Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Usunięcie DPF + emulator - proszę o opinie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=153020)

WalterAlfa 10-03-2012 13:49

Usunięcie DPF + emulator - proszę o opinie
 
Witam!

Mam Focusa 1,6TDCi z filtrem cząstek stałych. Przebieg to 130tyś. I DPF do wymiany :(
Koszt wymiany w ASO 6700zł, koszt usunięcia+emulator 1500zł.
Proszę o opinie osób, które usunęły DPF, jednocześnie montując emulator elektroniczny.
Pytania:
1. Czy jeździ się tak samo? Czy nie ma problemów?
2. Czy przy przeglądach rocznych w stacjach diagnostycznych nie ma problemów?
3. Czy w ASO nie robią problemów? Tzn. czy przypadkiem te programy diagnostyczne nie zmieniają czegoś, co potem powoduje nieprawidłowe działanie?

Pozdrawiam.

Matych 10-03-2012 14:05

Odp: Usunięcie DPF + emulator - proszę o opinie
 
Pojedz do V-techu polecam Łowicz usuną ci filtr i prawidłowo obrobią program przy okazji możesz podnieść moc silnika cena to też 1500,Wystrzegaj się jak ognia, emulatorów i warsztatów które nie mają o ty m pojęcia a takich jest 90% na przyszłość trochę poszukaj na forum jest dużo o filtrach np tu.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

WalterAlfa 10-03-2012 14:23

Odp: Usunięcie DPF + emulator - proszę o opinie
 
A dlaczego uważasz, że emulatory są złym rozwiązaniem? Czytałem, że ich zaletą jest brak konieczności zmieniania czegokolwiek w sterowniku.

Walut 10-03-2012 17:13

Odp: Usunięcie DPF + emulator - proszę o opinie
 
nie stosuj emulatorów, fachowo u fachowca z praktyką, niczego w sterowniku nie zmieniasz oprócz modyfikacji programu. polecam vtech, też u nich robiłem, tyle że w Krakowie. już półtorej roku i fajnie jest

Matych 10-03-2012 19:34

Odp: Usunięcie DPF + emulator - proszę o opinie
 
Cytat:

Napisał WalterAlfa (Post 1797444)
Czytałem, że ich zaletą jest brak konieczności zmieniania czegokolwiek w sterowniku.

Nikt niczego nie będzie zmieniał oprócz poprawek w programie które wyjdą tylko na lepsze.

WalterAlfa 10-03-2012 19:57

Odp: Usunięcie DPF + emulator - proszę o opinie
 
A czy w tym VTechu fizycznie wycinają DPF czy tylko wyłączają? Zależy mi na całościowym rozwiązaniu.

I jeszcze odnośnie emulatora: dlaczego wg Was to złe rozwiązanie? Idea wydaje się słuszna, nie trzeba nic zmieniać w sterowniku (przez zmianę rozumiem oczywiście poprawki w programie), po prostu sterownik "myśli", że ma sprawny DPF. Gdzie tkwi problem?

skrzypekps 11-03-2012 18:42

Odp: Usunięcie DPF + emulator - proszę o opinie
 
komputer z tego co słyszałem "czyści" ropką DPF'a nawet jak czujniki nie wykazują różnicy ciśnień tzn nawet jak jest czysty - tak zapobiegliwie więc jeśli wywalasz wnętrzności i montujesz emulator to komputer i tak dawkuje ropke na czyszczenie mimo ze tam DPF'a nie ma, a to ma wpływ na żywotność układu wydechowego i białą chmurkę za twoim autkiem.

Jeśli się mylę proszę mnie poprawić...

Deryll 11-03-2012 18:53

Odp: Usunięcie DPF + emulator - proszę o opinie
 
Cytat:

Napisał skrzypekps (Post 1798127)
Jeśli się mylę proszę mnie poprawić...

Nie mylisz się, nawet przy teoretycznie czystym DPFie regeneracja sporadycznie będzie się odbywać. Coraz rzadszy olej powoli dobije i tak lichą twoją turbinkę.

Boblo 12-03-2012 00:06

Odp: Usunięcie DPF + emulator - proszę o opinie
 
emulatory to dobre rozwiązanie dla aut gdzie nie sa się wyproramowć filtra. A że takich aut jest sporo Vtech wprowadził do swojej oferty emulatory.

heko 12-03-2012 23:43

Odp: Usunięcie DPF + emulator - proszę o opinie
 
...emulator do 1,6??!!bez sensu, to półśrodek...emulatory montuję tylko w Toyotach. Lexusach, Mazdach 2,0 w Jaguarach trzeba zrobić na oba sposoby....bo w nich niema innej możliwości, w każdym innym przypadku modyfikacja programowa i przeróbka ukł. wydechowego ( w 1,6 jest b. istotna) to jedyne słuszne rozwiązanie....właśnie w 1,6 najczęściej demontuje wcześniej założone emulatory, aby pozbyć się dopalania, co prawda odbywa się to stosunkowo rzadko i krótko, nie generując usterek na desce, ale jest uciążliwe i ma zły wpływ na jakość oleju silnikowego, a jak wiadomo te silniki tego wyjątkowo nie lubią


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.