Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=53695)

Markbroda1 23-10-2008 20:30

Silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz
 
Witam!To mój pierwszy raz na forum forda ,pisze bo oczywiście potrzebuje pomocy.Kupiłem miesiąc temu Forda Mondeo TDCI ,mój pierwszy diesel!!Od jakiegoś czasu zachowuje się dość dziwnie ,co kilka odpaleń zapala w taki sposób że trzyma około 350 obrotów i co ciekawe nie reaguje na gaz.Samochód muszę zgasić i ponownie odpalić i zazwyczaj jest OK do następnego razu.Dodam że ta praca na tych 350 jest stabilna ale telepie całym autem.Może ktoś miał taki przypadek.Byłbym wdzięczny za pomoc.Wiem że muszę jechać na kompa,ale może coś od forumowiczów.Pozdrawiam.

Markbroda1 24-10-2008 06:16

Re: [Mk3]Silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz
 
Chyba niestety jestem jedynym taki przypadkiem.Ciekawe.Żadnych pomysłów?Zaczynam się bać.

robal 24-10-2008 06:58

Re: [Mk3]Silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz
 
Czy zapala się tobie kontrolka silnika gdy się to dzieje?

CERES 24-10-2008 09:37

Re: [Mk3]Silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz
 
może w Twoim mondku się Windows zawiesił......
a tak na poważnie to trudno powiedzieć co to się dzieje

wojtekjanus 24-10-2008 12:03

Re: [Mk3]Silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz
 
Taki sam przypadek miałem w 2,0tdci. Okazało się, że słabo kręcił rozrusznik.
Porafiłem doprowadzić do takiego stanu silnik za każdym razem, kręcąc rozrusznikiem trochę za krótko ( w celach demonstracyjnych w warsztacie ). Natomiast jak trzymałem do końca,aż sam wyrzuci zębatkę z wieńca (bo tak jest w tdci), to zawsze zapalał ok.
Wpierw sprawdź może aku, a potem dopiero rozrusznik. Ja musiałem wymienić zębnik.

Markbroda1 24-10-2008 16:27

Re: [Mk3]Silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz
 
Fajnie że ktoś się odezwał.Jakoś lepiej mi się zrobiło.Odnośnie tego co piszesz Wojtek:Dzisiaj zauważyłem właśnie że jak dłużej przytrzymam rozrusznik to ta sytuacja się nie zdarza.Tym postem utwierdzasz mnie w przekonaniu że to może jakieś przyzwyczajenie do benzyny która paliła od kopa.Będę pisał o moich obserwacjach ,a jutro jadę pod kompa , zobaczymy .

Markbroda1 24-10-2008 16:31

Re: [Mk3]Silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz
 
Dodam że oczywiście nic na desce się nie zapala(patrz sprężynki itd) .Po normalnym odpaleniu ciągnie jak należy ,nie dławi się ,nie przerywa,ani nic innego złego nie robi.

wojtekjanus 24-10-2008 17:00

Re: [Mk3]Silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz
 
Ja pokazywałem ten efekt w naprawdę dobrej stacji która robi TYLKO Transity, zrobili ogromne oczy, widzieli coś takiego po raz pierwszy. Ale ponieważ rozrusznik na nowym wieńcu koła zamachowego (świeżo po wymianie dwumasy) kręcił słabo i piszczał dziwnie, przy okazji wizyty zmieniłem zębatkę i JAK RĘKĄ ODJĄŁ - zjawisko zniknęło.
Jak masz za dużo kasy to jedź na kompa, będziesz miał tylko więcej zmartwień, ja bym wpierw pomierzył napięcie na aku po dłuższym postoju ( 12,7 V jest ok). Zawsze powtarzam, że o elektronice w tdci można powieść na 1000 stron napisać, wyskoczy ci tysiąc błędów i dopiero będziesz się drapał po głowie.
Mnie się wydaje, że tu dobrze sprawdza się zasada: działa - nie ruszać

Markbroda1 24-10-2008 18:34

Re: [Mk3]Silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz
 
Wiesz co, u mnie ta sytuacja nigdy nie dzieje się rano .Rozrusznik kręci dobrze.Nic nie wskazuje na jakiś problem z aku.Ale może po prostu ja go trzymam na rozruch za krótko.Zobaczymy.Jutro spróbuje go przetrzymywać na rozruszniku, zobaczymy.Dzisiaj pomyślałem o tym jak wstawiałem go do garażu.Napisz jeśli możesz czy tez po odpaleniu absolutnie nie reagował na gaz i chodził jakby na trzy cylindry.

wojtekjanus 24-10-2008 20:54

Re: [Mk3]Silnik po odpaleniu nie reaguje na gaz
 
Identycznie u mnie było - na zimno super, nigdy nic. Natomiast np po pół godz jazdy zatrzymałem się przy sklepie na 3 minuty, wracam, odpalam i...wiadomo co.
Masz dokładnie to samo, przytrzymuj dłużej stacyjkę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.