Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 1994-2000] Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=130280)

likwidator11 07-05-2011 10:20

Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic
 
Witam. Mam problem z zaworem start-stop w pompie Lucasa. Sam elektrozawór działa poprawnie ale na trzpieniu elektrozaworu znajduje się gumowy kaptórek który mi wcięło. Odtworzyłem z silikonu i przez pół roku działał ale silikon szlak wziął i nadal pompa działa w trybie awaryjnym czyli 60km/h w 5 min :( Kupiłem elektrozawór ISKRY w nadziei że będą pasowały jakieś części ale nic z tego. Gdzie można coś takiego nabyć ? Czy to może to: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ? Mieszkam pod Warszawą i byłem u Wasia - 400zł !!! Jeśli ktoś ma namiar na część lub taniegi mechanika proszę o pomoc.

wojtekjanus 07-05-2011 15:31

Odp: Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic
 
Tak, to jest zestaw naprawczy zaworu start-stop pompy Lucas-Epic.
W wątku
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
masz rysunki eksplodujące pompy, to są części oznaczone na rysunku numerami 122, 123, 125 i 126.
Brakuje w zestawie części 124 - zdaje się malutkiej podkładki pod sprężynkę.

likwidator11 08-05-2011 18:47

Odp: Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic
 
Dzięki. Już studiowałem te strony.To właśnie z Twoich postów udało mi się wcześniej naprawić pompę. Bardzo mi pomogły. Dam znać jak wyjdzie efekt końcowy. Pozdrawiam Artur

konik9 23-11-2012 14:45

Odp: Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic
 
Witam koledzy, podpowiedzcie gdzie zakupić taki zestaw naprawczy mam transita 2.5 td i potrzebuje tego trzpienia cewki z gumką oraz sprężynki. Szukam lecz nie mogę namierzyć. Jakiś numer katalogowy? Albo ktoś z Was ma??

wojtekjanus 23-11-2012 15:55

Odp: Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic
 
Bywa na Allegro - niestety nie zawsze, w ASO jest cały zawór, zestawu nie ma, wiec chyba też i nr nie ma...
Są dwa różne, niezamienne - od i po 1995 roku...

b2quattro 24-11-2012 12:46

Odp: Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic
 
Panowie, a proszę mi napisać, czy ten zawór może unieruchomić auto:?::?:
Jechałem, po czym auto zaczęło slabnąć jakby brakowało paliwa...
Dolałem do zbiornika 5l, zalałem filtr paliwa i zapalił... ujechałem może ze 300m i znów to samo... znów zalałem filtr do pełna, kręcę rozrusznikiem, silnik jakby chciał zapalić, ale nie zapala... sznurek i cisza zupełna, żadnej reakcji...
Na plaku chodzi, więc rozrząd OK... jak zasilam pompę ze zbiorniczka przed filtrem - żadnej reakcji...
Generalnie żadnej reakcji nawet nie próbuje zapalić... pacjent Lukas Epic 99r 100KM...
Może jakieś inne pomysły macie panowie:?::?:

wojtekjanus 24-11-2012 13:25

Odp: Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic
 
Cytat:

Napisał b2quattro (Post 1910221)
proszę mi napisać, czy ten zawór może unieruchomić auto

No, po to jest, więc jak jest uszkodzony (najczęściej gumka na tworniku) i się nie otwiera, to silnik nie odpali.

Jak by ktoś miał czas, to na próbę można całkiem wyjąć twornik i założyć zawór z powrotem - stale otwarty...

b2quattro 24-11-2012 19:27

Odp: Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic
 
Dziś zdjąłem pompę, z tym czujnikiem start-stop jest przerąbane...
Wychodzą z niego przewody, które idą do okrągłej wtyczki, nie mam pojęcia jak wypiąć z niej piny...
Wojtku, jak byś poradził, bo niby mam całą wtyczkę okrągłą ze wszystkimi czujnikami, tyle tylko, że są to używki, nieco zakurzone i pompa z której są zdjęte wchodziła w tryb awaryjny, ale wchodziła dlatego, że tłoczek w środku był tak porysowany, że nie dawała zupełnie ciśnienia...
Mogę je niby pozakładać, sprawdzić składając z powrotem rozrząd,tylko czy to ma sens, może lepiej zawieźć ją do Nadarzyna, niech ją tam prześwietlą od A do Z :?:
Podpowiedz, jest na Allegro pompa za 800zł ale już sprzedana, jesliby kompleksowa naprawa kosztowała w granicach 1000zł to chyba lepiej dać swoją do naprawy, jak Ty być zrobił:?::?:
Pytam, bo tyle ile ja kasy włożyłem w to auto w tym roku, to już mógłbym chyba, ze trzy takie kupić...

wojtekjanus 24-11-2012 19:43

Odp: Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic
 
A czy ten zaworek start-stop z tej drugiej pompy jest taki sam jak twój stary? Jeżeli taki sam, to przełożyłbym tylko twornik z gumką i sprężynką z zaworu do zaworu. I spróbował pompę włożyć i odpalić...
Zdjąłeś sam zawór start-stop i czy twornik chodzi swobodnie?

Dopiero jakby to nie pomogło, to bym oddał pompę do specjalisty...

Immo zachowuje się normalnie?

b2quattro 24-11-2012 19:46

Odp: Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic
 
Zaworki wyglądają tak samo, nie mam pojęcia jak go sprawdzić, nie rozbierałem go, nawet nie sądziłem, ze można do niego jakoś zajrzeć...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.