Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Chłodzenie silnika -coś nie tak (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=176342)

gfmondeo 20-02-2013 10:57

Chłodzenie silnika -coś nie tak
 
Witam
Posiadam mondzia 1.8 benzynka-gaz. Wczoraj podczas powrotu z pracy zauważyłem że wskazówka od temperatury pracy silnika nic nie drgneła, podniosłem maskę - naczynko wyrównawcze puste- delikatnie odkręciłem korek i zrobiła sie cofka - co mogło się stać - czyżby termostat a może pompa wody kończy swój żywot, aha i zaczął mi troche kopcić na biało na gazie a na benzynie normalnie. Prosze o pomoc

macko333 20-02-2013 11:55

Odp: Chłodzenie silnika -coś nie tak
 
Witam. jeśli chodzi o wskazówkę na liczniku to odpowiada za jej wskazania czujnik w dolnej części obudowy termostatu. a jeśli chodzi o poziom płynu w zbiorniczku to może być przyczyną brak odpowietrznika układu lub nie sprawny. w korku powinien być mały otwór tak żeby opary które się w układzie zbierają mogły się wydostawać. Miałem to samo u siebie, odkręciłem korek i płyn wrócił, więc ciśnienie gazy wypchało płyn ze zbiornika. kolejna sprawa, jeśli nie będzie działało odpowietrzanie układu to ciśnienie będzie ci wywalało płyn w najsłabszym miejscu całego układu, u mnie pociło się kolo czujników w obudowie termostatu, ale to nie musi być regułą.

gfmondeo 20-02-2013 12:04

Odp: Chłodzenie silnika -coś nie tak
 
tylko mi długo sie nagrzewa w środku samochód

Bump: zamierzam sie do zrzucenia płynu chłodniczego czy od razu może zmienić termostat jak sie bede grzebał z czujnikiem? a pytanko do pompy wody jakie są oznaki wykańczania się jej (od czasu do czasu słychać jakby łożysko)

darmodziej 20-02-2013 15:11

Odp: Chłodzenie silnika -coś nie tak
 
Cytat:

Napisał macko333 (Post 1961934)
w korku powinien być mały otwór

W korku nie ma otworka, tylko zaworek, który otwiera się po przekroczeniu określonego ciśnienia w układzie chłodzenia. Mondeo ma ciśnieniowy układ chłodzenia, żeby podnieść temperaturę wrzenia płynu chłodniczego. Nie chcę źle wróżyć, ale to może być przedmuchana uszczelka pod głowicą.

gfmondeo 20-02-2013 15:44

Odp: Chłodzenie silnika -coś nie tak
 
biały dymek głownie na postoju czy zimny czy ciepły silnik czyźby to uszczelka?

Bump: obroty silnika na benzynce nie falują - utrzymują sie równo, jedynie jak przełacze na gaz to na biegu jałowym zaczynają falować ( nowy parownik gazu), już sam nie wiem co może byc przyczyną

Bump: od czego zacząć aby nie popaść w koszty?

darmodziej 21-02-2013 15:20

Odp: Chłodzenie silnika -coś nie tak
 
Możesz, na dobry początek spuścić płyn chłodniczy i sprawdzić, ile go tam jest. Powinno być 6,6 l. Jak już spuścisz płyn, to wyjmij termostat i sprawdź, czy jest dobry (włóż do garnuszka z wodą, postaw na gazie i zagotuj wodę, powinien się otworzyć tuż przed zagotowaniem wody).
Napisz, jaką masz instalację gazową.

gorni 22-02-2013 19:45

Re: Chłodzenie silnika -coś nie tak
 
jeśli na benzynie nie faluje a na gazie faluje, to popraw ustawienie parownika, też tak miałem. czasami trzeba ustawienie troszkę poprawić niż wg analizatora spalin, te silniki są dość czułe.

a co do czujnika temp. to wyjmij wtyczkę i zewrzyj dwa piny we wtyczce, jak wskazówka pójdzie do końca to wymiana czujnika, jeśli nie to trafiony przewód lub wskaźnik. ( obstawiam czujnik) kup dobry, bo jak kupisz szajs to będzie przekłamywał temperaturę. Co do ciśnienia w układzie to mi tez jak jest ciepły trochę opada poziom. To normalne w układzie ciśnieniowym, a jeśli byś miał mało płynu jest możliwe ze zginął z poziomu widocznego na zbiorniku wyrównawczym.

mirwol 24-02-2013 08:57

Odp: Chłodzenie silnika -coś nie tak
 
W sprawnym układzie płyn nie znika ze zborniczka(bo dokąd) zmienia się tylko nieznacznie poziom. Ubytki płynu to na pewno wyciek, albo na zewnątrz albo przez uszczelkę do cylindrów.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.