako zapchany filtr? Słyszałem że auto potafi mrugnąć sprężynką jeżeli filtr jest zanieczyszczony... sam nie wiem...

SrebnaStrzała 12-02-2011 11:37

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Widziałeś jaka ropę wlał?

UKey 12-02-2011 14:25

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Tak - miał ropę w baniaku - przelał z litr do metalowej miseczki z stamtąd strzykawką do filtru - tak samo zrobił w przypadku starego i nowego filtra (za drugim razem) przy nowym auto nie zapalało, przy założeniu starego - od strzała :?

stecus 12-02-2011 15:47

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Nic innego jak wadliwy filtr paliwa, miałem taką samą sytuację jeszcze jak jeździłem passatem, też bosch ale to się zdarza każdemu producentowi. O dziwo najmniej problemów jest z naszym Filtronem. Ostatnio w pracy robiłem przegląd w passacie B6 2.0 TDI i wszystkie filtry obok znaczka VW Audi miały logo filtron, więc muszą być niezłe :D

Mariusz 12-02-2011 16:05

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Nie stosuj filtra paliwa firmy Filtron do Mondzia. On ma dużo większą siatkę/przepustowość od oryginala Fordowskiego. W tym przypadku (filtra paliwa) podjedź do ASO i tam kup.

stecus 12-02-2011 16:20

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
To był tylko przykład. Akurat do mondeo oryginały są w przystępnej cenie więc na pewno się opłaca.

UKey 13-02-2011 08:29

Odp: Filtr paliwa od bosha - nowy - padniety?
 
Panowie - mam 10 dni na zwrot filtra - kupiłem go na e-sklepie z częściami do fordów - postanowiłem że jutro spróbuje umówić się z innym warsztatem w moim mieście który robi tylko przy fordach - zobaczymy - dam znać. Jak nie ruszy znów to go odeślę. Zgadzam się że w przypadku TDCi lepiej kupić jednak oryginał - szkoda potem nerwów i pieniędzy - nie mówię że Filtron robi złe filtry ale w tym przypadku obstaje za oryginałem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.