Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ranger (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=164)
-   -   Zmiana KOŁA:] (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=49913)

bikej 22-08-2008 10:09

Zmiana KOŁA:]
 
Zlapalem gume. No i trzeba bylo zmienic kolo. Ktos juz mial te (nie)przyjemnosc?:]
Mnie wlasnie dzisiaj spotkalo to szczescie.

Nie obylo sie bez pomocy instrukcji (zawczasu nie chcialo mi sie zerknac do niej).

Lojalnie uprzedzam - bedziecie uwaleni po lokcie i bedziecie musieli niemal wczolgiwac sie pod samochod:] Miale te szczescie w nieszczesciu, ze ubrany bylem roboczo.

Brudny problem nr1: wydobycie ufajdanej zapasowki spod paki i wypiecie jej z lancucha (wymaga nieco sily i sprawnosci:)
Brudny problem nr2: umiejscowienie podnosnika pod tylna osia (tylne wymianialem). Niby mozna tez umiescic go pod rantem karoserii, ale tylko pod warunkiem, ze mamy cos, co mozemy podlozyc pod podnosnik, gdyz nam go nie starczy. W przeciwnym razie zostaje nam tyla os, do ktorej siegnac nie jest latwo.

Zajelo mi to (z czytaniem instrukcji) 25minut. Oby nigdy wiecej.

tybalt2 25-08-2008 09:31

Re: Zmiana KOŁA:]
 
A propos zmiany kola. Pierwsza rzecza jaka zrobie w rangerze jak go odbiore to pojade do firmy ktora napelnia opony specjalnym srodkiem do kol zabezpieczajacym przed przebiciami.pracuje w firmie wyburzeniowej i wiem ze to sie sprawdza. a koszt na jedno kolo do samochodu to okolo 50PLN....

Huby 26-08-2008 12:18

Re: Zmiana KOŁA:]
 
Ja pierwsze co jak zobaczylem gdzie jest kolo zapasowe to kupilem kompresorek za 30 zl i go mam zawsze ze soba.... w wiekszosci przypadkow przebicia powinien pozwolic na dojechanie do najblizszego wulkanizatora :)

tybalt2 26-08-2008 23:19

Re: Zmiana KOŁA:]
 
no ok. ale wg mnie lepiej raz wydac kase i miec gdzies wulkaizatora. nie mowiac juz o nerwach :fcp16 i straconym czasie

bikej 27-08-2008 07:20

Re: Zmiana KOŁA:]
 
Cytat:

Napisał tybalt2
A propos zmiany kola. Pierwsza rzecza jaka zrobie w rangerze jak go odbiore to pojade do firmy ktora napelnia opony specjalnym srodkiem do kol zabezpieczajacym przed przebiciami.pracuje w firmie wyburzeniowej i wiem ze to sie sprawdza. a koszt na jedno kolo do samochodu to okolo 50PLN....

Jak znow wbije srube w kolo i nastepnie ja wyjme to rozumiem, ze powietrze nie bedzie schodzic?:] Czy sruba jest "za mocna" dla tego srodka zabezpieczajacego?

tybalt2 27-08-2008 17:40

Re: Zmiana KOŁA:]
 
glownie chodzi o srdnice ....nie pamietam teraz jakie srednice srub , gwozdzi czy pretow wytrzymuje ten srodek. sprawdze i dam znac. (podobno koles z tej firmy mial sprowadzic srodek do opon o zastosowaniu militarnym :) - podobno wytrzymuje np. kolczatki......).....

Huby 27-08-2008 18:52

Re: Zmiana KOŁA:]
 
Hehe... jakos ciezko w to uwierzyc, no ale jak bedziesz mial jakies info to daj znac:)

drwalu 28-08-2008 16:13

Re: Zmiana KOŁA:]
 
hi

zrobi mi ktoś zdjęcie od spodu jak wygląda zamontowane koło ?

jak opleść łańcuchy ?

bo kupiłem zapasówke i nie wiem jak zamontować...
dziekuje :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.