Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] spadek mocy klimy na postoju?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=134614)

adrianooo 04-07-2011 20:53

spadek mocy klimy na postoju??
 
witam...tak ja w temacie interesuje mnie czy spada moc klimy na postoju??dodam ze dziala u mnie wszystko sprawnie przed sezonem wymienilem kilka rurek i sprezarke wiec jest ok,ale jak postoje z 10 min na postoju to juz takie zimne bardzo powietrze nie leci....czy to normalne??

kacper1k3 04-07-2011 21:10

Odp: spadek mocy klimy na postoju??
 
Witam !!!
Sprawdz czy działają wentylatory przy włączonej klimatyzacji.

adrianooo 04-07-2011 22:13

Odp: spadek mocy klimy na postoju??
 
tak wenylatory dzialaja normalnie,problem w tym ze nie leci takie zimne powietrze jak podczas jazdy...

wojtekn 05-07-2011 21:13

Odp: spadek mocy klimy na postoju??
 
To niestety nie jest normalne pomyśle może rano coś mi do głowy przyjdzie :wink:

adrianooo 05-07-2011 21:39

Odp: spadek mocy klimy na postoju??
 
ok,tak wiec czekam na sluszna rade.

wojtekn 06-07-2011 07:41

Odp: spadek mocy klimy na postoju??
 
Wiesz, co po przemyśleniu i skonsultowaniu z kumplem, jeśli to dzieje ci się tylko na postoju i wentylatory działają to masz zabrudzoną chłodnice inna opcja raczej nie wchodzi w grę.
Musisz ją przemyć, choć od razu zaznaczę, że nie zawsze udaje się to bez wymontowania tak, aby to przyniosło oczekiwany rezultat..

mateusz102 06-07-2011 08:01

Odp: spadek mocy klimy na postoju??
 
Ja mam taki sam objaw, tem. spada na postoju wentylator się kręcą. A w dodatku tem. max to 17stopni ehhh

greg1971 06-07-2011 11:16

Odp: spadek mocy klimy na postoju??
 
Weź pod uwagę, że podczas postoju silnik pracuje na wolnych obrotach, sprężarka też wolniej się kręci i ma mniejszą wydajność.

Biernaś 06-07-2011 12:23

Odp: spadek mocy klimy na postoju??
 
U mnie było podobnie i okazało się, że była tylko połowa gazu. Poza tym klimiarz mówił mi, że w czasie jazdy dodatkowo pęd powietrza chłodzi czynnik w układzie

Przemek_PC 06-07-2011 15:58

Odp: spadek mocy klimy na postoju??
 
Chłodzi czynnik obniżając jego ciśnienie zanim ponownie trafi do sprężarki. Po to właśnie jest skraplacz (chłodnica klimy) i po to po uruchomieniu klimy startują wentylatory. U mnie objawów jak wyżej nie obserwuję, klima na postoju nawet kilkunastominutowym działa jak należy z tą różnicą, że wentylatory dużo częściej wchodzą na drugi bieg niż przy powolnej jeździe w mieście, w trasie pęd powietrza jest na tyle duży, że drugi bieg wentylatorów nie jest potrzebny.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.