Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Głośniejsza praca silnika po dodatku do paliwa i oleju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=335950)

BlueCat 05-07-2023 10:08

Głośniejsza praca silnika po dodatku do paliwa i oleju
 
Cześć,

Mam taką dziwną przypadłość. Jakiś czas temu dodałem ceramizer do oleju oraz dodatek do paliwa od Liquid Moly, który niby miał wspomagać czyszczenie ukladu z nagaru. I wszystko pięknie ładnie. Zgodnie z instrukcją środka do oleju, przejechałem 2000 tys. do uzyskania pełnego efektu i tu dzonk. Silnik miał pracować ciszej, a jest dokładnie na odwrót. Wyraźnie słychać, że pracuje głośniej. Co prawda przestał mi się troche dusić (poprzednie moje tematy), co nie zmienia faktu, że coś jest nie tak.

Ktoś miał może taka przypadłość? Może to po wymieceniu sadzy z układu jakieś " luzy" się odblokowały? Na kompie oczywiście nie mam błędów.

konieczko5 05-07-2023 10:16

Odp: Głośniejsza praca silnika po dodatku do paliwa i oleju
 
Po takim przebiegu silnik ma prawo głośniej pracować.

AdoKrycha007 05-07-2023 10:33

Odp: Głośniejsza praca silnika po dodatku do paliwa i oleju
 
Instrukcja auta, str 227: "Nie należy dolewać do oleju substancji polepszających osiągi silnika. Mogą one powodować uszkodzenie silnika."

BlueCat 05-07-2023 12:29

Odp: Głośniejsza praca silnika po dodatku do paliwa i oleju
 
Cytat:

Napisał AdoKrycha007 (Post 3462485)
Instrukcja auta, str 227: "Nie należy dolewać do oleju substancji polepszających osiągi silnika. Mogą one powodować uszkodzenie silnika."

Tylko tyle, że to nie są polepszacze, a konserwujące (podobno). Też sam ich nie wybierałem, a polecił mi je mechanik, co robił 9 lat w ASO Forda. Zresztą, ten ceramizer do oleju już raz był u mnie testowany ( inne auto) i zdał egzamin.

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] nie bardzo wiem co masz na myśli. Czy chodzi ci o ogólny przebieg samochodu?

AdoKrycha007 05-07-2023 12:32

Odp: Głośniejsza praca silnika po dodatku do paliwa i oleju
 
sprawa jest prosta - wypłukało ci nagary i teraz zaworki/tłoki itp sobie klepią.
pogorszyłeś sobie tylko sprawę, zamiast polepszyć.

langolier 05-07-2023 14:22

Odp: Głośniejsza praca silnika po dodatku do paliwa i oleju
 
Może niepotrzebnie dodałeś dwa naraz ?

BlueCat 05-07-2023 15:42

Odp: Głośniejsza praca silnika po dodatku do paliwa i oleju
 
Cytat:

Napisał AdoKrycha007 (Post 3462511)
sprawa jest prosta - wypłukało ci nagary i teraz zaworki/tłoki itp sobie klepią.
pogorszyłeś sobie tylko sprawę, zamiast polepszyć.

Zależy jak na to spojrzeć. Ale tak. Czyli jeśli chciałbym nieco wyciszyć silnik, musiałbym praktycznie przeprowadzić jego remont. Nie wiem tylko, czy jest sens i czy się opłaca (jakie koszta mogą być przy regulacji zaworów i zmianie pierścieni tłoków?). Może pojeżdżę jeszcze z rok, dwa i chyba się zdecyduje sprzedać ten samochód, bo im głębiej w las, tym bardziej coś szwankuje.

AdoKrycha007 05-07-2023 15:59

Odp: Głośniejsza praca silnika po dodatku do paliwa i oleju
 
nie bardzo tylko rozumiem jak chciałeś polepszyć "ciszę" wlewając coś, co rozpuszcza/myje.

BlueCat 05-07-2023 16:24

Odp: Głośniejsza praca silnika po dodatku do paliwa i oleju
 
Cytat:

Napisał AdoKrycha007 (Post 3462540)
nie bardzo tylko rozumiem jak chciałeś polepszyć "ciszę" wlewając coś, co rozpuszcza/myje.

Nie, tu był inny powód. Z jakiegoś powodu zaczął mi znikać olej i to sporo (około 1 kreski na bagnecie na tydzień). Więc opisałem sytuacje ww. koledze z ASO, a ten polecił mi jak najszybciej poczynić te kroki z dodatkiem, a jak by nie pomogło, to miałem od razu sprzedawać auto, bo w innym przypadku czekałby mnie kosztowny remont silnika. I tak się to zaczęło.

Dodam, że olej przestał mi uciekać.

hindus 05-07-2023 23:38

Odp: Głośniejsza praca silnika po dodatku do paliwa i oleju
 
Czyli jest głośniej ale za to olej nie ucieka? Brzmi jak uczciwa wymiana :p


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.