Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Falująca moc silnika podczas przyśpeszania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=245173)

mcz79 29-05-2016 19:44

Falująca moc silnika podczas przyśpeszania
 
Witam, wiem że temat był już poruszany ale tracę pomysły chodzi o falującą moc podczas przyśpieszania na 5,6 biegu odczuwalne najbardziej chodzi m silnik tdci 2,0 140 koni. Wymieniłem już zawór od turba , przepływomierz zaślepiłem EGR i problem ciągle istnieje.
Dzisiaj na próbę odpiąłem wtyczkę od Mapsensora i przyspiesza normalnie , poza palącą się lampką na desce. Z tego co wyczytałem te mapsensory prawie wcale się nie psują więc pytanie czy ryzykować i kupić. Problem jest dość popularny ale nie potrafię się na forum doszukać jednoznacznej odpowiedzi.
dzięki.

Przemol1974 29-05-2016 21:20

Odp: Falująca moc silnika podczas przyśpeszania
 
Nie doszukasz się, bo nie ma odpowiedzi. To trudny temat. Ja wymieniłem przepływkę, nowe zawór EGR, słynne zaworki i nic. Czasem czuć i tyle. Ktoś właśnie opisywał o odpięciu tej wtyczki, że jest lepiej no ale w gratisie świeci się na desce komunikat.

mcz79 29-05-2016 21:33

Odp: Falująca moc silnika podczas przyśpeszania
 
Ale to jest dosyć mocne falowanie to jest nie możliwe ze nie ma na to rady. Jutro założę jeszcze na próbę nowy mapsensor

Przemol1974 29-05-2016 22:21

Odp: Falująca moc silnika podczas przyśpeszania
 
No to ja jestem ciekaw czy przyniesie poprawę? :) Jeśli będzie ok to ja też zmienię:)

mcz79 29-05-2016 22:27

Jutro dam znać

niestety wymiana mapsensora nie pomogła :( nawet zrobiłem upgrade PSM IDSem i dalej to faluje , bede jezdził z odpiętą wtyczką z mapsensora.

Udało mi się pozbyć tego głupiego falowania , po wymianie wszystkiego wymieniłem jeszcze czujnik położenia ( kopiowania ) turbiny i auto idzie idealnie !! jest do niego bardzo prosty dostęp pod osłoną odkrecasz 3 śrubki i tyle cena na allegro 179. W serwisie mówią ze ten typ tak ma bo ten czujnik nie jest jako część zamienna i musieli by wymienić całą turbinę a to kosztowne.

Przemol1974 02-06-2016 17:47

Odp: Falująca moc silnika podczas przyśpeszania
 
Cytat:

Napisał mcz79 (Post 2605530)
Udało mi się pozbyć tego głupiego falowania , po wymianie wszystkiego wymieniłem jeszcze czujnik położenia ( kopiowania ) turbiny i auto idzie idealnie !! jest do niego bardzo prosty dostęp pod osłoną odkrecasz 3 śrubki i tyle cena na allegro 179. W serwisie mówią ze ten typ tak ma bo ten czujnik nie jest jako część zamienna i musieli by wymienić całą turbinę a to kosztowne.

To zapodaj linki do części, ja wymienię

mcz79 02-06-2016 21:42

Odp: Falująca moc silnika podczas przyśpeszania
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] tu jest najtaniej

Cielak17 03-06-2016 09:08

Odp: Falująca moc silnika podczas przyśpeszania
 
Jak u was były wyczuwalne te falowania podczas przyśpieszania.
Ja głównie zauważam ten problem u siebie gdy wrzucę 6 i zaczynam przyśpieszać mocno od 140 km/h. Przy lekkim dodawaniu gazu takich objawów nie czuję.
Problem póki co odczuwam aby na 6 biegu.
Znajomy właśnie mówił, że może to być ten czujnik położenia turbiny.

Przemol1974 03-06-2016 18:23

Odp: Falująca moc silnika podczas przyśpeszania
 
Cytat:

Napisał mcz79 (Post 2605677)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] tu jest najtaniej

W tym linku nie jest wymienione nasze auto, na pewno będzie pasował?

mlynczaj 03-06-2016 18:48

Odp: Falująca moc silnika podczas przyśpeszania
 
Chciałbym tylko dodać, że niekoniecznie wymiana tego czunika pomoże na falowanie/zmienne przyspieszanie. Wymieniłem ten czujnik i nadal faluje podczas przyspieszania. Widocznie powodów może być wiele, niemiej życzę powodzenia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.