Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wymiana ECU, znikające mapy, niekończąca się opowieść. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=338047)

Gen.Hammoond 19-11-2023 07:28

Wymiana ECU, znikające mapy, niekończąca się opowieść.
 
Witam.
Jestem (nie) szczęśliwym posiadaczem silnika 2.5t. Od półtora roku walczę z szarpaniem auta, szczególnie w zakresie 1800-3000 obrotów przy jednostajnym przyspieszaniu, oraz co najgorsze, w czasie wyprzedzania na wysokich obrotach lubi odciąć moc. Jest jeszcze kilka objawów, ale to nie o tym.
Wiem że podobne tematy już były na tym forum, jak i na innych. Ale w akcie desperacji wymieniłem masę czujników, przepływomierz, a nawet przepustnicę, bo to w tych wątkach było podane jako możliwe przyczyny.
Mam za sobą również kilku mechaników, elektryków, a nawet "renomowanego", który za niewielką opłatą 1800 zł usunął świecący check engine podczas wypadania zapłonu.
Wśród kilku błędów jakie wyświetla mi auto, większość dotyczy HS CAN i MS CAN, więc pozostaje mi tylko (według mojej ograniczonej wiedzy) ECU.
I tu moje pytanie, czy mając komputer o identycznych numerach, mogę go wsadzić na zasadzie Plug and Play, czy może muszę jakoś nowy konfigurować/przyuczać?
Za błędy merytoryczne, jak i organizacyjne z góry przepraszam i pozdrawiam.

Antej 19-11-2023 08:05

Odp: Wymiana ECU, znikające mapy, niekończąca się opowieść.
 
Trzeba "przyuczać" zwłaszcza system zabezpieczeń przeciwkradziezowych.

Gen.Hammoond 19-11-2023 08:33

Odp: Wymiana ECU, znikające mapy, niekończąca się opowieść.
 
Rozumiem. A czy to przyuczenie można robić jakąś sekwencją czynności, czy trzeba użyć specjalnego programu u jakiegoś specjalisty?

Antej 19-11-2023 08:41

Odp: Wymiana ECU, znikające mapy, niekończąca się opowieść.
 
Kolega chyba zartuje.

System zabezpieczeń antykradzieżowych "sekwencją", co by każdy mógł to obejść ciemna nocą, wsiadając do cudzego auta.

Oczywiście ze kabel,program,wiedza.

Nie jest to zbyt wyszukane,wielu ma do tego narzędzia, ale wiedza w tym wszystkim najcenniejsza.

szorti1990 19-11-2023 08:56

Odp: Wymiana ECU, znikające mapy, niekończąca się opowieść.
 
Niedawno miałem problem z wypadaniem zapłonu (z tym że we fiescie 1.4 benzyna) przy podobnych obrotach jak u Ciebie (zwlaszcza na 3 i 4 biegu). Wymieniłem cewkę, przewody i świece oraz podmieniałem czujniki. Okazało się, że dopiero wymiana wtryskiwaczy załatwiła sprawę.

Gen.Hammoond 19-11-2023 09:08

Odp: Wymiana ECU, znikające mapy, niekończąca się opowieść.
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Kolega raczy nie żartować, bo kolega nie ma wiedzy w elektronice samochodowej i dlatego popełnił jak widać błąd pytając o coś takiego. Ale mimo wszystko dziękuję za odpowiedź, gdyż wiem że sam tego nie ogarnę.

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Też o tym myślałem. Ale mam auto z gazem, a sytuacja występuje niezależnie od tego czy jedzie na benzynie, czy też na gazie. Celuję właśnie w ECU, ewentualnie wiązkę.

tomao 19-11-2023 09:09

Odp: Wymiana ECU, znikające mapy, niekończąca się opowieść.
 
Czy PCM połączony jest z MS-CAN? Może to jednak inny moduł lub przegnite związki?

Antej 19-11-2023 09:17

Odp: Wymiana ECU, znikające mapy, niekończąca się opowieść.
 
Cytat:

Napisał Gen.Hammoond (Post 3476279)
nie ma wiedzy w elektronice samochodowej

Brak wiedzy w danym zagadnieniu nie zwalnia z ogolnego myslenia.

Skoro napisałem o systemie antykradzieżowym to logiczne że "śrubokrętem i pukaniem w schowek" sie tego nie naprawia.

Kolega napisał pewnie nie myślał i napisał głupotę.

Czy wymiana ECU to rozwiązanie, nie będę zgadywać na odległość.

Gen.Hammoond 19-11-2023 11:04

Odp: Wymiana ECU, znikające mapy, niekończąca się opowieść.
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Jest połączony z MS. Objawy duszenia silnika na jedynce, sugerowały by problem z przepustnicą, ale ta jest wymieniona. Swoją drogą jest też wypadanie zapłonu na czterech cylindrach, a przy wymienionych świecach i sprawdzonych cewkach, raczej każe się zwrócić w stronę między ECU, a wiązką.
Mam obawy co do samodzielnego demontażu wiązki, bo sam nigdy tego nie robiłem, ale jako że "specjaliści" nic na dobrą sprawę nie zrobili, to chyba będę musiał coś spróbować.

szorti1990 19-11-2023 11:50

Odp: Wymiana ECU, znikające mapy, niekończąca się opowieść.
 
Sprawdź jeszcze odmę, bo w tych silnikach lubi się przerwać membrana.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.