Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Auto samo się zamyka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113769)

matrog19 01-11-2010 20:01

Auto samo się zamyka
 
Witam. Mam pytanie czy zaobserwowaliście w swoich mondkach takie zjawisko jak ja. Otórz mój sam się zamyka ale tylko gdy silnik jest zgaszony i siedze w nim w środku. Jak wyjde sam się nie zamknie no i już dokładnie nie pamiętam ale chyba kluczki muszą być wyjęte ze stacyjki. Klilka razy mi się tak zdarzyło i to pod rząd. W instrukcji nic o tym nie wspominają a jestem ciekaw od czego to zależy. Nic nie ustawiałem w nim ani nic nie było ustawiane bo wymieniałem akumulator to wszystko się pokasowało. Co sądzicie?

Max77pl 01-11-2010 20:52

Odp: Auto samo się zamyka
 
Przyłączam się do pytania. Moje auto czasami zamyka się w czasie jazdy.

matrog19 01-11-2010 20:56

Odp: Auto samo się zamyka
 
Chodzi o zamykanie się na postoju kolego bo w czasie jazdy to można sobie zaprogramować

Emmm 01-11-2010 21:06

Odp: Auto samo się zamyka
 
U mnie czasami bywa, że auto samo się zamyka, ale tylko podczas upałów (w dni słoneczne), dzieje się tak, kiedy otworzę z pilota i zanim chwycę za klamkę, słyszę jak zamki się zamykają :) . Winę za taki stan rzeczy, prawdopodobnie ponosi zamek w drzwiach pasożyta.
Pozdrawiam

matrog19 01-11-2010 21:23

Odp: Auto samo się zamyka
 
u mnie ma znaczenie czy siedze na fotelu bo jak nie to sie nie zamkna. Tak filozofowałem, że może ma tak być żeby np gdy sie zgasi auto i siedzi np na parkingu i przypadkiem by się zasnęło to nas nie wynisą razem z samochodem hehe ale to tylko moje tłumaczenia ;)

1olek 01-11-2010 21:32

Odp: Auto samo się zamyka
 
u mnie sie sam zamyka ale tylko wtedy gdy otworze go z pilota i nie otworze zadnych drzwi, wtedy po chwili sam sie zamyka, to takie zabezpieczenie jak bys sobie niechcaco kluczyk wcisnal w kieszeni lub jakims cudem kod z innego pilota przypasowal by do Twojego i otworzyl auto.

QwersArtur 01-11-2010 21:41

Odp: Auto samo się zamyka
 
Przerabiałem to w swoim mondeo przez ostatnią zimę, panowie z aso twierdzili,że to wina alarmu etc. Problem stanowi sterownik zamka w drzwiach kierowcy, są na forum pomysły co z tym zrobić, ja po prostu kupiłem nowy zamek i jest ok. można to reanimować ale i tak problem wróci, używka też nie wiadomo ile posłuży, czasami też są przez to problemy z klapą.

matrog19 01-11-2010 21:55

Odp: Auto samo się zamyka
 
no to widzisz 1olek już sie wyjaśnilo. Bo teraz kojarze ze jak pilotem sie bawilem to potem mi sie zamykal. Czyli wszystko jest OK i to ma sens. Bawilem sie jak w srodku siedzialem pilotem i nie otwieralem drzwi.

Krzys. 02-11-2010 09:00

Odp: Auto samo się zamyka
 
Koledzy walczyłem z tym dosyć długo. Wiadomo, że przyczyną są mikroprzełączniki w zamku kierowcy. Kupiłem używany zamek z innych drzwi i wymieniłem same mikroprzełączniki. Poprawiło się ale problem powrócił po jakimś czasie. Szczególnie rano jak autko postało na zimnym.
W końcu kupiłem taki mikroprzełącznik :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
i wymieniłem tylko ten jeden w zamku co jest na samym dole w rogu ( są dwa - jeden sterowany kluczykiem i drugi sterowany dźwignią od rygla - o ten mi chodzi ). Efekt - od długiego czasu zero problemów. Nawet na silnym mrozie. Problemem jest zapewne w oryginalnym mikroprzełączniku ta czerwona gumka ( w nowym niebieska ) która na zimnym robi się sztywna i przełącznik nie zmienia pozycji.
Ponieważ ten nowy mikroprzełacznik jest delikatnie mniejszy i nie ma zagiętych nóżek zdecydowałem się go przylutować do styków.
ZDECYDOWANIE POLECAM TO ROZWIĄZANIE.
Jak robi się samemu to koszt 8 zeta przełącznik, chyba 15 przesyłka ( no niestety ) i max. godzina roboty nie spiesząc się.
Kolegom z okolicy mogę pomóc w wykonaniu.

matrog19 02-11-2010 10:29

Odp: Auto samo się zamyka
 
Też bym chyba musiał to wymienić bo zamki mi nie wariują ( wyjaśniło się kiedy mi się zamyka) ale mam taki problem, że jak zarygluje drzwi ryglem kierowcy od środka to już ich ani ryglem ani klamką nie otworze. Musze pilotem jedynie. Czy wymiana tego mi pomoże? Mógłbyś kolego wstawić jakaś fotke z neta całego zamka i zaznaczyć gdzie jest ten mikroprzełącznik?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.