Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Niespodziewany wyciek oleju i koniec jazdy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=294731)

Adam-PM 11-04-2019 18:52

Niespodziewany wyciek oleju i koniec jazdy
 
cześć, w czasie jazdy Mondeo MK3 TDCI 130 KM 6 biegów nagle bez żadnych wcześniejszych objawów dało się słyszeć odgłos jakby z silnika urwała się połowa osprzętu i silnik od razu zgasł gubiąc za sobą cały olej. Wyciek oleju jest pod silnikiem w okolicy rury wydechowej, fala oleju poszła głownie na tłumik środkowy - cały czarny. Jakieś pomysły co to mogło być?

Jaryska 11-04-2019 19:27

Odp: Niespodziewany wyciek oleju i koniec jazdy
 
Pewnie urwał sie korbowód, rozerwał blok.
Czeka cie wymiana silnika, tego nie da rady naprawi c.

kamilns 12-04-2019 11:38

Odp: Niespodziewany wyciek oleju i koniec jazdy
 
Jaka predkosc i obroty silnika byly? Podczas przyspieszania tak walnelo?

Adam-PM 12-04-2019 14:55

Odp: Niespodziewany wyciek oleju i koniec jazdy
 
predkosc okolo 70 - 80 km/h, podczas delikatnego przyspieszania

rozrusznik nie kręci więc chyba naprawdę wszystko w silniku się pokaszaniło. We wtorek oddaję do mechanika na wycenę ale już mam rozglądać się za nowym silnikiem. Gdzie najlepiej kupować na co zwracać uwagę? Czy to się w ogóle opłaca do auta z 2003 roku...

stecus 12-04-2019 15:46

Odp: Niespodziewany wyciek oleju i koniec jazdy
 
W 2003 roku była akurat zmiana, tzw lift i zmieniły się wtryskiwacze, przed liftem są długie po lifcie krótkie, musisz szukać takiego silnika jak masz, to jest chyba najważniejsze. Ostatnio miałem mk3 tdci z 2006 roku które przebyło drogę z Pomorza przez Warszawę potem trafiło w moje okolice i pokonało trzeciego mechanika zanim trafiło do mnie. Pierwszy mechanik zmienił silnik jak się potem okazało na przedliftowy i założył krótkie wtryski które nie wystawały z głowicy. Efekt wiadomo jaki, paliwo wlewało się nad tłok kropelkami, kupa dymu i brak możliwości odpalenia. Zmieniłem silnik na taki jak trzeba i hula. Czy się opłaca, jak auto jest w dobrym stanie i ma ok wtryski i pompę to tak, a z drugiej strony to wartość całego sprawnego to max 5 tyś, pod warunkiem że jest ładne.

Adam-PM 12-04-2019 22:07

Odp: Niespodziewany wyciek oleju i koniec jazdy
 
może przyda się komuś informacja, że przebieg na liczniku to 370 000 km (ile naprawdę nie wie nikt)

jeśli EGR jest bez elektroniki to dobrze kombinuję, że to przedliftowy?

jendrekmak 19-04-2019 13:34

Odp: Niespodziewany wyciek oleju i koniec jazdy
 
Nie koniecznie, bo w 2004 roku też były bez elektrycznego EGRa. Pokaż jaką masz konsolę centralną w środku, to z grubsza będzie wiadomo. Lift był w czerwcu 2003 roku.

krystian1410 19-04-2019 19:16

Odp: Niespodziewany wyciek oleju i koniec jazdy
 
zdejmnij przelew z wtrysku i odczytaj nr wtryskiwacza i będzie wiadomo czy masz krótkie czy długie

Jaryska 20-04-2019 09:26

Odp: Niespodziewany wyciek oleju i koniec jazdy
 
Nie napisałeś, co uszkodziło sie w silniku, czy kupiłeś inny silnik, bo zadajesz nowe pytania, nie informując nic o skutkach tej awarii.

Adam-PM 20-04-2019 22:31

Odp: Niespodziewany wyciek oleju i koniec jazdy
 
Samochód od jakiegoś czasu stoi u mechanika i jest diagnoza - dziura w bloku silnika. Czeka na decyzję co robimy (auto nie jest moje)

Do tej pory uważałem silniki MK3 TDCI za solidne, że co najwyżej wtryski/pompa Delphi będzie do roboty. Myliłem się czy po prostu pech?

Auto ma konsolę sprzed liftu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.