Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Czy jest możliwość wymiany skrzyni z manualnej na automatyczną? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=124426)

kowal_ezg 02-03-2011 19:57

Czy jest możliwość wymiany skrzyni z manualnej na automatyczną?
 
Jak w temacie. Co do tego potrzebne (oczywiście oprócz skrzyni) i jak się do tego trzeba zabrać? A może jest ktoś, kto zajmuje się wymianami zespołów napędowych za rozsądne pieniądze. Najpierw chciałbym z kimś takim porozmawiać na razie z ciekawości. Dziękuję i pozdrawiam.

suchyyy 02-03-2011 20:30

Odp: Czy jest możliwość wymiany skrzyni z manualnej na automatyczną?
 
Obawiam się, że koszty Cie zjedzą przy takim zabiegu.

devaluator 03-03-2011 01:22

Odp: Czy jest możliwość wymiany skrzyni z manualnej na automatyczną?
 
skrzynia, dwumasa, sterownik, elektryka i dźwignia... jak zamkniesz się w 5000 to będzie git. Niewarto do tak starego auta. Też ubolewam, że nie mam automatu, ale zawsze mam lepsze pomysły na wydanie kilku tysięcy... np. wycieczka do Libii :D

D245 03-03-2011 20:38

Odp: Czy jest możliwość wymiany skrzyni z manualnej na automatyczną?
 
Dwumasy to tam nie ma ale jest konwerter. Dodalbym jeszcze polosie , przeguby wewnetrzne .Kolega Kowal ezg jak widac lubi sikac pod wiatr :) bo przewaznie zamienia sie w druga strone - skrzynki ag4 nie byly jakies rewalacyjne a po kilkunastu latach eksploatacji potrafia podwoic wartosc auta przy ich awarii i koniecznosci skorzystania z fachowej naprawy.
Trzeba bylo od razu szukac automatu - auto nie dosc ze byloby tansze to i lepiej wyposarzone bo automat byl z reguly w lepszych wersjach wyposazenia.

le-mar 03-03-2011 20:49

Odp: Czy jest możliwość wymiany skrzyni z manualnej na automatyczną?
 
Cytat:

Napisał devaluator (Post 1610154)
skrzynia, dwumasa, sterownik, elektryka i dźwignia... jak zamkniesz się w 5000 to będzie git. Niewarto do tak starego auta. Też ubolewam, że nie mam automatu, ale zawsze mam lepsze pomysły na wydanie kilku tysięcy... np. wycieczka do Libii :D

dwumasa to chyba z mk2 na opchnięcie w opcji ASB - R(m)SB
FAKt pierwszy post w tym kierunku widzę. ...

oldamo 04-03-2011 10:27

Odp: Czy jest możliwość wymiany skrzyni z manualnej na automatyczną?
 
Dwumasa to na pewno jest w MKII w 2.8 manualu oczywiście w 2.0 nie ma na pewno. Przekładka jednak zupełnie nie opłacalna -remont automatu to około 2.500 zł i gwarancja na 60 tyś.

wojteklan 04-03-2011 18:29

Odp: Czy jest możliwość wymiany skrzyni z manualnej na automatyczną?
 
Jedyna opcja, to anglik dawca - kompletny.

kowal_ezg 06-03-2011 09:28

Odp: Czy jest możliwość wymiany skrzyni z manualnej na automatyczną?
 
Mogłem kupić angola ze zmasakrowanym tyłem za 2000 do uzgodnienia. Przekładke bym zrobił we własnym zakresie z kolegą mechanikiem. Żadnej dwumasy tam nie ma. A co do tego, że mogłem kupić automata to oświadczam, że auta nie kupiłem tylko się zamieniłem za vectre b. a co do sikania pod wiatr, to marzy mi się automat. Jeden woli ogórki, a drugi ogrodnika córki, jak to mawiają.
Na razie są to czysto teoretyczne rozważania.
A co do wyposażenia, to mam to gdzieś. zależało mi tylko na klimie. A zależy mi na uchylnych elektr. tylnych szybach i prawdziwych ksenonach, a resztę mam gdzieś.

motorek26 06-03-2011 19:58

Odp: Czy jest możliwość wymiany skrzyni z manualnej na automatyczną?
 
jak miał byś całe autko na dawce to nie masz sie co zastanawiać tylko przekładać wszystkie części bedziesz miał pod ręką


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.