Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   [Focus 2014-2018] Dotrysk benzyny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=324384)

36ha 18-10-2021 19:47

Dotrysk benzyny
 
Pytanie jaką macie ustawioną wartość dotrysku w ecoboostach ?
U mnie do 20tyś było ustawione 0,65l/100 i miało być dobrze a wyszło jak zwykle . Tuż przed tym przeglądem zaczęły się problemy z nierówną pracą silnika zimnego tuż po uruchomieniu. Taka nierówna praca s-ka trwała ok 30-40s do momentu rozgrzania sondy lambda która wprowadzała odpowiednią korekte . Na przeglądzie gazownik potwierdził że wtryski zdegradowane i trzeba je wyczyścić w myjce ultradżwiękowej lub jeżdzić na dodatkach czyszczących do benzyny. Dotrysk został podniesiony na 0,85l/100. Efekt po dodatkach nawet pozytywny , korekty zaczęły się cofać niestety ostatnio dużo jeżdżę autostradami i doszedłem do wniosku że o ile jazda w mieście i po za, dotrysk na poziomie 0,85l byłby ok . To na autostradzie już taki dotrysk jest zdecydowanie za mały gdzie jest duże obciążenie silnika a temp. spalin podchodzi pod 800st/C .Po takich jazdach autostradowych korekty zawsze idą w górę i jak zwykle problemy z nierówną pracą po uruchomieniu s-ka itd.

W związku z tym że zbliża mi się przegląd po 30tyś ,więc wtryski zdemontowałem wyczyściłem i korekty wróciły na właściwy poziom obecnie +3,5 i do czasu przeglądu jeżdżę tylko na Pb . Więc interesuje mnie jakie macie spalanie na benzynie, jakie na lpg, i jaki dotrysk ustawiony ?

kln1920 18-10-2021 19:57

Odp: Dotrysk benzyny
 
Ale dotrysk przecież nie powinien być na sztywno, tylko od, w uproszczeniu, obciążenia... Im więcej dozowania lpg przez wtryskiwacze gazowe, tym częściej leci benzyna. Poza tym widać masz za ubogo, jak korekty idą w górę. Sonda AFR była w wydechu przy strojeniu? Było w ogóle jakieś strojenie? Bo za chwilę zawory polecą :D poza tym, niecałe 30k km i degradacja wtrysków...szybko.
Poza tym, dotrysk benzyny nie ma na celu chlodzenia komory spalania/spalin w silnikach z wtryskiem bezpośrednim, tylko chłodzenia i omywania wtrysków benzynowych.

36ha 18-10-2021 20:18

Odp: Dotrysk benzyny
 
Cytat:

Napisał kln1920 (Post 3374765)
. Poza tym widać masz za ubogo, jak korekty idą w górę. Sonda AFR była w wydechu przy strojeniu? Było w ogóle jakieś strojenie? Bo za chwilę zawory polecą Zmień gazownika :D poza tym, dotrysk benzyny nie ma na celu chlodzenia komory spalania/spalin w silnikach z wtryskiem bezpośrednim, tylko chłodzenia i omywania wtrysków benzynowych. Widać, że serio jest spaprane strojenie

Ubogo na pewno nie jest bo temperatura spalin byłaby zdecydowanie wyższa niż na Pb a jest porównywalna a w zasadzie bez różnicy. Czy była sonda AFR ? nie wiem nie byłem przy strojeniu. Odnośnie gazownika to jeden z lepszych, w tej chwili nie będę pisał kto to ale na to wygląda że coś nie pykło przy pierwszym strojeniu . Moje zdanie jest takie że dotrysk jest za mały a wysoka temperatura na autostradzie je zabija / brak dostatecznego chłodzenia wtrysków/ albo może ktoś ma inne zdanie za sugestie z góry dziękuję ?

kln1920 18-10-2021 20:49

Odp: Dotrysk benzyny
 
Tylko na autostradzie temperatura też jest podobna na lpg i benzynie? Jeśli tak, to faktycznie jest za mało paliwa lane przez wtryski benzynowe. Ale z jakiejś przyczyny korekty lecą do góry...

36ha 18-10-2021 23:35

Odp: Dotrysk benzyny
 
Cytat:

Napisał kln1920 (Post 3374781)
. Ale z jakiejś przyczyny korekty lecą do góry...

Nie jestem orłem w lpg ale tak na chłopski rozum mały dotrysk plus duże obciążenie s-ka/wysoka temp. spalin/= zasyfione wtryski a ecu próbuje to korygować

Odnośnie temp. spalin od początku czy na lpg czy pb
temperatury spalin w zasadzie się nie różniły.Mam zegar EGT i stały podgląd na ten parametr.

kln1920 19-10-2021 05:58

Odp: Dotrysk benzyny
 
W sumie racja, przez syf korekty też pójdą w górę

Bump: W sumie racja, przez syf korekty też pójdą w górę


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.