Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2006-2014] Nagły spadek prądu, Rozładowany akumulator (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305724)

grzechu0011 02-02-2020 10:36

Nagły spadek prądu, Rozładowany akumulator
 
Dzień dobry, posiadam forda transita z 2007 roku z silnikiem 2,4tdci, jest to bus przerobiony na kampera, i od samego zakupu ( czyli od roku) borykam się z problem spadku prądu , otóż mam taką sytuację że jestem w trasie , więc akumulator jest pełny , robię sobie przerwę na stacji paliw, chcę odpalić , zero reakcji, tak jakby padł w sekundę, aczkolwiek posiadam 2 dodatkowe akumulatory do osprzętu kamperowskiego i w razie czego podłączam je , i odpalam normalnie( akumulator wymieniłem),później mogę go zgasić od razu i odpala normalnie, również po dłuzszym postoju odpala normalnie, odpiąłem instalacje kamperową od samochodowej aby sprawdzić czy to nie to , lecz jednak problem nadal występuje, zauważyłem że jak jadę autem i włączę głośno muzykę to następuję spadek napięcia poniżej 12v.
Alternator niby dobrze działa jak sprawdzałem napięcie podczas odpalania, to jest OK.
Zauważyłem że dwukrotnie spalił mi się bezpiecznik od oświetlenia w środku(również od zasilania złącza diagnostycznego) ale czy moze miec to coś wspólnego ?
Jaka diagnostykę zalecacie ? Oraz co to może być według Was ?
Dziękuję za pomoc.

wojtekjanus 02-02-2020 13:18

Odp: Nagły spadek prądu, Rozładowany akumulator
 
Nie do końca jest jasne to co opisałeś. Ale zakładam, że samochód ma dołożony separator na te dwa dodatkowe akumulatory, a podstawowy jest podłączony bezpośrednio do styków rozrusznika.
Jeżeli przy próbie uruchomienia rozrusznika nie słychać kompletnie nic - nawet stycznik rozrusznika czy przekaźnik nie stuka, a immo (kontrolka) zachowuje się poprawnie, to po kolei sprawdź napięcia na bezpieczniku nr 17, na stykach prądowych przekaźnika R4 i sterujących tego przekaźnika czy pojawia się napięcie ze stacyjki.

Jeżeli słychać stycznik - albo przewód prądowy akumulatora (np klema) nie ma kontaktu, albo przerobiona instalacja z separatorem jest jakimś dziwolągiem uniemożliwiającym bezpośrednie połączenie wysokoprądowe akumulator-rozrusznik.

grzechu0011 08-02-2020 22:42

Odp: Nagły spadek prądu, Rozładowany akumulator
 
Dzięki za odpowiedź , wydaje mi się że jest tak jakby ten pstryk, muszę w takim razie zweryfikować i sprawdzić te kable , raczej nie chodzi o ten separator ponieważ odłączyłem go aby zweryfikować czy aby to nie jest to.

wojtekjanus 09-02-2020 08:10

Odp: Nagły spadek prądu, Rozładowany akumulator
 
Cytat:

Napisał grzechu0011 (Post 3221848)
raczej nie chodzi o ten separator ponieważ odłączyłem go

Sam separator zapewne nie ma wpływu na awarię, ale chodzi o to, czy podczas jego instalacji coś nie zwalono z połączeniami przewodów wysoko prądowych. Jeżeli przewody wysoko prądowe są ok (można zewrzeć na próbę na krótko styki stycznika - uwaga: auto nie na biegu!), leć po kolei sprawdzając, czy pstryka przekaźnik, potem czy pojawia się napięcie na styczniku rozrusznika.

ziemek56 17-02-2020 19:25

Odp: Nagły spadek prądu, Rozładowany akumulator
 
Cytat:

Napisał grzechu0011 (Post 3221848)
wydaje mi się że jest tak jakby ten pstryk

Tylko ten "pstryk" może oznaczać, że napięcie jest OK, załącza zworę elektromagnesu rozrusznika OK,

Ale np styki elektrozaworu są nadpalone (przywęglone) i nie dają poprawnego zestyku prądu rozruchowego.
Niedawno właśnie ten temat przerabiałem i mi się utrwalił.
Elektromagnes ca 50,- robota 10 do 15 minut. klucz Torks 10. :)

grzechu0011 26-05-2020 07:54

Odp: Nagły spadek prądu, Rozładowany akumulator
 
Problem rozwiązany, uszkodzony alternator.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.